Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Co Wy na to?

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar człowiek z lasu
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne (kraków momentami)
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    na stebniku też miał być rezerwat ...
    pozdrowienia z lasu

  2. #12
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    Dobrze chociaż, że powstały Przełom Strwiąża i Oratyk. Żal serce ściska. Tam to było pięknie. Moje ulubione tereny rowerowe. Pozostał mi Chwaniów.

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar człowiek z lasu
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne (kraków momentami)
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    a propos Strwiąża dosżly do mnie słuchy że i u jego źródeł ma powstać rezerwat. jest to dla mnie o tyle dziwne, że tam jest regularna wycinka, noi szlak turystyczny. Może ktoś coś wie na ten temat? czy tam rezerwat powinien wogóle powstać? (ponoć mają ambitne plany przywrócenia raków do rzeki hehe i jakieś robaczki też)
    pozdrowienia z lasu

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar człowiek z lasu
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne (kraków momentami)
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    moim zdaniem lepiej by było zrobić tam dużą ścieżkę przyrodniczo - edukacyjną. pamiętam, że jak byłem mały to całą rodziną wraz z sąsiadami szliśmy tam rano na grzyby, jerzyny i na ognisko wieczorem - miłe wspomnienia. Muszę przyznać, że brakuje w Ustrzykach (gdzie jest prawie sam las ;-) ) takiego miejsca na przyrodnicze, niedzielne spacery.
    pozdrowienia z lasu

  5. #15
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    Jestem za. Z tego co się orientuję Źródliska Strwiąża są lub mają być stanowiskiem dokumentacyjnym. Znacznie niższa forma ochrony. Ścieżka na pewno przydałaby się. Tylko jedno. Zobacz ile na terenie Ustrzyk jest ścieżek i w jakim one są stanie. Zarośnięte tak że trudno przejść. Chyba, że coś w tym temacie się zmieniło. Jako przewodnik starałam się coś z 3 razy nimi chodzić ale ludzie chcieli zlinczować urzędników odpowiedzialnych za ten stan. Mi się tylko obrywało. Chociaż muszę przyznac, że chodzenie po pas w pokrzywach też ma swój specyficzny urok.

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar człowiek z lasu
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne (kraków momentami)
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    oj ma ma :) jeśli chodzi o ścieżki to dobre a nawet bardzo dobre sśą te, po których jeżdżą leśnicy land roverami, a reszta to faktycznie woła o pomstę do nieba, chociaż rzeczywiście ja lubie chodzić po chaszczach :) jest wtedy tak dziczej i to pod własnym domem hehehe
    stanowisko dokumentacyjne to jakie to jest? coś jak ścieżka BdPN, czy może poprostu taki sobie punkt?
    pozdrowienia z lasu

  7. #17
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    Stanowisko dokumentacyjne jest to kategoria ochrony przyrody utworzona dla zabezpeczenia dostępnych na pow. bądź możliwych do udostępnienia a ważnych pod względem naukowo-dydaktycznym miejsc występowania formacji geologicznych, nagromadzeń minerałów, tworów mineralnych, fr eksploatowanych lub nieczynnych wyrobisk. Uznanie obiektu następuje na drodze rozporządzenia wojewody lub uchwałay rady gminy.

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar człowiek z lasu
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne (kraków momentami)
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    gracias
    pozdrowienia z lasu

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Tasiek
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Karkonosze
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    Cytat Zamieszczone przez człowiek z lasu Zobacz posta
    trasy extreme są w bieszczadach i to całkiem niezłe. w samych Ustrzykach Dolnych majązawodowcy gdzie pojeździć. a jak ktośwoli zamiast asewaktu polne dróżki to teżjest ich od cholery. Trzeba tylko trochę chęci i wyobraźni żeby je odnaleźć. właśnie wracam z bandrowa na przykład. Jeździłem se po łąkach, polach. z dala od dróg. Było super! sarenki nawet widziałem :) i kunie były. dla zapaleńców polecam pojeździć po Żukowie.
    Na Laworcie też nie jest żle trzeba tyko uważać na dzialkowiczów

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar oslo
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: Co Wy na to?

    tasiek,skad jestes???

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •