Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Roztoki Górne - Snina

  1. #1
    rudeboy78
    Guest

    Domyślnie Roztoki Górne - Snina

    Czy kotś dysponuje wiedzą na następujace sprawy. Chcę z Roztok Górnych dostać się do Sniny. Czy z miejscowości Ruske kursują jakieś busy czy autobusy i czy jest jakies pole nmaiotowe badź schronisko jesli nie ma w tej miejscowości to czy jest np w Runina? Ile czasu potrzebuję aby dojśc z Roztok G. do miejscowości Ruske lub Runina. Moze nie trzeba iśc przez przejście tylko moge pójśc szlakiem na Dziurkowiec a z niego do Runiny??
    Ostatnio edytowane przez rudeboy78 ; 12-07-2006 o 21:41

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Roztoki Górne - Snina

    Sytuację o którą pytasz spośród dostępnych map najlepiej obrazuje wyd.ExpressMap, Bieszczady 1:65000 (laminowana mapa).
    Z tej mapy wynika że komunikacja (zaznaczone przystanki) dociera do Runiny, zaś do Ruske nie dociera.
    W Ruske masz pole namiotowe ok.1km drogą na wschód od gł. skrzyżowania w dole wsi oraz pensjonat pod Vel`kym hrbem.
    W Runina masz schronisko.
    (Zaznaczam że podaję info za mapą, a nie z autopsji.)
    Wariant zejścia spod Dziurkowca o ile formalnie jest na bakier z przepisami, o tyle wart jest rozważenia - bo widziałem miejscowych Słowaków, którzy bez skrępowania schodzili z granicznego na naszą stronę do schroniska Pod Rawkami.
    pozdrawiam
    malo :wink:

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar yasiolek
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    116

    Domyślnie Odp: Roztoki Górne - Snina

    a odnośnie roztok Górnych... jak czesto jeżdzą jakies busy czy pks z cisnej albo jeszcze lepiej z sanoka. o ile wogóle jeżdzą. z góry dzieki
    "... Dlaczego sa takie piękne, dlaczego tak złe dla ludzi, dlaczego moje Bieszczady , tak KOCHAM i nienawidze..." KSU

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Roztoki Górne - Snina

    Do Roztok Grn. nie jeżdżą ani PKSy, ani prywatne busy.
    Mapa sieci PKS: http://www.pksconnexsanok.pl/mapy/mapa2.html
    Najdalej możesz sobie dojechać do Lisznej, raz na dobę (godz.14.20 z Cisnej) ale to i tak zaledwie ok.1/5 trasy do Roztok Grn. (Dla wyszukania połączeń korzystaj z http://www.rozklady.com.pl/)
    pozdrawiam
    malo :wink:

  5. #5
    kas
    Guest

    Domyślnie Odp: Roztoki Górne - Snina

    W Runinie nie ma schroniska- mapy są błędnie oznaczone. Jest natomiast jedna kwatera- izba, obok jedynego baru w tej miejscowości. Jest to pokoik z trzema łóżkami i łazienką. Nocleg (za 1 łóżko) kosztuje 11 zł. Jeśli chodzi o pole namiotowe, to też nie ma tam żadnego oficjalnie działającego pola, jest natomiast boisko, z którego od dawna nikt nie korzysta (bo nie ma kto) i tam miejscowi kierują turystów z namiotem. O ile dobrze pamiętam, to z Runiny do Sniny można dostać się tamtejszym pks-em.
    Acha i we wsi Ruskie jest pole namiotowe w środku lasu, nie wiem czy ktoś tego pilnuje i czy pobiera opłaty. Byłam tam we wrześniu więc wtedy może już nikt się tym nie zajmował bo było praktycznie po sezonie.
    Z Roztok do Runiny idzie się (licząc bez przystanków) ok. 4 godz., ale ponieważ duża część trasy biegnie czymś w rodzaju asfaltu, to droga się trochę wydłuża, zwłaszcza jak jest gorąco. Poza tym na niektórych odcinkach po stronie słowackiej szlak jest bardzo źle oznaczony i trzeba "mieć nosa" albo dobrze potrafić czytać mapę. Słowackie szlaki są po prostu jeszcze bardzo dzikie i wąskie ( nie tak jak u nas wydeptane i szerokie), co oczywiście dodaje wycieczce uroku, ale lepiej znaleźć się w Runinie przed zmrokiem, bo można w niektórych miejscach pobłądzić.
    Można też iść przez Dziurkowiec i na dziko zboczyć na południe, ale to południowe zbocze jest bardzo strome i dość nieprzyjemnie się schodzi. Ja szłam w drugą stronę- wspinaliśmy się ok. 1,5 godz, ale zdecydowanie polecam wyjść z Roztok, bo po stronie słowackiej mozna podziwiać piękne widoki.
    Życzę udanej wędrówki :)
    Ostatnio edytowane przez kas ; 13-07-2006 o 12:00

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar yasiolek
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    116

    Domyślnie Odp: Roztoki Górne - Snina

    czyli do roztok górnych to tylko na nóżkach z lisznej?? fajnie
    "... Dlaczego sa takie piękne, dlaczego tak złe dla ludzi, dlaczego moje Bieszczady , tak KOCHAM i nienawidze..." KSU

  7. #7
    kas
    Guest

    Domyślnie Odp: Roztoki Górne - Snina

    Do roztok górnych możesz złapać stopa, w sezonie jeżdżą tam samochody do schroniska.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Roztoki Górne - Snina

    A jak sytuacja na tej trasie wygląda dzisiaj? Można przejechać samochodem przez przełęcz?

  9. #9
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Roztoki Górne - Snina

    Tam nie można przejeżdżać samochodem!
    http://www.psm.pl/informacje/granica.html#2-1-a
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 12-01-2010 o 23:45 Powód: dodałem link
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  10. #10
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Roztoki Górne - Snina

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Tam nie można przejeżdżać samochodem!
    http://www.psm.pl/informacje/granica.html#2-1-a
    Nie można jeśli jest znak zakazu,lub droga nieutwardzona (leśna) bez drogowskazu.Przejść granicznych w granicach układu z Schengen nie ma.
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Roztoki Górne i pole namiotowe..
    Przez krysp w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-07-2018, 21:54
  2. Roztoki Górne - Żubracze
    Przez Yavandrel w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2018, 00:54
  3. Roztoki Górne
    Przez WALDI w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 10:41
  4. Trasa Roztoki Górne - Schr. pod Małą Rawką
    Przez darwal w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2005, 22:51
  5. "Cicha Woda" Roztoki Górne
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-01-2001, 16:01

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •