Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Przez Bieszczady na Ukrainę?

  1. #1
    bogulicho
    Guest

    Domyślnie Przez Bieszczady na Ukrainę?

    Witam,
    po raz pierwszy zabieram głos (a raczej stukot klawiszy ) na tym forum, ale od razu chciałbym Was o coś zapytać.
    Razem z dwójką znajomych planujemy przejść przez Bieszczady na Ukrainę (lub na odwrót). Wie ktoś może jak to najlepiej (niekoniecznie najłatwiej ) zrobić?
    Czy potrzebne są jakieś pozwolenia na przekroczenie granicy w konkretnym miejscu? (jeśli dobrze kojarzę, to kiedyś takie sprawy załatwiało się w Ustrzykach Dolnych, ale pewnien tego nie jestem).
    Ogólnie jeśli ktokolwiek wie cokolwiek (oczywiście jeśli są to pewne informacje), to proszę podzielcie się ze mną tą wiedzą! :)
    Pozdrawiam

  2. #2
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Przez Bieszczady na Ukrainę?

    Witaj na Forum.
    Myślę, że jedyne legalne przejście masz w Krościenku.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  3. #3
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Przez Bieszczady na Ukrainę?

    Nie rozumiem o co Ci chodzi. Przejścia masz w Krościenku, Medyce i Korczowej. W Krościenku przygotuj się na długotrwałe oczekiwanie w kolejce samochodów. To przejście przde wszystkim przemytnicze. Musisz posiadać paszport, wiza Polakom i obywatelom unii niepotrzebna. Waluta hrywna w sklepach nastawionych na sprzedaż dla Polaków także złotowka i dolar. Euro nie cieszy się popularnością.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Przez Bieszczady na Ukrainę?

    Cytat Zamieszczone przez bogulicho
    Razem z dwójką znajomych planujemy przejść przez Bieszczady na Ukrainę (lub na odwrót). Wie ktoś może jak to najlepiej (niekoniecznie najłatwiej ) zrobić?
    A ja bym sie nie ceregielił i poszedł przez zieloną. Najlepiej w kierunku stamtąd-do nas. Ostatni szedłem na dłuższym odcinku granicy Pol-Ukr gdzie szlaki nie prowadzą. Spotkałem jedynie ukraińskich zbieraczy jagód oraz ukraińskich kłusowników. Tamtejsza ludność za wiele się nie ceragieli z granicą. Naszych służb granicznych nie spotkałem.
    Ostatnio edytowane przez malo ; 04-10-2006 o 21:56 Powód: .
    pozdrawiam
    malo :wink:

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Przez Bieszczady na Ukrainę?

    Jeżeli chodzi o przejscie w Krościenku to nie jest ono piesze, więc albo przekraczacie je samochodem, autobusem, albo pociagiem.... gorąco polecam to ostatnie
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Przez Bieszczady na Ukrainę?

    [QUOTE=malo;33363]A ja bym sie nie ceregielił i poszedł przez zieloną. QUOTE]

    i posiedział byś z 24 h do wyjaśnienia .... ,o słonym śledziu i do tego bez popicia.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar człowiek z lasu
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne (kraków momentami)
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Przez Bieszczady na Ukrainę?

    jakieś doświadczenia?
    pozdrowienia z lasu

  8. #8
    bogulicho
    Guest

    Domyślnie Odp: Przez Bieszczady na Ukrainę?

    Pewnie zdecydujemy się przejechać na "drugą stronę" pociągiem i będziemy próbować stamtąd wrócić

    Lucyno wydawało mi się, że kiedyś wyczytałem gdzieś lub ktoś mi powiedział, że za "starych dobrych czasów" można było przejść na Ukrainę przez jakieś miejsce w Bieszczadach (nie pamiętam już gdzie było to miejsce) gdzie siedzieli WOPiści tylko trzeba było mieć pozwolenie wydawane w Ustrzykach Dl. (mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to wytłumaczyłem).
    Oczywiście mogło mi się jedynie wydawać, że coś takiego czytałem/słyszałem...

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Przez Bieszczady na Ukrainę?

    Cytat Zamieszczone przez malo Zobacz posta
    A ja bym sie nie ceregielił i poszedł przez zieloną. Najlepiej w kierunku stamtąd-do nas. Ostatni szedłem na dłuższym odcinku granicy Pol-Ukr gdzie szlaki nie prowadzą. Spotkałem jedynie ukraińskich zbieraczy jagód oraz ukraińskich kłusowników. Tamtejsza ludność za wiele się nie ceragieli z granicą. Naszych służb granicznych nie spotkałem.
    Na coś takiego bym się nie zdecydowała. Powrót przez Lwów czy Kijów?

    Nie słyszałam nigdy o czymś podobnym jak miejsce nielegalnego przejścia w którym można spotkać się z pogranicznikami. Słyszałam zaś o naiwnych którzy byli zapraszani przez ichnich pograniczników na papierosa. Kończyło to się tym,że nasi wracali przrz Lwów, a pogranicznicy mieli po 2 tyg urlopu.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Przez Bieszczady na Ukrainę?

    Jak juz kiedyś wspominałem mój rodzony brat z jego kompanią miał przygodę z ukraińskim pogranicznikami, gdy jeszcze nie było szlaku do Studnika, a im się nieco granice myliły na mapie.
    I właśnie żałowali że formalności zawęziły się do kilkugodzinnej imprezy, że wcale nie odstawiali ich przez Lwów, jedynie formalna rozmowa z prokuratorem zakończona umorzeniem sprawy. Odstawiani byli tu na miejscu przy słupku granicznym w terenie. Nic szokującego, zabawne wspomnienia.
    Co więcej - wyłapani zostali przez tamtych dopiero gdy wleźli wprost na bazę pograniczników w Siankach. Chyba kompletnie zapomnieli, że są już po drugiej stronie, młodzi wtedy byli - licealiści. Więc trzeba się naprawdę starać żeby mieć taka przygodę.
    Ostatnio edytowane przez malo ; 05-10-2006 o 09:23 Powód: .
    pozdrawiam
    malo :wink:

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Przez karpackie przelecze, czyli z Czerniowiec do Worochty przez Hryniawe ;)
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 16:30
  2. Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 22:13
  3. Szlakiem granicznym przez Beskid Niski i Bieszczady
    Przez Leuthen w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 08:21
  4. Wizy na Ukrainę?!
    Przez wtak w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 22:49
  5. Konno przez Bieszczady
    Przez Siwa w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 15:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •