Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3 6 7 8 9 10 11 12 13
Pokaż wyniki od 121 do 124 z 124

Wątek: Jak się zachować przy spotkaniu z niedźwiedziem

  1. #121

    Domyślnie Odp: Jak się zachować przy spotkaniu z niedźwiedziem

    dzieki za mile slowa :). Moze mnie to zmotywuje i wrzuce niebawem zubra, ktory w miare fajnie mi wyszedl. No i serie wypalaczy,bo chyba te nowe zdjecia sa tez fajniejsze, od tych juz opublikowanych. Co do fotografowania i pozwolenia, to sprawa nie jest prosta i to niekoniecznie ze wzgledu na niechec lesniczych. Po pierwsze, zeby robic zdjecia bardziej na powaznie, trzeba najczesciej poprosic o zgode RDOŚ (regionalna dyrekcja ochrony srodowiska) i tu juz zaczyna sie problem,bo zazwyczaj mowia "nie",a jesli juz sie zgodza, to daja takie obostrzenia, ze zrobienie fotografii jest prawie niemozliwe (dlugi temat). Abstrachujac od tego lesniczy nie zawsze chca pozwolic na fotografowanie,bo nie do konca wiedza, jak sie fotograf bedzie zachowywal (Marcin dobrze mowi). Kolejna kwestia jest taka,ze wsrod lesniczych tez czarne owce sie trafiaja i wola,zeby ktos z dobrym zoomem nie krecil sie po lesie,bo moze cos niewygodnego sfotografowac. No i na koncu zostaje problem mysliwych,a wlasciwie klusownikow z papierami na bron. W Bieszczadach wielu mysliwych niestety klusuje.To duzy problem. Wiadomo,ze nie podoba im sie,gdy ktos obcy wchodzi na ich teren. Doswiadczylem tego na wlasnej skorze. Na szczescie w styczniu dostalem wreszcie pozwolenie na prawdziwe fotografowanie i mysle,ze ten rok bedzie piekny :). Poruszylem niebo i ziemie, no i odpowiednie osoby mi pomogly :).

  2. #122
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Wielkopolska
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Jak się zachować przy spotkaniu z niedźwiedziem

    Damianie, dzięki za fantastyczne zdjęcia. Miałeś naprawdę wielkie szczęście z tą niedźwiedzią rodzinką...choć w zasadzie ująłbym to inaczej: to była nagroda za Twoje konsekwentne dążenie do zrealizowania swoich marzeń. Gratuluję Ci tego!

    No i...teraz życzę wilka:)

    A przy okazji, dorzucając swoje trzy grosze do głównego tematu wątku, polecam odszukanie na youtube skeczu Kabaretu Hi-Fi pt. "Beztroskie zielone lata". Można się z niego dowiedzieć, jak z niedźwiedziami postępuje się w wojsku:) Hasło u mnie w stopce to właśnie efekt fascynacji tym skeczem.
    Ostatnio edytowane przez basior ; 10-02-2010 o 01:05 Powód: Dodany element humorystyczny

  3. #123

    Domyślnie Odp: Jak się zachować przy spotkaniu z niedźwiedziem

    dzieki Basior za mile slowa.Niedzwiadki to byla nagroda za kilka lat ciezkich kombinacji,wiele nieprzespanych nocy i chyba za meczarnie podczas powaznych przezyc zdrowotnych, ktore mialem dokladnie rok wczesniej (dzien operacji)co do dnia, przed sfotografowaniem niedzwiedzi :). Tak, teraz czas na wilka i rysia. Wilka sfotografowalem wlasnie w styczniu, czyli miesiac temu :),ale przez dosc pory chaos i czynniki zewnetrzne, zdjecia sa nieudane. Piekny duzy wilk - basiorek, siedzial sobie i czekal wrecz na mnie,a ja nieco zawalilem sprawe.No, ale coz. Nie mozna miec wszystkiego na raz. Fotografia przyrodnicza to sztuka pokory :).pozdrawiam!

  4. #124
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Jak się zachować przy spotkaniu z niedźwiedziem

    Cytat Zamieszczone przez marcins Zobacz posta
    .... Natomiast bardzo często umawiam się z nimi na wspólne wyjścia w teren.
    Potwierdzam. Razu pewnego ich spotkałem i razem biegaliśmy po lesie nadaremno
    Pozdrawiam
    bertrand236

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jak dostać się do Smerka?
    Przez fifpol w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 20:02
  2. Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 15:53
  3. Od jak dawna udzielam się w Internecie
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-06-2007, 17:56
  4. jak się dostać do Wetliny?
    Przez Robuch w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-06-2004, 01:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •