Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Gdzie się wybrać

  1. #1
    gnom
    Guest

    Lightbulb Gdzie się wybrać

    Witam,
    nigdy nie byłem w Bieszczadach, jak do tej pory wybór zawsze padał na Tatry. W tym roku chciałbym wybrać się tam w ostatnim tygodniu września (w Bieszczady oczywiście). Chciałbym mieć stałe zakwaterowanie i robić sobie całodzienne wypady w góry. Problem w tym ze zupełnie nie wiem w jakiej miejscowości szukać kwatery, bo tak jak pisałem nigdy w Bieszczadach nie byłem; Zależy mi na tym żeby mieć blisko do jakiegoś ciekawego szlaku i nie musieć się tłuc codziennie pksem tylko po to, żeby do niego dotrzeć (do szlaku). Nie jestem traperem, raczej turystą amatorem, a ze zabieram ze sobą tylko jedną osobę, w grę nie wchodzą raczej trudne trasy, chociaż oczywiście wspinaczka asfaltem jak nad Morskie Oko odpada (aż takim leniem nie jestem ;-) ). Dobrze by było gdyby była to jakaś większa miejscowość, tak żeby dojazd z Warszawy był łatwy.
    Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz!
    Pozdrawiam

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Miasto gdzie jedna droga prowadzi w pole buraków a druga ziemiaków.
    Postów
    87

    Domyślnie Odp: gdzie się wybrać

    W Bieszczadach wszędzie jest pięknie. Po drodze napotkasz mieścinę pt.Lesko, ale nie zatrzymuj się broń Boże, bo to nie Bieszczady.

  3. #3
    gnom
    Guest

    Domyślnie Odp: gdzie się wybrać

    Gdybyście mieli wybrać: Ustrzyki Górne, Cisna czy Wetlina... Rozumiem, że Bieszczady są piękne, ale poza górami interesuje mnie nocleg, dojazd no i ewentualnie "gastronomia" - innymi słowy, zależy mi na tym, żeby mieć łatwy dojazd, tanią ale przyzwoitą kwatere no i przy okazji obiadu więcej niż jeden sklep spożywczy z konserwą turystyczną .

  4. #4
    grzybek
    Guest

    Domyślnie Odp: gdzie się wybrać

    Czesc, polecam Ustrzyki Gorne lub Wetline,kwater duzo i gastro tez spoko.Tam zaczyna sie robic luzniej,blisko szlaki w kazdym kierunku.Milych wrazen

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar wojtek legionowo
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    legionowo
    Postów
    369

    Domyślnie Odp: Gdzie się wybrać

    To już nie te czasy,że w sklepach były tylko konserwy.
    Teraz jest sporo różnego rodzaju obiektów gastronomicznych.
    Gdzie można smacznie zjeść a kwatery teraz jest końcówka sezonu,więc nie ma problemu.
    Wojtek legionowo

  6. #6
    gnom
    Guest

    Domyślnie Odp: Gdzie się wybrać

    Zgadzam się, chociaż są miejscowości, i na nieszczęście jadłodajnie, gdzie czas się zatrzymał... jako przykład podam ze w jednym barze niedaleko Czarnej góry, jako spaghetti podano mi makaron z mielonką... ble

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Gdzie się wybrać

    autobusem najłątwiej z warszawy będzie ci dojechać do Ustrzyk Dolnych. Niestety do wysokich partii bieszczadów trzeba dojechać - polecam autostop (miejscowi zawsze chętnie podwożą). w tej małej mieścinie jest dość spory wybór hoteli, ceny nie są kosmiczne. mozesz mieszkać w drewnianej chacie z popielicami jako gospodarzami (polecam) jak i w *** hotelu - twój wybór. sklepów spożywczych jest aż nad to. podobnie z innymi. jest dobrze wyposarzony sklep trystyczny gdzie kupisz śpiwór, namiot, ochraniacze itp itp. poza tym z ustrzyk przez 2 dni możesz wędrować po wzgórzach aż po tarnicę - super sprawa! a z kamiennej laworty jest niezły widoczek zarówno na całe wysokie Bieszczady jak i na Solinę, ale hak tam byłem ostatnio było dość zarośnięte.
    poza dolnymi nadają sięteż i górne. noclegowni i jadłodajni wbród. ceny może trochęwiększe niż w dolnych. spożywczy tez siętam znajdzie. jest też wspomniana wetlina. w połowie drogi między dolnymi a górnymi ustrzykami są malutkie lutowiska, ale tam noclegi polecam w ośrodku informacyjnym. jest też sklep i knajpa.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Gdzie się wybrać

    Sprawdź w internecie noclegi w Bukowcu (nad Solinką) albo w Terce. Do końca sierpnia sklepy i gastronomia czynne a tereny wokół sympatycz i bez exteremum.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Gdzie się wybrać

    Hej :D
    A to sobie pospamuję Jedź Gnomie w Ustrzyki Górne, choć we wrześniu będzie trudniej tam dotrzeć niż obecnie, w czasie wakacji. Żarełko wyśmienite zapewnia knajpa w Zajeździe pod Caryńską, ale U Eskulapa też nie ustępuje jakością. Spanko: rzeczony Zajazd, Hotelik Biały, Schr. PTTK Kremenaros, kwatery w domach BdPN na górce nad UG - widać je jak na dłoni od strony Fortu SG - i naprzeciwko Kremenarosa. Jak kto lubi zimnicę, to pole namiotowe i domki na campingu PTTK, a jeśli nie wiesz, co robić z kasą, to Hotel PTTK.

    Z tej metropolii możesz oblecieć rejon Tarnicy, Bukowego Berda, Halicz, Poł. Caryńską, Poł. Wetlińską, masyw Rawek, a zręcznie umawiając się z busiarzami - nawet zwiedzić Magurę Stuposiańską, Dwernik Kamień i Otryt. Do takich manewrów warto na miejscu zebrać (przy piwku wieczornym) większą grupkę chętnych, żeby busiarze chcieli skręcić z utartego szlaku UG-Wetlina-Cisna. Przy pogodzie ten zakres prac terenowych to tydzion, nie więcej. Aby dłużej pozostać, warto przenieść się do Cisnej. Stamtąd Łopiennik, Jasła, Matragona, Hyrlata, Wołosań, Falowa-Czerenina-Jaworzec (jak kto lubi, przy niewielkim wsparciu busików lub stopa). To drugi tydzion boju.
    Pozdrawiam,
    Derty

    PS: Z Wawki najlepsza jest rzeźnia do Zagórza czyli pospieszny Wetlina, albo posp. przez Rzeszów o 21:25 (przyj. 4:30). A z Rzeszowa o 5:00 do Ustrzyk Grn. lub o 7:20 do Sanoka/Leska/Ustrzyk Dln.
    Ostatnio edytowane przez Derty ; 22-08-2006 o 15:12

  10. #10

    Domyślnie Odp: Gdzie się wybrać

    najlepiej w Wetlinie u Pietrka na Piotrowej Polanie. Pietnaście lat temu trafiłem do niego w schronisku PTTK, a jak się przeniósł na swoje poszliśmy za nim, i koniecznie zajdź do Aleksego i Marianny w Starym Siole przemili ludzie

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gdzie się podział Jabol?
    Przez natasha w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2012, 20:19
  2. Gdzie się podział mój post ?
    Przez Stały Bywalec w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 22:50
  3. Gdzie się umyć?
    Przez kathleen w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-01-2008, 19:09
  4. Polańczyk, sześciolatek, gdzie się wybrać?
    Przez sosenka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-06-2006, 17:03
  5. Gdzie się podziała Nul ?
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2003, 15:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •