Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia

  1. #1

    Domyślnie Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia

    Witam!!!

    Chciałbym się dowiedzieć czy w Mucznem albo w Tarnawie istnieje możliwość wypożyczenia roweru.
    Interesuje mnie także czy żeby dojść do Sokolik i rezerwatu "Litmirz" trzeba mieć jakieś pozwolenia od Straży Granicznej bądź BdPN-u, o ile oczywiście w ogóle można tam chodzić. Bo w necie znalazłem informację, że drogę do Sokolik zagradza szlaban i nie można dalej iść. Jeżeli jakieś pozwolenia są wymagane to czy można załatwić je na miejscu czy też trzeba to zrobić z wyprzedzeniem.

    Pozdrawiam
    Michał

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia

    pozwolenie??? do sokolik??? mnie tam kiedys legitymowali panowie z SG, prawie przy samym sanie i nic nie mowili ze wlazlam tam bezprawnie.(natomiast nie polecam wycieczek przez san do ruin cerkwi na ukrainie- teraz jak jest unia to pewnie zle by sie skonczylo Nie wiem czy na rower nie trzeba wykupic jakis biletow. Szlaban tam byl- ale chyba po to zeby zaden pojazd tam sie nie krecil
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia

    Pani w sklepie w Mucznem wynajmowała... ale to nie był sprzęt na którym możlna było pokulać się troche- no chyba ze świetnie balansujesz ciałem i władasz kierownicą.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #4
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia

    wiesz, takie wypozyczalnie sprzetu sa najlepsze! kiedys z kumplem "wypozyczylismy" rowery na stebniku u smolarza bo chcielismy pojechac do ustrzyk do sklepu. Bardzo chetnie nam je pozyczyl pod warunkiem ze wzamian kupimy mu winko nigdy rower na ktorym jechalam nie wydawal takich odglosow! i wreszcie moglam siedziec na rowerze w takiej pozycji jak na fotelu a nie jak na tych nowych ze tylek mam prawie wyzej niz glowe...calkiem niezle sie jechalo, tylko pod jedna gorke trzeba bylo wepchac :D
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #5

    Domyślnie Odp: Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia

    Dzięki za info :)
    Ale niestety coś mi się wydaje, że chyba, pomimo wielkich chęci, się nie wybiorę. No chyba, że jakoś we wrześniu.

    Pozdrawiam
    Michał

  6. #6

    Domyślnie Odp: Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia

    A jeśli chodzi o rower to też kiedyś taki miałem i trzeba przyznać, że był dziesięć razy wygodniejszy niż dzisiejsze górale :)

    Pozdrawiam
    Michał

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia

    eee to kwestia podejścia.... i przeznaczenia roweru.... na rowerowym chopperze, może i jest wygodniej, jednak Buba sama przyznała że jak trzeba było sunąć wbrew grawitacji- to łatwiej pchać... ano już taka rola tych rowerów... do sklepu tak- w góry nie. Sam od dawna śmigam na góralu, i poczuwam się by wyjaśnić jedną, poruszoną tu (przez Bubę) kwestię.... Mianowicie rower górski w domyśle (profesjonalny) służy do wjazdu, a jak jest stromo, to kierownica jest wyżej, i tyłek wtedy nie jest wcale tak bardzo wysoko.... Przeciwieństwem roweru górskiego jest rower do downhillu- czyli zjazdu w dół - taki ma wydłużone amortyzatory- i jeśli stoi na równym kierownicę ma ciut wyżej od siodełka.... Rower do wszystkiego tzw góral to jak już się sam przekonałem że jest tylw wart co każdy inny przedmiot "do wszystkiego"
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia

    Koledzy widze nieco odbiegli od tematu jednak pomineli jedną ważną kwestię. Poruszanie się po parku narodowym może odbywać się jedynie po wyznaczonych szlakach. W tym wypadku rezerwat "Torfowisko Litmirz" znajduje się w granichach BdPN i nie prowadzi nań żadna ściezka rowerowa, w związku z tym poruszanie się po szlaku pieszym rowerem nie jest dobrze postrzegane. Oczywiście można nieoficjalnie się tam wybrać, ale nalezy liczyć się w przypadku kontroli z mandatem za łamanie przepisów BdPN.
    Wszystko zatem pozostaje w rękach szczęścia i osoby, która przyłapie Cię na łamaniu przepisów.
    http://www.doczu.pl

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia

    Ta, w ogóle jak się jedzie w Bieszczady to trzeba mnieć dużo szczęścia, tak żeby nie podpaść parkowcom i sg
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Muczne - rowery, Sokoliki, Litmirz - pozwolenia

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba
    Ta, w ogóle jak się jedzie w Bieszczady to trzeba mnieć dużo szczęścia, tak żeby nie podpaść parkowcom i sg
    Albo sie dobrze ukrywać :P
    P.S.
    Zwolniło się 1 miejsce w aucie na Ukrainę, więc jakbyś zmienił decyzję, to wiesz... ;-)
    http://www.doczu.pl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rowery a PKS
    Przez tajtus w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 09:49
  2. Sokoliki Górskie cerkiew
    Przez wtak w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 07:22
  3. Pozwolenia
    Przez damian w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 20:21
  4. Rowery a Bieszczady
    Przez pawelkurek w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 13:35
  5. Rowery
    Przez sebastian worsztynowicz w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-09-2004, 11:53

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •