Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 10 13 14 15 16 17 18 19 20
Pokaż wyniki od 191 do 196 z 196

Wątek: I znowu ja

  1. #191
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,628

    Domyślnie Odp: I znowu ja

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Do tej pory bilolodzy i koniarze z Hodowli Zachowawczej Konia Huculskiego mówili mi, że hucuły mogą dźwigać ciężary do 150 kg.
    Znaczy sie mieszczę się w limicie. Ba nawet piwo mogę wziąć!

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    Może naskoczcie najdrożsi na permanentnego ujeżdżacza osiołków, czyli tego, na którego figurkę gapicie się najmniej razzz w tygodniu ... w domku pewnie u powały też wisi
    Swą drogą osioł inteligentniejszy od konia...
    Oj tak, a jaki pokorny!
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  2. #192
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: I znowu ja

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Ło Matko. Ciągle człowiek się czegoś uczy. Do tej pory bilolodzy i koniarze z Hodowli Zachowawczej Konia Huculskiego mówili mi, że hucuły mogą dźwigać ciężary do 150 kg.
    .
    Lucyna, a ja mogę dzwigać ciężar o wadze 50kg i co to zmienia?myślisz, że to zdrowe?że kręgosłup koński czy ośli zbudowany jest z żelaza?że nie powstają mikrourazy?co mam Ci dokładnie rozpisać co i jak się dzieje w organiżmie zwierzaka?po co?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #193
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,628

    Domyślnie Odp: I znowu ja

    Weś Ty Orsini odpuść. Osły, Konie, Woły były od zawsze wykorzystywane do pracy dla ludzi, skoro dożyły dzisiejszego dnia to znaczy że nie było im aż tak źle. Skoro tego nie możesz zrozumieć polecam Tobie plener w najbliższej stadninie lub w jakiejś biedniejszej wsi i masę obserwacji. Tak czy owak nie wierzę żeby ktokolwiek mógł na tym forum napisać coś co wybije Tobie z głowy ten Twój tok rozumowania. Powiedziałaś co sądzisz na tmat jednego zdjęcia, i skoro krytykanctwo ogranicza Cię do pisania tylko na jeden temat uważam że wyczerpałaś temat i zachęcam Cię do aktywnego czytania wątku.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #194
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: I znowu ja

    Jestem lekarzem weterynarii i instruktorem jeździectwa, jeśli wątpisz w moje kompetencje to je właśnie wymieniłam.
    I jestem w ciężkim szoku, że do Ciebie dalej nie dociera, że poprostu źle zrobiłeś. Najwyraźniej Cię cała sytuacja bawi...
    cóż...
    gratuluję wrażliwości i już.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  5. #195
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,628

    Domyślnie Odp: I znowu ja

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    Jestem lekarzem weterynarii i instruktorem jeździectwa,
    na ośle? hyhy
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  6. #196
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: I znowu ja

    Cytat Zamieszczone przez orsini Zobacz posta
    Lucyna, a ja mogę dzwigać ciężar o wadze 50kg i co to zmienia?myślisz, że to zdrowe?że kręgosłup koński czy ośli zbudowany jest z żelaza?że nie powstają mikrourazy?co mam Ci dokładnie rozpisać co i jak się dzieje w organiżmie zwierzaka?po co?
    Byłam w dwóch stadninach. W Tarnawie rozmawialiśmy o koniach huculskich i o ciężarach noszonych przez konie. W rozmowie brali udział: biolog, instruktorzy jazdy konnej, weterynarz? i pracownicy BdPN.
    Koń huculski może nosisz ciężary do 150 kg bez uszczerbku dla swojego zdrowia. Oczywiście w ten sposób pracuje nie non stop. Nie może nosić tak dużych ciężarów po 18 godz dziennie przez 7 dni w tygodniu.
    Na pewno nie mogą być to młode konie ale tylko te, które ukończyły 5 lat. W przypadku gdyby młodego np. 3 latka dosiadała osoba o dużej masie ciała mogłoby dojść do urazów kręgosłupa. Jeden z instruktorów waży ponad 100 kg i pracuje z hucułami. Ma swego ulubieńca. Byłam, widziałam, koń piękny i nic mu nie dolega. Ponoć nawet potrafi kłusować z ciężarem 100 kg na grzbiecie.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Znowu pojechałem
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 17:47
  2. Znowu
    Przez Barnaba w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-05-2006, 00:14
  3. Znowu byłem w Bieszczadzie
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 114
    Ostatni post / autor: 17-07-2005, 23:41
  4. Znowu wróciłem z Bieszczadu - relacja
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-01-2005, 22:31
  5. [Wilki] Znowu atakuja...
    Przez Ćhy w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-05-2004, 21:20

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •