Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Bieszczady po drugiej stronie

  1. #1

    Domyślnie Bieszczady po drugiej stronie

    Drodzy bieszczadnicy powiedzcie mi czy z Bieszczad polskich można dostać się jakimś szlakiem w Bieszczady słowackie, czy jest tam jakieś legalne przejście, czy po stronie słowackiej można gdzieś znależć nocleg i czy wogóle warto tam się wybierać, szukam wszelikich praktycznych informacji na ten tem z góry dzięki, oczywiście wybieram się tam w ten dłuuuuuuuuuuugi weekend

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Re: Bieszczady po drugiej stronie

    Przejście graniczne dla pieszych turystów jest w Roztokach Górnych. Kilka km od Majdanu k/Cisnej. Po polskiej stronie jest dobre schronisko. Po stronie słowackiej niestety jeszcze nie byłem.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  3. #3

    Domyślnie Re: Bieszczady po drugiej stronie

    Takoż nie byłem po słowackiej, ale obawiam się, że tam ze szlakami cieniutko! Piłem dobrą beherovkę z poczestunku dwóch starszych panów ze Słowacji podczas spotkania na Kremenarosu czy też Krzmieńcu, jak kto woli, ale oni z tego co pamiętam mówili, że u nich tylko szlak wejściowy na Krzemieniec. Bywałem także w Balnicy, to ostatnia stacja kolejki bieszczadzkiej na zachodzie i jest tam przejście dla pieszych. Rewelacja, czegoć takiego nie widziałem! Stoi sobie taki szałas, nie-szałas, nikogo w nim nie ma (ponoć czasem są jacyś celnicy, którzy stemplują, ale tylko między 10 a 16 godzinką. Ponoć raz Polak, raz Słowak, tez wesoło, na przemian. Ichni bardziej olewają, częściej chodzą na wagary, jak tłumacvzył mi tamtejszy leśniczy, nie-leśniczy...). Gdzieś się zejdzie tym szlakiem, ale... wąt[pię czy coś jest po słowackiej. U nas idziesz przecież pasmem.... A jak koniecznie chcesz się tego taniego piwa nażłowapć, to polacam Słowacki Raj! Klasztorisko, malownicze przełomy rzek, droabiny i kładki. Fajnie.... Pozdrawiam, barszczyk

  4. #4

    Domyślnie Re: Bieszczady po drugiej stronie

    A gdzie jest ten słowacki RAJ .....
    bo na piwko to ja chętnie

  5. #5

    Domyślnie Re: Bieszczady po drugiej stronie

    W Słowacji! A dokładnie to na południowy wschód od Popradu. To nie grupa aby debatować na ten temat, więc tylko w jedym zdaniu polecę Ci miejscowość Hrabusice jako doskonałe miejsce wypadowe. Piwo bardzo tanie. Szlaki odlotowe.

    Wawrzek

  6. #6

    Domyślnie Re: Bieszczady po drugiej stronie

    No i wszystko jasne w temacie Słowacji! Wracamy do naszego kraju kochanego i w Bieszczady nasze piękne! Pa!

  7. #7
    Spytko
    Guest

    Domyślnie

    Odświeżam temat :)
    No dla mnie nie wszystko jest jasne ;]
    Za tydzień zaczynam urlop i chętnie wybrałbym się ponownie w Bieszczady. Jako że nasze znam dobrze, myślę o słowackich. Gdyby jednak ktoś zwiedził ten kawałek naszych południowych sąsiadów i udzielił informacji, czy warto i gdzie warto ... tak na dłużej niż 2 dni.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie

    Spytko - polecam kontakt z właścicielem portalu http://www.bieszczady.net.pl/ Chyba on najlepiej spenetrował rejon Bukowskich Vrchów. Ja też tam byłem, ale samochodem, wiec nieco inne możliwości poruszania miałem. Polecam przejście od Roztok nad Zalew Sninski, a stamtąd przejście górami do Runiny. To wieś pod Dziurkowcem. Z Runiny można do Ruskego Potoku, ale ja tam zetknąłem się z Cyganami i niemiłą ich namolnością. Może pieszych traktują inaczej. A dalej ku wschodowi wieś Nowa Sedlica, z kórej prowadzi żółty szlak na Rabią Skałę oraz czerwony - na Kremenaros. Wszędzie dużo życzliwych ludzi. Do poruszania się trzeba zakupić mapę słowacką. W polskich księgarniach do kupienia 'Bukowskie Vrchy' - slowackie wydanie. Dość dobra choć wydaje mi się, że nie do końca aktualizowane są na niej szlaki znakowane. W każdej niemal wsi do zwiedzenia porządna, zabytkowa cerkiew. A w szczególności w Topoli, w Jalovej nad Zalewem Sninskim, w Runinie (murowana), w Ulicskem Krivem, w Ruskim Potoku. Po okolicy łatwo poruszać się autobusami. O dziwo dobrą tam mają komunikację. Każda gmina i wieś dokłada do utrzymania sieci autobusowej i wszystko gra:) Łatwo można złapać spanko u ludzi w domu :)
    Pozdrawiam
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie druga strona

    Najbliższe okolice są zaznaczone na laminowanej mapie Express Map Bieszczady. Przejścia graniczne. Polecam też przewodniki tu nie jestem pewna nazwiska autora Darocha. Świetnie opisuje okolice Beskidu Niskiego I Bukowskich po stronie słowackiej.
    Polecam. Szczególnie piękny jest szlak wiodący na Rabią Skałę. Z terenów dalszych Bardejów I Bardejowskie Kupele. Dojazd przez przejście w Radoszycach.

  10. #10
    wojchr
    Guest

    Domyślnie

    cz. bylem teraz wetlina rabia skala rawki widzialem slowakow czechow swobodnie chodzili na polska strone i przechodzili granice w niewyznaczonych miejscach sa dwa przejscia roztoki i balnica oba przekraczalem i pilem piwo u slowakow osadne runina pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady ale po stronie Słowackiej
    Przez GSSG w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-04-2015, 15:19
  2. Bieszczady po stronie ukraińskiej.
    Przez Maciek_Gdansk w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 20:46
  3. Najbliższa knajpka po stronie słowackiej
    Przez stasiuvino w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 19:21
  4. Wędrówki po stronie ukraińskiej
    Przez easyrider w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-04-2008, 08:29
  5. Po słowackiej stronie.
    Przez Traper w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-07-2004, 22:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •