Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 91

Wątek: Jędrek Połonina

  1. #61
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Program mojej imprezy. Spotkanie z Ryśkiem Szocińskim jednym z naszych bieszczadzkich poetów i prozaików. Jestem fanką jego opowiadań. Gorąco polecam. Dlaczego zakapior? To furtka. Może zdarzyć się, że Rysiek będzie zajęty więc w takim wypadku proszę Burego o pomoc. Czasami przysiada się kwintesensja zakapiorstwa czyli Sikorka. Zarabiają uczciwie na swój kawałek chleba. Nic Ci do tego.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 14-04-2008 o 11:20

  2. #62
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Program mojej imprezy. Spotkanie z Ryśkiem Szocińskim jednym z naszych bieszczadzkich poetów i prozaików. Jestem fanką jego opowiadań. Gorąco polecam. Dlaczego zakapior? To furtka. Może zdarzyć się, że Rysiek będzie zajęty więc w takim wypadku proszę Burego o pomoc. Czasami przysiada się kwintesensja zakapiorstwa czyli Sikorka. Zarabiają uczciwie na swój kawałek chleba. Nic Ci do tego.

    No właśnie dziwiłam się że "zakapior", ja bym napisała konkretnie imię i nazwisko.

    B.

  3. #63
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    RE: Lucyna!

    Lucyno! Prosiłem Cię już w tym wątku,w jednym z poprzednich postów, żebyś odczepiła się od Andrzeja Wasielewskiego "Połoniny",człowieka, podkreślam, nieżyjącego, nie mogącego się bronić! Jak sama przyznajesz, koń też nie żyje, nie ma więc kto kopnąć Cię solidnie w tyłek.
    Jeżeli jesteś taka zdeterminowana żeby nadal "Połoninę" obsikiwać i podsrywać, to nie musisz tego robić na tym forum, gdzie w swoich poglądach jesteś odosobniona. Jedz do Kulasznego, nasraj Mu na grób i ogłoś to wszem i wobec. To będzie to samo. Nie zawsze jesteś taka zasadnicza jeśli chodzi o tzw. zakapiorów,zwłaszcza wobec tych z którymi współpracujesz. Jeden z wychwalanych przez Ciebie zakapiorów jest zwykłym "przekrętem", żeby nie napisać złodziejem, inny jest oszustem! Ja to co piszę, mógłbym przed każdym sądem udowodnić,tylko po co? Widzę w nich więcej dobrego niż złego, uważam za artystów, niech więc "uczciwie zarabiają na swój kawałek chleba". Nic mi do tego.
    Gdyby opinię podobną Twojej,na temat A.W."P", napisał "Jędrzej",to uważałbym że jest to opinia uprawniona bo byli przyjaciółmi! To co Ty wypisujesz to zwykłe świństwa. Ja jestem przeciw!!!
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  4. #64
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Taaaa... Wątek został zapoczątkowany pięknym wierszem WUKI, a kończy się - jak zwykle - wyzwiskami.

    Wrzućcie na luz, bo to trochę wstyd.

  5. #65
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Nic nie wiem o żadnych przekrętach, oszustwach. Jeżeli masz dowody to oczywiście znasz adres pod które je masz skierować.
    Nie obsrywam pamięci Połoniny jak to określiłeś. Nie widzę jednak powodu aby stawiać mu tu na forum "pomnika ze spiżu". Fakt, Połonina nie może się bronić ale czy to oznacza, że mam zafałszowywać historię. Jestem przewodnikiem i tak samo go traktuję jak inne postaci z naszej historii. Staram się być obiektywna. Mowię i o jego Drodze Krzyżowej w kościele w Średniej Wsi i o tym nieszczęsnym koniu.
    Powtarzam historii nie zmienicie. Koniec kropka.

  6. #66
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Mowię i o jego Drodze Krzyżowej w kościele w Średniej Wsi i o tym nieszczęsnym koniu.
    Przepraszam, że się wtykam, ale człowieka po prostu nie znałam i nie znam.
    Słyszałam i czytałam tylko "legendy" i usiłuję ze wszystkich wypowiedzi ukształtować sobie jakiś obraz.

    Ale czy to znaczy, że takie historie jak ta o zagłodzonym koniu opowiadasz przyjeżdżającym przygodnym turystom ?!?

    B.

  7. #67
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Nie, skądże. Wnętrze kościoła jest tak piękne i bogate, że ta droga "ginie w tłumie"
    Czasami tylko, gdy ktoś mnie zapyta. Przeważnie po lekturze książek Potockiego, która cieszy się bardzo dużą popularnością. Kilka razy rozmawiałam z całą grupą o Połoninie. Przeważnie to "moi znajomi z poprzednich lat" czyli osoby które po raz enty oprowadzałam po TU.
    Staram się jednak każdej wycieczce choć kilka słów powiedzieć o pani Zofii Roś. Moim zdaniem miała wyjątkowy talent. Mam tylko jedną jej rzeźbę i cenią ją sobie ogromnie. To pamiątka. Jej rzeźby urzekają. Ona była AUTENTYCZNA.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 14-04-2008 o 14:27

  8. #68
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Taaaa... Wątek został zapoczątkowany pięknym wierszem WUKI, a kończy się - jak zwykle - wyzwiskami.

    Wrzućcie na luz, bo to trochę wstyd.
    Z całym szacunkiem, pozwolę sobie nie zgodzić się! (ostatnio trochę za dużo sobie pozwalam).
    Znając Lucynę, wątek dopiero się zaczyna, nie kończy! Nigdzie w tym wątku nie doczytałem się również wyzwisk. To fakt że wymiana poglądów bywa miejscami nieco bardziej żywa. Lucyna nie zwykła ograniczać się leksykalnie, ja zaś wyznaję biblijną zasadę "oko za oko, ząb za ząb....." (chociaż nie tak do końca, bo czemu d...a jest za pieniądze?). W każdym razie daję na luz. Pozdrawiam!!!
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  9. #69

    Domyślnie Odp: Jędrek Połonina

    Myślę, że rozmowę o Jędrku Wasielewskim Połoninie należy rozpocząć od przeczytania książki "Bieszczadzkie przypadki Jędrka Wasielewskiego-Połoniny". Dla przewlekle chorych mamy na ogół wiele wspólczucia. Kiedy mój przyjaciel, znakomity poeta, Tadzio Śliwiak wpadł pod tramwaj i zginął, nikt nie miał pretensji o jego Alzheimera. Kiedy zginął mój przyjaciel Jędrek Połonina, ktoś powiedział: - jednego pijaka mniej. Jego alkoholizm był równie straszny i nieuleczlny jak choroba Śliwiaka. Ani ja, ani wielu innych nie potrafiliśmy my mu pomóc, bo pojawiliśmy się w jego życiu o kilka lat za późno. Być może ten tragizm był wpisany w jego los, poprzez to miejsce i ten czas, w którym przyszło mu żyć.
    Mierżą mnie te wszytkie pochopne sądy o człowieku, którego tak naprawdę widziało się może kilka razy w życiu. Maria Magdalena nie byłaby świętą, gdyby wcześniej nie była ladacznicą. Niech każdy z tych, co rzucają w Jędrka kamieniem obelgi, zostawi po sobie tyle dobrego co on, to ten Bieszczad będzie przedsionkiem raju. Andrzej Potocki

  10. #70

    Na forum od
    04.2008
    Rodem z
    Tarnów
    Postów
    7

    Smile Odp: Jędrek Połonina

    Moja znajomość z Jędrkiem była na styku miejscowy z miejscowym. Czy był zakapiorem? Raczej nie, ale z zakapiorami denaturat pociągał. Narobił wiele złego wśród swoich przyjaciół. Moja bliska znajoma zaprosiła Jędrka do Warszawy i żałuje tego kroku do dzisiaj. Takiego narobił jej obciachu wśród jej znajomych. Był kolorową wydmuszką dla turystów i egzotyką do pokazywania zwiedzającym. Takim eksponatem. Widziałem jego piękne zdięcie na koniu w pewnym albumie, ale tam nie dopisano, że tego srokacza doprowadził do śmierci głodowej. Moim zdaniem, nie ma kogo bronić i tym bardziej potępiać. Był tylko chorym człowiekiem. Fajnie się go oglądało w przelocie z rekomendacji Potockiego. Akurat Potocki nie jest wyznacznikiem niczyjej moralności. O nim też można wiele poopowiadać. Jak będziecie kiedyś w Kalnicy, popytajcie miescowych.
    A z tamtych czasów pamiętam człowieka wielkiego formatu. Był ratownikiem górskim i zginął zamordowany na szlaku przez jakiś bandytów. Nie pomnę nazwiska, a na imię miał Wojtek. Był też Tadek "Lotniarz". Autentyczny konstruktor lotni, na których fruwał ze Smereka. Ktoś o nich pamięta? Nie, bo oni nie byli na tyle zapijaczeni zeby stać sie kolorowymi. taka ironia losu.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Połonina Rosochacka
    Przez don Enrico w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 22:06
  2. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 09:50
  3. Połonina Caryńska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:27
  4. Połonina Wetlińska
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 20:14
  5. Jędrek Połonina CD...
    Przez admin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2008, 21:45

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •