Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 91

Wątek: Jędrek Połonina

  1. #31

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Marcowy, blues - stokrotne dzięki!
    Viperaberus - Tobie po stojedenkroć, bo się upisałeś

  2. #32

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    O kurtyzana! Dopiero teraz odpaliłem linka od Marcowego, nie potrzebnie to klepałem huehue no nic "kto nie ma w głowie..." :D
    Sława Starym Bogom...

  3. #33

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    ...ten ma w palcach? :P

  4. #34

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    No na to wychodzi. :)
    Sława Starym Bogom...

  5. #35

    Na forum od
    04.2008
    Rodem z
    Tarnów
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Znałem osobiście Połoninę. Mieszkałem wtedy w Kalnicy i często piliśmy wódkę. Wesoły człowiek.

  6. #36
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Nigdy nie spotkałam Jędrka osobiście.Fascynuje mnie to co po sobie zostawił.Chętnie poczytałabym wspomnienia tych,co mieli okazję go poznać.Pomijam takie w rodzaju "piłem z nim wódkę" i podobne.....i te,które znam z książki Andrzeja Potockiego.

  7. #37
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Nie piłam z nim wódki. Nie mi sądzić jakim był artystą. Człowiekiem był obrzydliwym. Sprawdziałam. To prawda. Zagłodził konia na śmierć. Często zdarzało mu się zostawiać uwiązane konie w stajni bez jedzenia i picia przez kilka dni. Poza tym uchodził za człowieka nieuczciwego. Wiele razy brał zaliczki ale nie wywiązywał się ze zlecen. Miał ponad to lepkie ręce.
    Kiedyś prowadziłam grupę z okolic Brodnicy. Przyjeżdżałam obok cmentarza. Opowiadałam o jego grobie. Potem byliśmy w kościele w Średniej Wsi. Ksiądz pokazał nam świątynie. Ja wspomniałam o drodze krzyżowej. Pewna kobieta zapytała się o nazwisko Połoniny. Wasilewski. Była jego krewną. Nic dobrego o nim nie powiedziała. To takie politycznie poprawne stwierdzenie.

  8. #38

    Na forum od
    04.2008
    Rodem z
    Tarnów
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    I to jest cała prawda.
    Można to zrzucić na karb jego alkoholizmu. Jednak nie cieszył się dobrą sławą wśród miejscowych. Turystów zachwycał swoim niecodziennym stylem życia i bycia. O tych co odeszli nie powinno się mówić źle, więc zasłońmy to kurtyną milczenia.

  9. #39
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez Jurko51 Zobacz posta
    I to jest cała prawda.
    Można to zrzucić na karb jego alkoholizmu. Jednak nie cieszył się dobrą sławą wśród miejscowych. Turystów zachwycał swoim niecodziennym stylem życia i bycia. O tych co odeszli nie powinno się mówić źle, więc zasłońmy to kurtyną milczenia.
    ...zostawmy więc w spokoju Hitlera i innych...

  10. #40
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Chciałbym zacząć : Droga pani Lucyno....Lecz nie może mi to przejść przez "gardło"....po tym co napisałaś o Jędrusiu Połoninie.!!! Znałem go przez cały czas jego pobytu w Kulasznym. Opowieści o jego "lepkich rękach" i "zagłodzonych koniach" są możliwe przy ognisku aby zaimponować turystom spragnionych krwawych opowieści o Bieszczadach. Nie przystoją jednak doświadczonym przewodnikom. Komentarz o pani z Brodnicy, która nic nie chciała powiedzieć o Jedrusiu, świadczy najwyraźniej o Twojej złośliwej przewrotności. Cóż bowiem można powiedzieć o 16-to letnim chłopcu, jakim był wtedy Jędruś. Nie wiadomo nawet czy go znała. Tobie wystarczy że nic nie chciała powiedzieć, aby wyciągnąć potrzebne Ci wnioski.
    To zwykła podłość,Lucyno, aby publikować takie nieprawdziwe i zasłyszane opowieści ! Może to ja pozbieram nieco informacji o Tobie...i opiszę !Oczekuję sprostowania i przeprosin pamięci Jędrusia na Forum.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Połonina Rosochacka
    Przez don Enrico w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 22:06
  2. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 09:50
  3. Połonina Caryńska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:27
  4. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 20:14
  5. Jędrek Połonina CD...
    Przez admin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2008, 21:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •