Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 91

Wątek: Jędrek Połonina

  1. #41
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    No cóż można powiedziec za Mistrzem Potockim Koń powiesił się z głodu.
    "ale był też jedynym hodowcą, któremu koń powiesił się z ropaczy. Jednego razu wyszedł z domu i zapomniał o Bożym świecie. Konie w stajni uwiązane do żłobu, niekarmione przez trzy dni, wyjadły już ściółkę spod siebie. Jednemu z nich powróz na karku zacisnął się"
    Andrzej Potocki "Majster Bieda, czyli zakapiorskie Bieszczady" str. 30

    " Jakże w takich chwilach było mu nie wybaczyć skopanych drzwi, urwanej klamki, nocnych wizyt, niezwróconych pożyczek,niewyrzeźbionych aniołów za które wziął już zaliczki i nierozważnych słów"
    str. 32

    Mam dalej cytować?
    Rozumiem, że na przeprosiny nie mam co liczyć?

  2. #42
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    To prawdziwe, lecz złośliwie wybrane cytaty, aby podtrzymać swą nienawistną teorię. Obaj znali się bardzo długo. Polecam zatem sięgnąć do innych materiałów tegoż autora. Zacznijmy od pierwszego reportażu Andrzeja Potockiego z ramienia TVP-Rzeszów "Bieszczadzki kowboj" Gdy go poznasz to przedstawię Ci następne.Jeśli nie masz możliwości, to chętnie udostępnię.A nawet podrzucę w okolice "Zameczku" klawiszy. Moim znakiem rozpoznawczym będą owoce...hi hi...kłokoczki południowej...!

  3. #43
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Proszę pozostajmy przy swoich zdaniach. Dla Ciebie to ktoś wielki, Kolega czy Przyjaciel. Dla mnie Zakapior. Nie chcę go ani gloryfikować ani oczerniać.
    Kłokoczki południowej Boh pomyłuj wstąpiłeś do klasztoru?

  4. #44
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Widzę że wiesz, że robiono z nich różańce, lecz nie tylko.Pozostanę przy swoim zdaniu, lecz proszę abyś wycofała swe zdanie iż "Człowiekiem był obrzydliwym." A ja nie będę wchodził w to jak to "Sprawdzialaś"{cytat}..!

  5. #45
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Mówiąc wprost sprawdzaj, nie sprawdzaj. Nic mi do tego. Historii nie napiszesz od nowa. Nie zamierzam nic prostować. Powołałam się na Potockiego. Podałam odpowiednie fragmenty i koniec kropka. Jak chcesz "pozakapiorzyć" to nie dziś. Nie mam ochoty na rozmowę o Wasilewskim i o tym czy był degeneratem czy wielkim artystą.

  6. #46
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Nie mam ochoty na rozmowę o Wasilewskim i o tym czy był degeneratem czy wielkim artystą.
    Ja tylko w kwestii formalnej, bo masz wyjątkową manię przekręcania nazwisk. Wasielewski jemu było.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  7. #47
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Przepraszam. Fakt, muszę poprawnie pisać.

  8. #48
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Lucyno ! Skoro uciekasz od dalszej dyskusji i oddajesz pole, mogę ogłosić że Jędruś był uczciwym człowiekiem ! Potwierdza to jego długa przyjaźń z Andrzejem Potockim która przetrwała aż śmierci Jędrusia. Na pogrzebie Jędrusia, Andrzej Potocki wygłosił przejmującą mowę pożegnalną- służę filmem. W żadnej publikacji nie znajdziesz tego co pozwoliłaś sobie napisać, że "był człowiekiem obrzydliwym". To tylko wynik Twojego wypaczonego sposobu rozumowania, przepojonego nieuzasadnioną złośliwością. Choć może jednak uzasadnioną, lecz ten wątek dyskretnie przemilczę !

  9. #49
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez Klobuk Zobacz posta
    Lucyno ! Skoro uciekasz od dalszej dyskusji i oddajesz pole, mogę ogłosić że Jędruś był uczciwym człowiekiem ! To tylko wynik Twojego wypaczonego sposobu rozumowania, przepojonego nieuzasadnioną złośliwością. Choć może jednak uzasadnioną, lecz ten wątek dyskretnie przemilczę !

    Coś nowego. Myślałam, że podejmiesz rękawicę i przedstawisz fakty przemawiające na korzyść Połoniny. Już cieszyłam się, że WUKA pozna kilka prawdziwych historii z życia tego wielkiego człowieka, a tu klops. A gdzie Twoja opowieść o Połoninie. Przestaw go nam. Zapisz się w historii forum złotymi głoskami i opisz nam swoje spotkania z bracią zakapiorską. Wtedy będziesz miał kontrargumenty w dyskusji ze złośliwą, charakteryzującą się wypaczonym sposobem rozumowania przewodniczką. I jeszcze jedno. Proszę podpisz się swoim imieniem i nazwiskiem. Niech wiem z Kim dyskutuję.

  10. #50
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Kim jestem, dowiesz się w swoim czasie ! Przedstawiłem Ci fakt dozgonnej przyjaźni Jędrusia i A. Potockiego - na którego się powołujesz ! Przyjaźnili się jeszcze wtedy gdy A. Potocki był dyrektorem Domu Kultury w Lesku. Na jego zdaniu można więc polegać, kim był Jędruś. Czy widziałaś film z pogrzebu ? Wybrałaś potknięcia Jędrusia i dorabiasz do tego swoją niewdzięczną teorię ! Każdemu z nas możnaby dorobić taką, po znalezieniu stosownych faktów

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Połonina Rosochacka
    Przez don Enrico w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 22:06
  2. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 09:50
  3. Połonina Caryńska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:27
  4. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 20:14
  5. Jędrek Połonina CD...
    Przez admin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2008, 21:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •