Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Straż graniczna, przepisy

  1. #21
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: straż graniczna, przepisy

    Hej,
    Jeszcze słówko. Zapytałem prawnika o interpretację pisemka. Niestety. Pisemko nie dotyczy tylko wód granicznych, a w ogóle całego obszaru przygranicznego. Bowiem tytuł rozporządzenia jest jaki jest i narzuca interpretację co do miejsca w najszerszym rozumieniu strefy nadgranicznej. Musiano by dołożyć 'strefa nadgraniczna na obszarze wód'. Więc nie ma co się łudzić, do pisania Panie i Panowie!
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: straż graniczna, przepisy

    ŻAŁOSNE.... Szkoda słów...

  3. #23
    Ver
    Guest

    Thumbs up Odp: straż graniczna, przepisy

    Poproszę o spis maili do placówek SG. Czy ktoś z Was zna taki?

    A jadąc grupą oczywiście każdy uczestnik wyśle oddzielnie swoje pisemko. A może od razu kopię do wiadomości jaśnie wielmożnego ministerstwa?
    Trza ideę zaszczepić na Preclu...[/QUOTE]

    Podaję adresy ze stron SG:
    http://www.bieszczadzki.strazgranicz...php?l=40&wm=40
    Niestety Karpacki oddział SG nie jest tak dobrze zorganizowany jak bieszczadzki i z emailami krucho ale przynajmniej "góra ma" więc zapytam rzecznika prasowego :)
    http://www.karpacki.strazgraniczna.pl/

    Pozdrawiam

  4. #24
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: straż graniczna, przepisy

    USTAWA z dnia 12 października 1990 r. o ochronie granicy państwowej. Rozdział 2, Pogranicze:
    Art. 12. 1. Strefa nadgraniczna obejmuje cały obszar gmin przyległych do granicy państwowej, a na odcinku morskim - do brzegu morskiego. Jeżeli określona w ten sposób szerokość strefy nadgranicznej nie osiąga 15 km, włącza się do strefy nadgranicznej również obszar gmin bezpośrednio sąsiadujących z gminami przyległymi do granicy państwowej lub brzegu morskiego.

    Tyle cytatu. Dla przypomnienia mapka przedstawiająca zasięg gmin na Podkarpaciu jest tutaj. Jeżeli jest na forum jakiś prawnik albo inny "wiedzący" to proszę o sprostowanie, może jest jakaś nowelizacja tej ustawy. Jest jeszcze co prawda Art. 12.3 tej samej ustawy:

    3. Zasięg strefy nadgranicznej oznacza się tablicami z napisem "Strefa nadgraniczna".

    ale ustawieniem słupków chyba nie można zmienić zasięgu tej strefy a wyłącznie przypomnieć turystom, że nie napisali dzień wcześniej maila do SG

    EDIT: Mapka z linku do poprawy - ta w odnośniku przedstawia powiaty a nie gminy. Muszę poszykać takiej z gminami.

    EDIT2: Następujące gminy są prznajmniej w części odległe od granicy państwa o mniej niż 15km: cały powiat bieszczadzki, z leskiego gminy: Cisna, Solina, Baligród, Olszanica, z sanockiego Komańcza i Zagórz. Dalej już mi się nie chce sprawdzać, jak macie zdrowie to mapa z http://tiny.pl/t2fc pokazuje odległości pomiędzy wskazanymi punktami, przy odpowiednim powiększeniu pokazuje też granice gmin. Zakręconej metody budowy pism prawniczych chyba nigdy do końca nie zrozumiem, mnie wychodzi że ten tłum nad Soliną także powinien się do SG zgłaszać...

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 18-07-2006 o 18:36
    Czterech panów B.

  5. #25
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: straż graniczna, przepisy

    Wyjeżdżając na dwa tygodnie w Bieszczady proponuję wysłać 14 oddzielnych pism (1 na każdy dzień).
    Czekam na dalsze genialne pomysły ministerstwa (może zawiadamiać SG nie 24 h przed, ale co najmniej 2 tygodnie i jeszcze żeby musieli na każde pismo odpisać)
    J.P

  6. #26
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: straż graniczna, przepisy

    szkoda ze nasza SG nie jest taka przekupna jak rumunska jak tamtych spotkalismy w marmaroskich zabraniali sie zblizyc do granicy na mniej niz 500m, po poczestunku papierosami zeszlo do 200m , potem napilismy sie razem palinki wprawdzie mielismy 3 godziny w tyl i troche slabsza kondycje ale zeszlo do 50m... na odchodnym nam krzykneli " a tak wogole to mysmy was tu nie widzieli".. coz..a prawo maja ostre
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: straż graniczna, przepisy

    Do strefy nadgranicznej zaliczone są gminy" Ustrzyki Dolne,Olszanica, Czarna, Lutowiska, Cisna , Solina,Baligród, Komańcza,Zagórz, Bukowsko, Rymanów,Dukla, Iwonicz, Krempna, Nowy Żmigród. Ustawa o ochronie granicy panstwowej była w ubiegłym roku nowelizowana z powodu miasta Radymno. Rzecz w tym iż w poprzednim stanie prawnym gmina wiejska Radymno siegająca pod Jarosław była w strefie nadgranicznej a leżące w środku tej gminy Radymno nie było w strefie, po nowelizacji Radymno też jest w strefie. Więc "casus Dorn" to nic nadzwyczajnego.
    Pozdrawiam
    naive

  8. #28
    swenta
    Guest

    Domyślnie Odp: straż graniczna, przepisy

    ok wszystko fajnie. ale jakie to wnosi implikacje:)? chodząc po wyznaczonych szkalach/drogach chyba nie robimy nic zlego? w koncu nikt z nas sie nie przekrada nigdzie:/

    co do ustaw - problem naszego państwa to wlasnie szeroki zakres interpretacji przepisow, w zalezności kto czyta:)

    kilka moich wypraw w Biesy przebieglo bez problemów... /no raz straz parku sprawdzila czy mamy bilety/, wiec nie jest to wszystko nieco przesadzone? bo po przeczytaniu tego topicu to wyglada jakbysmy nie mogli sie swobodnie poruszec po gorach:(

  9. #29
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: straż graniczna, przepisy

    Cytat Zamieszczone przez swenta
    [B][...]wiec nie jest to wszystko nieco przesadzone? bo po przeczytaniu tego topicu to wyglada jakbysmy nie mogli sie swobodnie poruszec po gorach:(
    Hej :)

    Pewnie nieco jest, ale znając polskie realia można przyjąć, ze ten i ów synior kommandante odcinka granicznego okaże sie nadgorliwy, boć to lepiej dmuchać na zimne. I kłopot gotowy. Poleziesz człeku z parkingu w Jaśliskach pooglądać Madonnę w kościele, a wracając wydasz 200 'na rozwój obiektów sportowych' czy inne licho...

    Ja tam dobrze pamiętam, jakem został wezwany na posterunek w Białowieży w czasie wojennym i niemal wylądowałem w areszcie, bo nie dopełniłem obowiązku meldunkowego w Zonie. Kłopot był tym większy, że DO zostawiłem przez roztargnienie w stolycy :D Jeśli tak ma być i teraz, to lepiej od razu protestować, tupać i wrzeszczeć... Ponoć to wolny kraj ;>


    PS: a z tym Radymnem to już w ogóle niezły numer... dornowate przepisy :/
    Ostatnio edytowane przez Derty ; 19-07-2006 o 12:39
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Odp: straż graniczna, przepisy

    Cytat Zamieszczone przez bmiller
    USTAWA z dnia 12 października 1990 r. o ochronie granicy państwowej. Rozdział 2, Pogranicze:
    Art. 12. 1. Strefa nadgraniczna obejmuje cały obszar gmin przyległych do granicy państwowej, a na odcinku morskim - do brzegu morskiego. Jeżeli określona w ten sposób szerokość strefy nadgranicznej nie osiąga 15 km, włącza się do strefy nadgranicznej również obszar gmin bezpośrednio sąsiadujących z gminami przyległymi do granicy państwowej lub brzegu morskiego.
    Ludzie!!!! Co wy sie górami przejmujecie!!! Ja mieszkam w Gdańsku, ostatnio zajrzalam na plaże i aż mnie cofnęlo, ludzie opalali sie na stojąco, bo brakowalo im miejsca na rozlożenie ręcznika. Haaa, i założę się, że co najmniej kilka tysięcy równocześnie lamało w najlepsze przepisy. Hmmm, może zacznę codziennie dzwonic do straży granicznej i skladać doniesienie?
    я пиду в далекие горы на широкие полонины

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczadzka Straż Graniczna
    Przez Marcin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 16:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •