Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 91

Wątek: Jędrek Połonina

  1. #11
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Popieram Cię ,Bertrandzie.Bywają pijani i posikani,chamscy i aroganccy ale nie każdy jest ARTYSTA,a Jędrek był nim niewątpliwie.
    Lucyno,może mi odsprzedaż coś z jędrkowych dzieł?Przecież poszukuję!

  2. #12
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Nie mam. Dawno porozdawałam. Warto zwiedzić kościół w Średniej Wsi. Tam jest jego droga krzyżowa.
    Ocalała tylko jedna rzeźba ale to jest przepiękna Madonna pani Zofii Roś.

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    117

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Wprawdzie o Zmarłym należy mówić tylko dobrze ale w tym wypadku wyłamię się. Słyszałam o Nim, moja Siostra napisała o Nim reportaż, mieliśmy w domu Jego rzeźby. Chcialam Go poznać i poznałam poprzez pana Jana Szelca. Leżał pod płotem, pijany i posikany, konie pasły się obok.
    __________________

    A to nie ewenement, bo prawie wszyscy artyści lubią gorzałę, ale nie wszyscy
    pod płotem zalegną - niektórzy wolą na salonach i po cichu aby nikt nie wiedział, a tym bardziej nie zobaczył.
    Trudno było tego wymagać od Jędrka...prawda ?
    I nie widzę potrzeby upubliczniania takich wypadków przy pracy.

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Ja będę bronił Lucyny(chociaż mam wrazenie,ze Ona nie lubi tych tak zwanych Zakapiorów,ale to juz inna historia)skoro wszyscy tak dobrze znaja Jędrka Połonine to wiedzą jaki był i Lucyna nie zdradziła tutaj żadnej tajemnicy,a ci którzy dopiero go poznają powinni poznawać Go takim jakim był a nie lukrowanym.

  5. #15
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Czarku, chyba nie dokładnie przeczytałeś mój ostatni wpis w tym wątku.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Odpowiadalem na wpis osoby"takitam"ale mój bład bo moglem go zacytować.
    Również pozdrawiam.

  7. #17
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez Czarek pl Zobacz posta
    Ja będę bronił Lucyny(chociaż mam wrazenie,ze Ona nie lubi tych tak zwanych Zakapiorów,ale to juz inna historia)
    Dziękuję. Fakt, nie lubię zakapiorów, a nade wszystko nie cierpię kultu zakapiorów. Poza tym wiem, że to zabrzmi obrazoburczo ale uważam, że Połonina nie był wielkim artystą. Był raczej ciekawostką, lokalnym kolorytem. Kilkakrotnie obsługiwałam historyków sztuki, znawców i prawdę powiedziawszy niewielu z nich zachwycało się jego twórczością. Większość gości z nawet o nim nie słyszała.

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Dziękuję. Fakt, nie lubię zakapiorów, a nade wszystko nie cierpię kultu zakapiorów. Poza tym wiem, że to zabrzmi obrazoburczo ale uważam, że Połonina nie był wielkim artystą. Był raczej ciekawostką, lokalnym kolorytem. Kilkakrotnie obsługiwałam historyków sztuki, znawców i prawdę powiedziawszy niewielu z nich zachwycało się jego twórczością. Większość gości z nawet o nim nie słyszała.
    Lucyno!
    A ja bym chciał aby każdy menel, których tu gdzie obecnie mieszkam jest dostatek, był jak Ci Zakapiorzy. Bieszczadzcy Zakapiorzy których jednym z przedstawicieli był Jędrek, przynajmniej coś robią aby się utrzymać. Rzeźbią, piszą wiersze, albo "bajki" opowiadają. Chciałbym aby choć jeden z pijaczków żębrzących o parę groszy na wino, potrafił tak opowiadać jak Oni. A nie tylko "daj dwa złote", na pytanie dlaczego mam dać, słyszę odpowiedź "bo pracujesz". Co zaś do owych historyków sztuki, są klasą samą dla siebie, podobnie jak krytycy literatury. Jeden taki określił wiersze Ryśka, jako mierne. Mnie i mi podobnym tego typu opinie mało obchodzą. A rzeźbę, bądź wiersz, kupuję bo mi się podoba i mam taką potrzebę serca, a nie dla tego że taki bądź owaki secjalista określił że to jest dobre, a tamto złe. Tak jak ty nie lubisz zakapiorów tak ja nie znoszę owych "specjalistów". Większość z nich też gorzałę wali, tyle że nie publicznie. Co zaś do Jędrka zgodzę się z Bertrandem. Jaki On był, każdy wie, po więc o zmarłym źle mówić. Wedle polskiej tradycji o zmarłych mówić należy dobrze, bądź zamilknąć.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  9. #19
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Mam autograf Jędrka Połoniny. Na oddartym kawałku mapy BW zakreślił Połoninę Wetlińską z dopiskiem "Tu wszystko się zaczęło" i podpisem. To cenna pamiątka. To był niezwykły, niebanalny człowiek. Niewątpliwie był artystą! Zasłużył na lepszy los, lepszy koniec, sympatyczniejsze wspomnienia! Często zatrzymuje się w Kulasznem, żeby chwilę podumać nad marnością tego świata! I nawet odkryłem w sobie pewną, wspólną z JP cechę, mianowicie, też jestem pijakiem! Bo pijak to brzmi dumnie! Polak rodzi się ssakiem a umiera pijakiem! Czyż potrzeba lepszego dowodu na potwierdzenie teorii ewolucji??? + Pastor
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  10. #20
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    A ja,mimo biegunowości wypowiedzi,cieszę się że ten wątek założyłam.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Połonina Rosochacka
    Przez don Enrico w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 22:06
  2. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 09:50
  3. Połonina Caryńska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:27
  4. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 20:14
  5. Jędrek Połonina CD...
    Przez admin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2008, 21:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •