Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Co Wy na to?

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Co Wy na to?

    Coraz więcej asfaltu na szutrach.Koniec świata,a może dla innych wybawienie. Nie dziwmy się że za parę lat aby pojeździć na góralu w Bieszczadach wszyscy będą się wdrapywać na niedozwolone szlaki.Gdzie podzieją się ludzie jeżdżący na góralach,gdy już wszędzie pojawi się asfalt.

    1.Kalnica-Dwernik-Brzegi Górne
    2.Kalnica(1km) w stronę Sinych Wirów
    Może jeszcze gdzieś leją ale nie wiem o tym.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar JarekBartek
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    99

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    Podejrzewam, że Bieszczady podzielą pewnie los innych zagospodarowywanych stopniowo gór. Na przykładzie Pirenejów - jeśli asfalty to rowersi szosowi, a „górale” na wyznaczone
    i ciekawe trasy dla nich. Takie rozwiązanie jest dobre i bezpieczne, tylko kto w Parku się na to teraz zgodzi i wytyczy te trasy? Póki co problem będzie narastał i będą też konflikty.
    Jeśli temat tras dla „górali” kiedyś przejdzie, to z przestrzeganiem zasad co dla kogo też będzie pewnie różnie jak i wszędzie. CRS (taki francuski GOPR) ostrzega często przed wariatami - czyli dawnhilem na szlaku. Widać ludziska wszędzie lubią adrenalinkę...a głupota nie zna granic. Słyszałem, że kary za ten wyczyn są drakońskie, ale jak takiego łapać? Wyjścia dla szlakowego „prawdziwego zjazdowca” są zawsze dwa: albo się taki zabije albo się nie zabije. Optuję za pierwszą możliwością, byle bez dodatkowych ofiar.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    Dzisiaj po raz pierwszy po nowo położonym dywaniku przeleciałem na swojej kolarce odcinek pomiędzy. Brzegi G-Dwernik-Kalnica(15km). Daje to 8-śmie km skrót gdyby się chciało jechać przez UstrzykiG.
    Jeszcze miesiąc temu jechałem tam na góralu po kocich łbach.
    Coś zginęło bezpowrotnie i tylko w pamięci pozostanie

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    Nowe dywaniki są też na trasie terka-dołżyca i do zawozu. Nie rozumiem dlaczego ciągle podkreślacie brak tras dla górali. Po 1 czy one tu muszą być, po 2 czy te które wg was nie spełniają wymogów tras górskich przeciętnemu rowerzyście nie wystarczą. Te uwagi dotyczące nie możności pojeżdżenia z andrenaliną przypominają mi uwagi turystów pieszych którzy narzekają że nie wszędzie mogą wejść. Nie ma i już nie można wejść i już. Koniec kropka.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar człowiek z lasu
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne (kraków momentami)
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    trasy extreme są w bieszczadach i to całkiem niezłe. w samych Ustrzykach Dolnych majązawodowcy gdzie pojeździć. a jak ktośwoli zamiast asewaktu polne dróżki to teżjest ich od cholery. Trzeba tylko trochę chęci i wyobraźni żeby je odnaleźć. właśnie wracam z bandrowa na przykład. Jeździłem se po łąkach, polach. z dala od dróg. Było super! sarenki nawet widziałem :) i kunie były. dla zapaleńców polecam pojeździć po Żukowie.
    pozdrowienia z lasu

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    DOKŁADNIE!!!! Popieram człowieka z lasu. Szkoda, że niektórzy z Was zapominają o ludziach którzy tu mieszkają przez CAŁY ROK i muszą te trasy przemierzać czasem nawet kilka razy dziennie. Oni też mają prawo do normalnych dróg i moze niekoniecznie mają dość pieniędzy na częste wymiany podwozia.... A jeśli ktoś szuka super-hiper ekstremalnych tras pod górala, to i takich tu nie brakuje poza terenami BPN...trzeba tylko troche wyobraźni...a nie wszystko podane na talerzu.... :/
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    Drogi to otwarcie na świat.Dla jednych to łatwiejszy dojazd do swoich domów oraz zachowanie podwozi samochodów jak wspominasz na dłuższy czas.
    Dla innych natomiast chęć sprowadzenia się tam gdzie dojazd nie sprawia kłopotów.Przejechałem wczoraj te dwa wspomniane odcinki Kalnica-Brzegi G oraz Dołżyca Bukowiec (rowerem)i chciałbym w to wierzyć że za 10 lat przejadę tam na spokojnie w takiej głuszy jak jest to obecnie.


    Nie chciał bym także czytać takich ogłoszeń jak to wskazane.
    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...851&w=46840227

  8. #8
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    Nie przejedziesz. Ta dolina upodobni się do doliny Stebnika. Jedyny ratunek to powołani wreszcie rezerwatu Przełomy Solinki.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar JarekBartek
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    99

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    Czy coś się dzieje w kierunku powstania tego rezerwatu?

  10. #10
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    Nie sprawdzałam.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •