Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 124

Wątek: Jak się zachować przy spotkaniu z niedźwiedziem

  1. #21
    irmina 1
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    dla mnie bomba....sama sie nad tym zastanawialam. w tym roku bylam pierwsz y raz w bieszczadach i jak zobaczylam slady niedziwiedzia to malo brakowalo bym miala pelne portki..od tamtej pory to gdzie nie spojzalam widzilam tylko slady misia-to chyba poczatek malej fobii:)pierwsza rzecz jaka mi przyszla do glowy , co bym zrobila gdybym spotkala misia ,to-upasc na ziemie i udawac martwa(na bajkach skutkowalo) ale po wysluchaniu opinii innych ludzi i przemysleniu sprawy na spokojnie doszlam do wniosku ze ani gaz na psy, ani noz, ani udawany zgon nie pomoga! pozostaje sie modlic..:)hehehe pozdraiwiam

  2. #22
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Z moich spotkań 3-go stopnia wynika że misiek przede wszystkim ostrzega przed zbliżaniem się do niego.Kiedyś nad Prełukami idąc na 38-mym usłyszałem takie mlaskanie z młodnika.Zaintrygowało mnie to i zakradłem się żeby podglądnąć co to.Gęsty młodnik,nic nie widać,w pewnym momencie już było blisko i nagle cisza,po czym takie prychnięcie z warknięcięm pod moim adresem.No misiek myślę,spróbuję od drugiej strony.Spróbowałem,tym razem przywitał mnie akuratny ryk więc podałem grzecznie tyły.Na drugi dzień sprawdziłem po śladach-misiu łasił na mrowisku.Później wiele razy miałem kontakt z misiami - dopóki się człek nie zbliża na mniej niż jakieś 50m,miś tylko filuje od czasu do czasu czy się nie zbliża.Tak podpatrywałem miśki na Łokciu jak łowiły ryby czy na Kijowcu podczas jagodobrania.W Tatrach też nietrudno się na misia nadziać,ale tam trzeba zachować dużo większą ostrożność z powodu demoralizacji misiów.
    Niedźwiedź,co pisał Derty,nie ma mimiki!Nigdy nie wiadomo co mu po łbie chodzi.Wiedzą o tym Norwegowie i jak mi koledzy biolodzy opowiadali na Spitzbergenie dostaje się na dzień dobry flintę,jak miś się zbliży na odległość mniejszą niż 30 m a nie zostanie zastrzelony to wypad z wyspy najbliższym rejsem bo to nieuzasadnione ryzyko.
    Jeszcze uwaga - miś musi wiedzieć że ktoś się zbliża.Jak go zaskoczymy i zwieje przestraszony to ZAWSZE wraca żeby zobaczyć co go spłoszyło a to już jest troszkę groźne - zazwyczaj my nie wiemy o tym że jesteśmy śledzeni przez misia...
    Pozdrav

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar irek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Dobrze posiedzieć przy Żubrze
    Postów
    772

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Z moich obserwacji dzwiedzi wynika ze najgrozniejszy jest ten w butelce pod nazwa Wino Bieszczady. Z tych co widzieli miska (pomijajac dzwiedzia Michala) a jest ich wielu trzeba sobie odjac jakies 90% (pomijajac zoo). Ja niedawno widzialem dzwiedzia polarnego w bieszczadach - naprawde, Anyczka i Barnaba moga potwierdzic watek zaj... ale nic do niego nie wniose znam tylko rady na spotkanie z wilkiem i nosorozcem
    Iras 7214
    www.bieszczady.net.pl
    www.karpaty.travel.pl
    www.iras.net.travel.pl - Irasowe wojaże
    Wszystkie błędy ort. są zamierzone i chronione prawem autorskim. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione ;)

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    No to mi się oberwało. Przecież to był żart z tą przepaścią i z patrzeniem w oczy.
    No to odetchnąłem z ulgą - trzeba emoticonek używać :P
    BTW: z tym patrzeniem w oczy to chyba żart jednak nie jest - nie wiem jak misiek, ale skoro u psów jest to ewidentnie niewskazane inne zwierzeta mogą zachowywać się podobnie. Często dla psa, który przyjał juz pozycje "imponującą" (mój jest wtedy 5cm wyższy, 2 razy bardziej kudłaty, wargi i ogon w górze) -patrzenie w oczy jest sygnałem do ataku (choć cwaniaczku, zmierzymy sie kto silniejszy - zaproszenie do walki). Patrzenie w oczy jest oznaką pewności siebie.

    p.s - Irek jak nie znasz żadnej metody jak znasz: nie szturchać śpiącego miśka patykiem aby sprawdzić czy żyje, bo futro nie jest tego warte
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    Irek jak nie znasz żadnej metody jak znasz: nie szturchać śpiącego miśka patykiem aby sprawdzić czy żyje, bo futro nie jest tego warte

    Iras nie dosć, że widział to jeszcze zamieszania narobił, wszystkich na nogi postawil. Ale co..zdjęcia niedźwiedzia są...a co!!!
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  6. #26
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    BTW: z tym patrzeniem w oczy to chyba żart jednak nie jest - nie wiem jak misiek, ale skoro u psów jest to ewidentnie niewskazane inne zwierzeta mogą zachowywać się podobnie. Często dla psa, który przyjał juz pozycje "imponującą" (mój jest wtedy 5cm wyższy, 2 razy bardziej kudłaty, wargi i ogon w górze) -patrzenie w oczy jest sygnałem do ataku (choć cwaniaczku, zmierzymy sie kto silniejszy - zaproszenie do walki). Patrzenie w oczy jest oznaką pewności siebie.
    Koło jednej z bacówek w Gorcach przechodziły krowy z młodym byczkiem na wypas.Akurat schodziliśmy tamtędy no i stanąłem oko w oko z bykiem.On nic,skubie trawę.Nie wiem co mnie podkusiło ale fuknąłem i zagrzebałem nogą.
    Tak szybko to jeszcze nie spieprzaliśmy,na stryszku czekaliśmy z 40 minut a wkurzony byk nap... w bale aże dudniło...
    Pozdrav

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar człowiek z lasu
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne (kraków momentami)
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    u, ja ostatnio na National Geographic się naoglądałem programów o ludziach, którzy (rzekomo ) przeżyli sopotkanie z misiaczkiem. PRZERAŻAJACE! ! ażsięboję do lasu iść
    pozdrowienia z lasu

  8. #28
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez człowiek z lasu Zobacz posta
    u, PRZERAŻAJACE! ! ażsięboję do lasu iść
    Idź z Irasem, Anyczką i koniecznie z Barnabą... Nie wiem co zobaczysz, ale widzenia będziesz miał;-)
    Pozdrawiam
    bertrand236

  9. #29
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Browar mam pytanie. Czy rzeczywiście misie "kapią się" się w mrowisku? Zaniepokojone mrówki wydzielają kwas który zabija pasożyty.
    Oj Iras kup sobie dobrego psa takiego jak mój Buran nieodżałowanej pamięci wilczuroogara i dobrze wychowaj. Pokaże Ci wszystkie zwierzęta w całej okolicy. Nie będzie potrzebne to jakieś tam wino.

  10. #30
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Z moich spotkań 3-go stopnia wynika że misiek przede wszystkim ostrzega przed zbliżaniem się do niego.Kiedyś nad Prełukami idąc na 38-mym usłyszałem takie mlaskanie z młodnika.Zaintrygowało mnie to i zakradłem się żeby podglądnąć co to.Gęsty młodnik,nic nie widać,w pewnym momencie już było blisko i nagle cisza,po czym takie prychnięcie z warknięcięm pod moim adresem.No misiek myślę,spróbuję od drugiej strony.Spróbowałem,tym razem przywitał mnie akuratny ryk więc podałem grzecznie tyły.Na drugi dzień sprawdziłem po śladach-misiu łasił na mrowisku.Później wiele razy miałem kontakt z misiami - dopóki się człek nie zbliża na mniej niż jakieś 50m,miś tylko filuje od czasu do czasu czy się nie zbliża.Tak podpatrywałem miśki na Łokciu jak łowiły ryby czy na Kijowcu podczas jagodobrania.W Tatrach też nietrudno się na misia nadziać,ale tam trzeba zachować dużo większą ostrożność z powodu demoralizacji misiów.
    Niedźwiedź,co pisał Derty,nie ma mimiki!Nigdy nie wiadomo co mu po łbie chodzi.Wiedzą o tym Norwegowie i jak mi koledzy biolodzy opowiadali na Spitzbergenie dostaje się na dzień dobry flintę,jak miś się zbliży na odległość mniejszą niż 30 m a nie zostanie zastrzelony to wypad z wyspy najbliższym rejsem bo to nieuzasadnione ryzyko.
    Jeszcze uwaga - miś musi wiedzieć że ktoś się zbliża.Jak go zaskoczymy i zwieje przestraszony to ZAWSZE wraca żeby zobaczyć co go spłoszyło a to już jest troszkę groźne - zazwyczaj my nie wiemy o tym że jesteśmy śledzeni przez misia...
    To ostatnie zdanie. Mam laptopa i nie umiem zaznaczać.
    Rzeczywiście drapieżniki sprawdzają co ich niepokoi. Miałam taką przygodę z misiem na W.ołosaniu i z rysiem w Olszanicy

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jak dostać się do Smerka?
    Przez fifpol w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 19:02
  2. Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 14:53
  3. Od jak dawna udzielam się w Internecie
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-06-2007, 16:56
  4. jak się dostać do Wetliny?
    Przez Robuch w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-06-2004, 00:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •