Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Bacówka pod Rawką

  1. #1
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Bacówka pod Rawką

    Wyczytałem właśnie w Nowinach (http://www.gcnowiny.pl/) że zawalił się balkon w bacówce pod Rawką.
    Kobieta cudem uniknęła śmierci
    BRZEGI GÓRNE, pow. bieszczadzki Runął balkon, na którym znajdowała się turystka

    49-letnia turystka o mało nie straciła życia, gdy z siedmiu metrów runął balkon, na którym odpoczywała. – To cud, że wyszła z tego cało – mówi Ewa Żechowska, dzierżawca Bacówki PTTK „Pod Małą Rawką”.

    Wypadek wydarzył się w czwartek wieczorem. W schronisku przebywało w tym czasie m.in. troje dzieci turystki. Po upalnym dniu kobieta siedziała samotnie na balkonie, zachwycając się widokami połonin. W pewnym momencie drewniany podest balkonu zatrzeszczał i runął wraz z przerażoną turystką na ziemię.

    Dzierżawcy bacówki wezwali karetkę. Mocno potłuczona ofiara trafiła do szpitala w Ustrzykach Dolnych na obserwację. Po dwóch dniach wypisano ją do domu.

    – Mój mąż zawiózł poszkodowanej kwiaty i ją przeprosił – mówi Ewa Żechowska. – Czujemy się odpowiedzialni za ten wypadek i jesteśmy przygotowani na poniesienie kary. Mogło skończyć się gorzej, ale Opatrzność czuwała nad turystką. Dziękuję Bogu, że w chwili wypadku nie było na balkonie dzieci...

    Żechowscy pokryli koszty leczenia kobiety w szpitalu (nie miała polskiego ubezpieczenia, ponieważ od dawna mieszka w Kanadzie). Niewykluczone, że wystąpi ona do sądu przeciw dzierżawcom schroniska o narażenie na niebezpieczeństwo jej zdrowia i życia.

    Śledztwo w sprawie wypadku wszczęły policja i prokuratura. Inspektorzy nadzoru budowlanego sprawdzą stan techniczny Bacówki „Pod Małą Rawką” i ocenią, z jakich powodów zawalił się drewniany balkon.
    KP
    17. Lipca 2006 04:00
    Pamiętam że ta bacówka jest podobna do tej na Jaworzcu i do kilku innych-budowane były dla potrzeb tzw turystyki kwalifikowanej.Skoro ten balkon zawalił się z jedną osobą na pokładzie to w jakim stanie jest cała konstrukcja?Ciekawe czy zacznie się przegląd tych bacówek,a jest ich trochę.Czy ktoś może wie w jakim one są stanie,na ile projektowane lat eksploatacji?
    Pozdrav

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Bacówka pod Rawką

    niesamowite! zwykle schronisko naraza turystow na niebezpieczenstwo a jak na razie w chatce pod haliczem nikomu nic sie nie stalo.. ciekawe czy rozbiora teraz to i inne schroniska by uniknac placenia odszkodowan...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Bacówka pod Rawką

    Łoj strach sie bać... Prawda jest taka że w większości schronisk PTTK dzierżawcy ledwo wiążą koniec z końcem i remonty zwykle odkładane są na potem, oględziny też...
    Tyle że z tego co obserwuję akurat pod Rawką mają się całkiem całkiem...
    Jak porównać to z taką bacówką na Krawcowym Wierchu... to jest przepaść cywilizacyjna, i w dobrym i w zlym znaczeniu.

    Osobiście miałem podobną, choć nieporównywalnie mniej drastyczną, przygodę przed 3 laty pod Honem, kiedy to zapadłem się w inny wymiar na schodach do budynku gospodarczego Zawisłem na rękach, balustrada wytrzymała Skończyło się wielkim siniakiem od stopy do kolana, nadwyrężonym barkiem i kupą śmiechu... Zajscie zrzuciłem na zbędne kilogramy...
    Całe szczęscie Turystce z Kanady nic się nie stało!!!! choc współczuję teraz gospodarzom, bo w sądzie nie będzie zmiłuj..
    Pozdro

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie Odp: Bacówka pod Rawką

    Cytat Zamieszczone przez damian
    Łoj strach sie bać... Prawda jest taka że w większości schronisk PTTK dzierżawcy ledwo wiążą koniec z końcem i remonty zwykle odkładane są na potem, oględziny też...
    Tak sie sklada, ze umowa miedzy PTTK, a dzierzawcami jest taka, ze im wyzszy standard schroniska tym dzierzawca wiecej placi. Tak wiec jesli dzierzawca zdecyduje sie np. na nowe lozka to nie dosc, ze wylozy na to swoja kase to jeszcze bedzie musial za to placic PTTK!!! Tak samo jest z remontami. I nawet gdyby chcieli inwestowac w obiekty to musza sie liczyc z tym, ze beda wiecej placic, a to chyba nikomu sie nie usmiecha i kolo sie zamyka.
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. #5
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Bacówka pod Rawką

    wedlug mnie swinstwem by bylo gdyby ta turystka wystapila do sadu. Gospodarze schroniska zachowali sie wlasciwie- wezwali karetke, pokryli koszty leczenia.. czy jak bede w domu kumpla i mi lampa spadnie na glowe - to mam go skarzyc za to? jakos nie rozmiem tego sposobu myslenia...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Bacówka pod Rawką

    Cytat Zamieszczone przez Jaro
    Tak sie sklada, ze umowa miedzy PTTK, a dzierzawcami jest taka, ze im wyzszy standard schroniska tym dzierzawca wiecej placi. Tak wiec jesli dzierzawca zdecyduje sie np. na nowe lozka to nie dosc, ze wylozy na to swoja kase to jeszcze bedzie musial za to placic PTTK!!! Tak samo jest z remontami. I nawet gdyby chcieli inwestowac w obiekty to musza sie liczyc z tym, ze beda wiecej placic, a to chyba nikomu sie nie usmiecha i kolo sie zamyka.
    Typowo polskie "poplątanie z pomieszaniem". PTTK samo degraduje swoje przecież obiekty, jak tak dalej pójdzie nie będą mieli co wydzierżawiać.
    Pozdrawiam
    Przemek

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,630

    Domyślnie Odp: Bacówka pod Rawką

    No to ja jestem spokojny o miejsce które ma być rozebrane... Pierwszą ofiarą będzie placówka pod Rawkami hihihi. Swoją drogą ta sytuacja potwierdza mój wniosek dot BA że musi się coś stać- aby ludzie zaczęli myśleć i długo jeszcze nasze wypadki będą stawać się powodem remontów. Z innej strony, no cóż... komu się nie podobaja te stare chatki? W znacznej części w ich wieku, i stanie tkwi cały urok. Porównajmy je choćby z hotelikami w UG.... to ja już wolę te stare drewniane... choć moze już bez balkonów :)
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Lech Rybienik
    Na forum od
    06.2004
    Rodem z
    Przemyśl/Warszawa
    Postów
    225

    Domyślnie Odp: Bacówka pod Rawką

    Obiekty PTTK od lipca 2005 mogą być objęte ubezpieczeniem OC.
    Pytanie czy mieli ubezpieczenie>....? Jeśli mieli, to przecież odszkodowanie będzie płacił ubezpieczyciel....
    Szczegóły ubezpieczenia OC są tutaj.
    http://www.pttk.pl/zycie/oc/

  9. #9
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Bacówka pod Rawką

    Hej :)
    I tak oto mamy pierwszy bardzo poważny skutek polityki PTTK-u. Pewnie skończy się tym, że wszystkie tego typu obiekty zostaną poddane kontroli, a następnie zamknięte, aż do przeprowadzenia koniecznych remontów. Mnie będzie żal, jeśli 'padnie' np bacówka na Maciejowej, moje ulubione lokum w wyprawkach gorczańskich. Wspaniała atmosfera, przemili gospodarze, niekończące się nigdy plenerki fotograficzne wokół - po prostu wszystko zniknie, jeśli zamkną taki przybytek. A sprawa dotyczy i innych bacówek.

    Może nie skarżyć dzierżawcy, a właściciela bacówki? Czy nie warto by podsunąć ten pomysł kobiecie spadłej (nie upadłej) pod Rawkami?
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar damian
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Rybnik
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Bacówka pod Rawką

    Jeśli sprawa dostanie rozgłosu, to rzeczywiście może pójść odgórny nakaz kontroli bacówek... ale wydaje mi się, że raczej sprawa ucichnie.Nie martw się Derty, Maciejowa przeżyje! Moją ulubioną jest natomiast bacówka na rycerzowej, zwłaszcza od końca września!!!to prawie pustelnia po sezonie!!!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Płonie bacówka pod Małą Rawką
    Przez szy w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 11:49
  2. Bacówka pod Mała Rawką jako początek :)
    Przez acek1 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 14:29
  3. Sylwester - Bacówka Pod Małą Rawką
    Przez erha w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 10:17
  4. Bacówka pod Małą Rawką
    Przez aleXander w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-04-2005, 11:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •