Strona 1 z 13 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 124

Wątek: Jak się zachować przy spotkaniu z niedźwiedziem

  1. #1

    Question Jak się zachować przy spotkaniu z niedźwiedziem

    bo kilka razy szedłem po świeżych tropach !!!
    Ostatnio edytowane przez Marcowy ; 06-10-2009 o 00:21

  2. #2
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Witaj na forum. Radzę Ci skorzystać z Wyszukiwarki /szukaj/. Nie wierzę, że nie znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytanie.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  3. #3
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Po 1 nie prowokować do ataku. Powoli wycofać się. Nie patrzeć się na niego, nigdy w oczy. Nie uciekać. Jedyna forma ucieczki do zbiec w przepaść. Niedzwiedz ma specyficzną budowę, nie może zbiegać w dół

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2005
    Rodem z
    Pogórze Karpackie
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Po 1 nie prowokować do ataku. Powoli wycofać się. Nie patrzeć się na niego, nigdy w oczy. Nie uciekać. Jedyna forma ucieczki do zbiec w przepaść. Niedzwiedz ma specyficzną budowę, nie może zbiegać w dół
    ja też się nad tym zastanawiałam , cenna informacja

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Jedyna forma ucieczki do zbiec w przepaść. Niedzwiedz ma specyficzną budowę, nie może zbiegać w dół
    Rotfl :)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #6
    Administrator Awatar leszczu
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Lesko, Poland
    Postów
    282

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Po 1 nie prowokować do ataku. Powoli wycofać się. Nie patrzeć się na niego, nigdy w oczy. Nie uciekać. Jedyna forma ucieczki do zbiec w przepaść. Niedzwiedz ma specyficzną budowę, nie może zbiegać w dół
    Z tego co wiem to tez zbiega w dół tylko robi to o wiele gorzej jak by gonił pod górę krótsze przednie łapy.


    Tak naprawdę to nie ma sposobu co zrobić wszystko zależy od sytuacji.
    w takiej chwili nikt nie wie jak zareaguje organizm ludzki. Raz z kolegą miałem tak że ja uciekłem hi hi a on normalnie go zablokowało i nie mógł się ruszyć ale naszczepcie nic się nie stało.
    Po jaka cholerę łazić po świeżych tropach i się narażać sami się o to prosicie żeby stała się wam krzywda.
    To tak jak kiedyś przyjeżdżali ludzie bo chcieli zobaczyć niedźwiedzia z Otrytu i chyba słyszeliście jak to się skończyło.
    Pozdrawiam
    Made in BIESZCZADY obecnie Lesko sercem Lutowiska

  7. #7
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Po 1 nie prowokować do ataku. Powoli wycofać się. Nie patrzeć się na niego, nigdy w oczy. Nie uciekać. Jedyna forma ucieczki do zbiec w przepaść. Niedzwiedz ma specyficzną budowę, nie może zbiegać w dół
    Lucyna,czy Ty w to wierzysz czy jaja sobie robisz???
    Wprawdzie nie widziałem osobiście biegnącego w dół misia,ale w kablówce na Planete był świetny program na temat synantropizacji niedźwiedzi w Górach Skalistych oraz na temat mitów dotyczących zachowania misiów.Na filmie śmigały w dół całkiem śmiało.Ale może tamtejsze misie są inaczej skonstruowane??
    Co do zachowania to racja - spokojny wycof.Zresztą miś daje znać warknięciem żeby spadać - sporo miałem z nimi do czynienia,nie są natarczywe,ale ostrzegają.
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 28-09-2006 o 22:29 Powód: niedomówienie
    Pozdrav

  8. #8

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez leszczu Zobacz posta
    Z tego co wiem to tez zbiega w dół tylko robi to o wiele gorzej jak by gonił pod górę krótsze przednie łapy.


    Tak naprawdę to nie ma sposobu co zrobić wszystko zależy od sytuacji.
    w takiej chwili nikt nie wie jak zareaguje organizm ludzki. Raz z kolegą miałem tak że ja uciekłem hi hi a on normalnie go zablokowało i nie mógł się ruszyć ale naszczepcie nic się nie stało.
    Po jaka cholerę łazić po świeżych tropach i się narażać sami się o to prosicie żeby stała się wam krzywda.
    To tak jak kiedyś przyjeżdżali ludzie bo chcieli zobaczyć niedźwiedzia z Otrytu i chyba słyszeliście jak to się skończyło.
    Pozdrawiam
    Hej
    O tym zdarzeniu na Otrycie nie słyszałem. Możesz przybliżyć ?
    Piszę już 3 -raz i za każdym razem forum nie przyjmuje wiadomości. Wyskakuje komunikat, że wiadomośc ma za malo znaków. Może teraz się uda.
    A więc powiem to, że ja nie szukam kłopotów i nie wałęsam się za misiem, aby go spotkać. Pytanie zadałem dlatego, że zbyt często widuję te tropy na samym szlaku. Pomyślałem kiedyś, że "osobiste" spotkanie to ... kwestia czasu. I co wtedy ?
    Pozdrawiam

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    na temat mitów dotyczących zachowania misiów.
    Dokładnie, zresztą nie tylko tam. Ten mit o - niby - powolnym zbieganiu miska po stoku jednak u nas nieco juz wrósł. Ci co z nimi mają do czynienia (np. w związku z pracą) również to zazwyczaj potwierdzają. Najwięcej rad natomiast udzielają teoretycy, którzy uciekali przed miskiem - jak za bardzo zbliżył się do kraty w zoo. Ja tez nie uciekałem (oprócz kraty w zoo), ale niesamowicie rozbawiło mnie to "zbieganie w przepaść" (sorry Lucynko, dzis jakos ogólnie mi wesoło). Próbowałem to sobie nawet wyobrazić (po uprzednim wyobrażeniu sobie przepaści w Bieszczadach) i wydedukowałem (teoretycznie, a jakże), że znacznie skuteczniejszą metodą, pozwalającą na zachowanie mniejszego uszczerbku na zdrowiu, jest pokazanie misiowi środkowego palca - z pominięciem przepaści. Wariant drugi - gdyby już akurat oprócz miśka napatoczyła się jeszcze jakaś przepaść (toć nieszczęścia parami chodzą): strzelić sobie w łeb. Szybciej i skuteczniej.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #10
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Jak się zachować gdy spotka się niedźwiedzia ? pytam poważnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Zobacz posta
    ...Próbowałem to sobie nawet wyobrazić (po uprzednim wyobrażeniu sobie przepaści w Bieszczadach) i wydedukowałem (teoretycznie, a jakże), że znacznie skuteczniejszą metodą, pozwalającą na zachowanie mniejszego uszczerbku na zdrowiu, jest pokazanie misiowi środkowego palca - z pominięciem przepaści. Wariant drugi - gdyby już akurat oprócz miśka napatoczyła się jeszcze jakaś przepaść (toć nieszczęścia parami chodzą): strzelić sobie w łeb. Szybciej i skuteczniej.

    Pozdrawiam Wesołego Piotrusia
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jak dostać się do Smerka?
    Przez fifpol w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 20:02
  2. Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 15:53
  3. Od jak dawna udzielam się w Internecie
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-06-2007, 17:56
  4. jak się dostać do Wetliny?
    Przez Robuch w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-06-2004, 01:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •