Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91

Wątek: Jędrek Połonina

  1. #21
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    A ja,mimo biegunowości wypowiedzi,cieszę się że ten wątek założyłam.
    Ja też się cieszę! Co do biegunowości wypowiedzi, to jest ona jakby wpisana w definicje tego forum. Dyskusja to ścieranie się różnych, nawet czasem skrajnych poglądów. Mam nadzieję że nie uznasz za skrajny poglądu, że bycie pijakiem, nawet alkoholikiem, nie dyskwalifikuje J.P. ani jako artysty, ani jako człowieka. Z błota czy z rynsztoku, jednakowo można oglądać gwiazdy, marzyć, etc. Żeby być pijakiem trzeba mieć zdrowie, charakter, kasa też się przydaje. Nie każdy może być pijakiem! Bo czyż może być pijakiem np. moja ulubiona Pani Przewodnik, dwojga imion? Wydawałoby się że tak, bo jak czasem coś napisze, to tak jakby się napiła czegoś niezdrowego, z jakiejś pokątnej rozlewni! Poza tym zdrowie ma, (żelazne - musi uważać pijąc wodę, żeby nie zerdzewiała), charakter ma, (trudny bo trudny ale ma), kasę też ma (700 zl dniówka, poza tym oszczędza jeżdżąc stopem z Leska do .....). Przy tych wszystkich zaletach nie lubi alkoholu, nie lubi być pijakiem i nie lubi pijaków. Ja zaś lubię alkohol, lubię być pijakiem i lubię pijaków. Stąd ta biegunowość poglądów, którą przedstawiam, posługując się pewnym skrótem. Pozdrawiam! + Pastor

    PS Nie miałem intencji kogokolwiek obrazić!
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  2. #22
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez Pastor Zobacz posta
    Ja też się cieszę! Co do biegunowości wypowiedzi, to jest ona jakby wpisana w definicje tego forum. Dyskusja to ścieranie się różnych, nawet czasem skrajnych poglądów. Mam nadzieję że nie uznasz za skrajny poglądu, że bycie pijakiem, nawet alkoholikiem, nie dyskwalifikuje J.P. ani jako artysty, ani jako człowieka. Z błota czy z rynsztoku, jednakowo można oglądać gwiazdy, marzyć, etc. Żeby być pijakiem trzeba mieć zdrowie, charakter, kasa też się przydaje. Nie każdy może być pijakiem! Bo czyż może być pijakiem np. moja ulubiona Pani Przewodnik, dwojga imion? Wydawałoby się że tak, bo jak czasem coś napisze, to tak jakby się napiła czegoś niezdrowego, z jakiejś pokątnej rozlewni! Poza tym zdrowie ma, (żelazne - musi uważać pijąc wodę, żeby nie zerdzewiała), charakter ma, (trudny bo trudny ale ma), kasę też ma (700 zl dniówka, poza tym oszczędza jeżdżąc stopem z Leska do .....). Przy tych wszystkich zaletach nie lubi alkoholu, nie lubi być pijakiem i nie lubi pijaków. Ja zaś lubię alkohol, lubię być pijakiem i lubię pijaków. Stąd ta biegunowość poglądów, którą przedstawiam, posługując się pewnym skrótem. Pozdrawiam! + Pastor

    PS Nie miałem intencji kogokolwiek obrazić!


    Hmm, fakt nie lubię alkoholu, nie jestem pijakiem i nie lubię pijaków. Ponad to wątpię w geniusz Połoniny. Niestety, moim ulubionym userem jest tylko i wyłącznie Mój Ulubiony Pan Michał. Trudno, nie zrewanżuję się.

  3. #23
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta


    ......... Ponad to wątpię w geniusz Połoniny.......
    Szanowna Pani Przewodnik (dwojga imion-LBP). Śmiało możesz wątpić w geniusz Andrzeja Wasielewskiego "Połoniny". Nie był geniuszem, był artystą, wielkim artystą. Cześć jego pamięci! Odczep się od niego!
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  4. #24
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Miejże litość nade mną.
    Jędrek Połonina był wielkim artystom, a Pastor robi najlepsze nalewki w okolicach "Biesów".
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 07-11-2007 o 08:39

  5. #25
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    ..........Jędrek Połonina był wielkim artystom, a Pastor robi najlepsze nalewki w okolicach "Biesów".
    Cieszę się że następuje wyrazne zbliżenie poglądów i wyjaśniam: to pierwsze to prawda (AW-"P" był wielkim Artystą).
    Z tym drugim się nie zgadzam - najlepsze nalewki robi Derty, ja robię najmocniejsze! Pozdrawiam! + Pastor
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  6. #26
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Teraz wiem do kogo mam się uśmiechnąć.

  7. #27

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Hmmm... A czy zna ktoś balladę "Jeszcze nie czas chować marzenia do szaf" - jedną z ulubionych Jędrka Połoniny? Przeczytałam o niej na blogu Michała Cimka (że Jędrek zaśpiewał ją na pogorzelisku swojego domu). Nigdzie nie mogę znaleźć słów... I czy to jego autorstwa czy "tylko" ulubiona?

  8. #28
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Pewnie chodzi Ci o "Jeszcze nie czas" duetu Bogdański / Koczewski. Klasyka, duszko

    Więcej o twóczości tych panów choćby tu . Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 28-03-2008 o 20:59

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Mazowsze
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Można posłuchać obydwu Panów np. w zapisie archiwalnym z YAPY 83 i 88.Utwór ten jest ciągle w aktualnym repertuarze A.Koczewskiego( z partnerem M.Górskim)

    Pozdrawiam.

  10. #30

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez faramka Zobacz posta
    Nigdzie nie mogę znaleźć słów...
    A bardzo proszę:


    Wieczór w granatowym swym płaszczu
    C F7 C F7
    Gwiazdy już pozapalał
    C F7 C F7
    Z kątów wyłażą zrudziałe smutki
    a F
    A my gramy na swych gitarach
    F C G
    Ciche nutki zbieramy
    By grały nam razem do taktu
    Niebieskie myśli odgarniamy
    Bo przecież jeszcze nie czas

    Ref:
    Jeszcze nie czas swe marzenia
    F G
    Do walizek kłaść
    C a
    Jeszcze nie czas by piosenki
    F G
    NAsze śpiewał tylko wiatr
    C C7
    Jeszcze nie czas by gitary
    F G
    Spału na dnie szaf
    C a
    Póki tyle tej muzyki jeszcze w nas
    F G F C

    A kiedy zabraknie przyjaciół
    By wieczór przegadać do rana
    To przecież masz jeszcze swoją gitare
    Strun kilka melodii parę
    Gdy piasek nie chce się sypać
    Pod oczy i do snu zaprosić
    To trzeba gdzieś odejść by dłużej nie płakać
    Smutku w swym sercu nie nosić

    Gdy włożą Cię w drewnianą skrzynkę
    Niech włożą Cię razem z gitarą
    Niech w niebie Ci grają struny srebrzyste
    Melodie Twą ukochaną


    Ufffff się spisałem (żadne tam kopiuj wklej hehe)
    Jak byś była grająca to dopisałem jeszcze akordy.


    A co do samego Jędrka Połoniny, mam w domu dużo jego rzeźb i jeden obraz na szkle malowany. O ile jego prace szalenie mi się podobają to już sam autor ma na koncie trochę "nie zacnych" uczynków.... Ale ma i parę dobrych, więc głowa do góry. :)
    Sława Starym Bogom...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Połonina Rosochacka
    Przez don Enrico w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 22:06
  2. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 09:50
  3. Połonina Caryńska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:27
  4. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 20:14
  5. Jędrek Połonina CD...
    Przez admin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2008, 21:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •