Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Z Mucznego na Rozsypaniec, ale ... jak powrócić

  1. #1

    Domyślnie Z Mucznego na Rozsypaniec, ale ... jak powrócić

    Witam wszystkich,
    Za tydzień będę w końcu w Mucznem. Nie byłem w B-czadach 7 lat i widzę, że trochę się pozmieniało. Może ktoś udzieli mi rady jak najlepiej zaplanować trasę z Mucznego pzrzez Bukowe Berdo na Halicz i Rozsypaniec i z powrotem. Problemem właśnie jest dla mnie powrót, bo nie widzę żadnego szlaku zejściowego w stronę Sanu, a schodzić do Wołosatego i potem wrócić do Mucznego to może być problem. Czy np. jest sensoswne zejście do Bukowca z Rozsypańca (na mapie jest nieoznakowana ścieżka) lub ew. powrót na Bukowe i zejście przez Obnogę?
    Może ktoś kiedyś też kombinował?
    Będę wdzięczny za informacje, pozdrawiam
    done73

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Z Mucznego na Rozsypaniec, ale ... jak powrócić

    Park Narodwy.... nie zachecam do wycieczek poza szlakami... zreszta ten watek przewija sie tu czesto... np przy okazji oplonka....
    pozdrawiam

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Z Mucznego na Rozsypaniec, ale ... jak powrócić

    Cytat Zamieszczone przez done73
    Witam wszystkich,
    Za tydzień będę w końcu w Mucznem. Nie byłem w B-czadach 7 lat i widzę, że trochę się pozmieniało. Może ktoś udzieli mi rady jak najlepiej zaplanować trasę z Mucznego pzrzez Bukowe Berdo na Halicz i Rozsypaniec i z powrotem. Problemem właśnie jest dla mnie powrót, bo nie widzę żadnego szlaku zejściowego w stronę Sanu, a schodzić do Wołosatego i potem wrócić do Mucznego to może być problem. Czy np. jest sensoswne zejście do Bukowca z Rozsypańca (na mapie jest nieoznakowana ścieżka) lub ew. powrót na Bukowe i zejście przez Obnogę?
    Może ktoś kiedyś też kombinował?
    Będę wdzięczny za informacje, pozdrawiam
    done73
    Trasa o której piszesz to teren BdPN a tam wolno poruszać się wyłącznie po oznakowanych szlakach. Więc Twoje warianty powrotu do Mucznego nie wchodzą w grę. A może rozważysz przejście tej trasy zaczynając w Wołosatem ? Trzeba by było rano dostać się do Stuposian a dalej do Wołosatego nie ma w zasadzie problemu, są o tej porze roku liczne autobusy i busy. Oczywiście można próbować wrócić z Wołosatego, ale po południu myślę że byłoby to trudniejsze niż ranny dojazd do Wołosatego.
    Pozdrawiam
    naive

  4. #4

    Domyślnie Odp: Z Mucznego na Rozsypaniec, ale ... jak powrócić

    OK, ja też nie chcę chodzić po nieznakowanych (w końcu to Park Narodowy). Mam mapę sprzed 10 lat, gdzie nie ma szlaku z Mucznego na Berdo, ścieżki do Sianek itd. Przejrzałem forum i oglądałem nowsze mapy i szlak z Mucznego już jest. Ale od razu narzuca się pytanie dlaczego BdPN nie 'wymyślił' chociaż jeszcze jedengo zejścia na stronę Sanu? Piękne trasy można by było wtedy zaplanować... Myśłałem, że może coś się jeszcze zmieniło w tym roku (bo podobne postulaty, z tego co wiem, to są od zawsze) i może ktoś ma najświeższe info.
    Pozdrawiam
    done73

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Poznan
    Postów
    158

    Domyślnie Odp: Z Mucznego na Rozsypaniec, ale ... jak powrócić

    chyba nic nie wymyślisz, ale weź pod uwagę taki wariant: Muczne- Wołosate najkrótszą drogą, przez Tarnicę, potem na przełęcz Bukowską łazikiem leśnictwa ( szkoda 2 godzin po asfalcie) i powrót przez Halicz, Bukowe. Rydzyko jest takie, że lesnicy nie będą chcieli podrzucić.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Busy z Ustrzyk Grn. do Mucznego
    Przez ocean w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 12:19
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 20:53
  3. Rozsypaniec zamiast Aniołów
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 13:11
  4. Z Mucznego fajne trasy
    Przez Lech06 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-05-2008, 16:07
  5. Ze Stuposian do Mucznego ??
    Przez marcingd w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 26-01-2006, 11:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •