Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 91

Wątek: Jędrek Połonina

  1. #51
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    WUKA zna wszystkie fakty o Jędrku, bo czytała wszystkie książki Potockiego ! Tylko Ciebie rozpalają widoki Jędrusia upadłego pod płotem, a nic do Ciebie nie przemawia
    jego twórczość ! Skoro zaliczyłaś mnie do Zakapiorów, to trudno, lecz nie wiem co oni na to bo ja jestem niepijący...!

  2. #52
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Z tego co oriętuję się to Andrzej Potocki podpisuje się na naszym forum jako Jędrzej.
    " wreszcie pojechałem zrobić ten film o nim.Pierwszy jaki miał powstać w rzeszowskim osrodku telewizyjnym. Widać było, że go nosi, że nie potrafi na trzeźwo. Pokłóciliśmy się na planie i nawet myślałem o zerwaniu zdjęć. Nie rozumiałem, że on musi się napić, żeby w miarę normalnie funkcjonować. Zbyszek Słowik cierpliwie jak św. Franciszek kręcił kolejne duble. Udało się ale i tak po ostatnich ujęciach w knajpie musielismy się szybko zwijać, bo atmosfera z mimuty na minute gęstniała i Jędrek nie panował już ani nad sobą ani nad kumplami, których prosił na statystów. Przykro było patrzeć jak coraz bardziej nurza się w błocie, jak staje się własnym cieniem i juź nie patrzy w niebo pełne gwiazd".
    Andrzej Potocki "Majster Bieda czyli zakapiorskie Bieszczady" str. 36-37

  3. #53
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Proszę Cię abyś prześledziła tą dyskusję od początku. Zobacz ilu ludzi odradzało Ci obrzucanie Jędrusia błotem. Czy nie czujesz się wyobcowana w swoich radykalnych poglądach ?

  4. #54
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Awantura między nimi wynikła z tego że Jędruś postawił warunek przed nakręcaniem reportażu, że musi być w nim piosenka Wojtka Bellona. Potockiemu to nie pasowało. Musiał jednak ustąpić i piosenka jest.Czy widziałaś ten reportaż ??? Między ludżmi zawsze mogą powstać różnice zdań. Znali się jednak bardzo długo i zostali przyjaciółmi !!! Gorąco polecam ogladnięcie filmu z pogrzebu Jędrusia i mowy pożegnalnej A. Potockiego...!

  5. #55
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    To nie ja jestem podmiotem tej dyskusji lecz Połonina. Nie, nie czuję się wyobcowana. To jest bieszczadzkie forum, gdzie kżady może prezentować swoje zdanie i nie jest narażony na dyskryminacje z powodu odmienności swoich poglądów. Czy mowienie prawdy jest jednoznacznie z obrzucaniem kogoś błotem? Znam conajmniej kilku tzw. zakapiorów, z kilkoma nawet współpracuję więc mam jakieś tam pojęcie o tym świadku, o ich problemach i życiowych meandrach. Opowiadali mi o Połoninie nie czyniąc z niego na siłę pozytywnego bohatera. Był człowiekiem. Czasami "patrzył" w gwiazdy, a czasami nurzał się w błocie. Alkoholizm potrafi zniszczyć każdego. Ten człowiek miotał się pomiędzy skrajnościami. Lubił swoje zwierzaki ale też doprowadził do śmierci jednego z nich. Opiekował się końmi ale też potrafił, gdy był pijany nadmiernie męczyć je.
    Reasumując wyrobiłam sobie zdanie na temat Połoniny i go nie zmienię. To, że głodził/zagłodził konia na smierć jest dla mnie miernikiem jego człowieczeństwa.

  6. #56
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Muszę jednak oderwać się od klawiatury, lecz z nadzieją na dalszą dyskusję po południu ! Myślę że będzie ciekawie gdy zaprosimy A. Potockiego !

  7. #57
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Dobry pomysł!

  8. #58
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2007
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Trochę dziwny jest ten "miernik człowieczeństwa" , tym bardziej że nie wiesz czy to fakt, czy tylko łzawe opowieści ! Kto potwierdzi Twe rewelacje ? A może byłaś przy tym sama ?

  9. #59
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Zaczynasz mnie nudzić. Nie znałam Połoniny, nie byłam świadkiem jego pijaństw i na pewno nie uczestniczyłam w znęcaniu się nad zwierzęciem. Na razie to Ty jesteś gołosłowny i wybacz ale moim zdaniem bijesz nadmiernie pianę.
    Bez odbioru.

  10. #60
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Lucyna - tyle tu piszesz że nie znosisz bieszczadzkich zakapiorów, tymczasem na swojej stronie masz ofertę:

    http://www.travel.bieszczady.pl/inde...id=50&Itemid=6

    Dzień II
    w programie m.in.
    • Nowosiółki: muzeum przyrodniczo-łowieckie,
    • Cisna: spotkanie z zakapiorem,
    • Połonina Caryńska 1297 m przejście górskie, czas przejścia 5 godz.
    • biesiada w towarzystwie kapeli.
    Przepraszam - to jak to jest ?

    Pozdrowienia

    Basia

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Połonina Rosochacka
    Przez don Enrico w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 22:06
  2. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 09:50
  3. Połonina Caryńska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:27
  4. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 20:14
  5. Jędrek Połonina CD...
    Przez admin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2008, 21:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •