Strona 1 z 26 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 253

Wątek: Zdobywanie szczytów (głupoty)

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Zdobywanie szczytów (głupoty)

    Wiele na tym Forum mówiło się już nt "niedzielnych turystów", bezpieczeństwa na szlakach, zachowania się w specyficznych warunkach itd. Myślałem, że nic nie może mnie już zaskoczyć - a jednak się myliłem ! Zresztą popatrzcie sami :
    http://plfoto.com/992595/zdjecie.html
    Ostatnio edytowane przez Polej ; 15-09-2006 o 22:53
    Pozdrawiam
    Przemek

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Zdobywanie szczytów (głupoty)

    Piękne wyładowania, ale niezłym jełopem trzeba być, aby tam stac w takiej chwili. Nic dziwnego, że co rusz kroniki notują przypadki śmiertelne uderzenia pioruna.
    http://www.doczu.pl

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Zdobywanie szczytów (głupoty)

    O kurde. Aż mi się nogi ugięły. A na twarzach nie widać śladu emocji. Ciekawe, oni chyba sobie nawet nie zdawali sprawy, jak wielkie jest prawdopodobieństwo, ze trzaśnie w ten krzyż. Piorun wali gdzie chce - widocznie zlitował się nad głupotą idiotów i na ten raz dał im szansę...
    Stwierdzenie autora, że była to dla nich trochę ryzykowna zabawa.. Szczyt głupoty i bezmyślności.
    Ostatnio edytowane przez dziabka1 ; 16-09-2006 o 00:08

  4. #4

    Domyślnie Odp: Zdobywanie szczytów (głupoty)

    Piękne zdjecia (pal licho modele)

  5. #5
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Zdobywanie szczytów (głupoty)

    kurcze , to wyglada jak fotomontaz zlowrogie niebo i pozujace do zdjecia pyski ciekawe czy krecili filmik czy jak- ja kiedys wytrzaskalam caly film i nie uchwycilam zadnego pioruna :( ale moze dlatego ze nie robilam tego w tak odpowiednim miejscu
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Zdobywanie szczytów (głupoty)

    Cytat Zamieszczone przez buba
    ja kiedys wytrzaskalam caly film i nie uchwycilam zadnego pioruna
    Głupi ma szczęście. Kto chce być mądry ?
    Cóż, pozostanę chyba w kręgu tzw lekzeważących, którzy łeb mają w chmurach, a czasem w piorunach. Czy na przejściu dla pieszych, czy na szczycie od pioruna... Jak dla mnie to tym tropem musielibyśmy tu skrytykowac himalaistów, tam o wiele wieksze ryzyko niż w takich sytuacjach jak na tych na zdjęciach. A ponoć jesteśmy ludźmi gór. Votum separatum
    Ostatnio edytowane przez malo ; 16-09-2006 o 12:26 Powód: .
    pozdrawiam
    malo :wink:

  7. #7
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zdobywanie szczytów (głupoty)

    ->Malo
    Himalaiści,wspinacze itp niewątpliwie ryzykują,ale jest to ryzyko skalkulowane znacznie lepiej niż wystawianie się na wrażenia z okolic piorunochrona w czasie burzy.A propos zdjęcia,uważam że to jednak fotomontaż lub ew. całkowicie przypadkowe zdjęcie po którym jak walnęło goście dali nogę.Jeden gość ewentualnie może być gierojem lub głupkiem, ale czterech naraz,w to nie uwierzę.
    Pozdrav

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Zdobywanie szczytów (głupoty)

    Nie można porównywać ryzyka zakładanego przez himalaistów, a niewiedzy i braku wyobraźni przypadkowych turystów. Sa to zupełnie odrębne sytuacje.
    Wracając do zdjęcia, myślę, że jest autentyczne, choć trudno w to uwierzyć.
    Jak świat światem zawsze tacy "turyści" będą się po szlakach pałętać, tego się nie uniknie. Żal tylko odpowiednich służb mających później niepotrzebną robotę.
    Pozdrawiam
    Przemek

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Zdobywanie szczytów (głupoty)

    Cytat Zamieszczone przez Browar
    Himalaiści,wspinacze itp niewątpliwie ryzykują,ale jest to ryzyko skalkulowane znacznie lepiej niż wystawianie się na wrażenia z okolic piorunochrona w czasie burzy.
    Cytat Zamieszczone przez Polej
    Nie można porównywać ryzyka zakładanego przez himalaistów, a niewiedzy i braku wyobraźni przypadkowych turystów. Sa to zupełnie odrębne sytuacje.
    Odrębne jak odrębne. Ale jakie znaczenie ma ta odrebność? Czemu uważasz że porównanie jest niedopuszczalne? Bo wg mnie zasadnicza różnica jest tylko taka że himalaizm to medialna działalność, która kosztuje kupę kasy i dużo planowania. Po to żeby poigrać sobie ze smiercią.
    Browar... skalkulowane ryzyko w himalizmie?
    A niby co powazniejszego daje taka kalukulacja jeśli śmiertelność w takim hobby sięga 15% (podaję za wikipedia wejścia na Everest, wszak nie jest to jeszcze najtrudniejza góra). Bo ja nie rozumiem tego powagi "wkalkulowania" ryzyka. Tam jest większy odsetek osierocania dzieci, niż taki spacer z piorunami.
    pozdrawiam
    malo :wink:

  10. #10
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zdobywanie szczytów (głupoty)

    ->Malo
    Ale świadomy!
    Co do 15% to spróbuj osiągnąć taki niski wynik podczas piorunobicia na Giewoncie,Świnicy czy Tarnicy;-)
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •