Strona 43 z 60 PierwszyPierwszy ... 33 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 53 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 591

Wątek: Jak tam kolorki

  1. #421
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    niespodzianka! Na Pogórzu kolory trzymają się lepiej, niż się spodziewałem:

    tu zła pora dnia, więc kolory nie takie ciepłe. Byłem tam też o dobrej porze, ale o jakieś 10 min. za późno. Złośliwa góra przesłoniła światło. W górach tak bywa
    Na zdjęciu tolka banana też zła pora dnia, a jak zdjęcie robione o złej porze, to nic nie pomoże..




    tu pora dnia dobra, ale za to zdjęcie gorsze.
    I gdzie tu się jutro wybrać?..

    Zauważyłem ostatnio że program, w którym obrabiam zdjęcia, sam robi ramki - wystarczy kliknąć. Fajna sprawa, można odciąć wklejane zdjęcie od tła.

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Przywożąc około 2 tys. zdjęć, zawsze jest problem z wyborem.
    Ja bym proponował inny rodzaj selekcji; selekcję przed zrobieniem zdjęcia - to się sprawdza; nie dość, że ma się mniej zdjęć, to jeszcze więcej dobrych.
    Ostatnio też się nieźle rozpasałem; z dwutygodniowej objazdówki, przywiozłem ok. 300 zdjęć. Z początku byłem zły na siebie, że tak dużo, ale wziąłem poprawkę, że było bardzo dużo do fotografowania i że nie panuję nad moim telefonem. Jakbym robił aparatem, to było by ponad 100 - niby ok,
    ale gdy kiedyś byłem na parodniowym plenerze fotograficznym, to zrobiłem zdjęć cztery, w tym jedno od niechcenia. No i dwa z tych zdjęć są dobre (wiszą gdzieś w "Galeria: CZARNO-BIAŁE Bieszczady").
    Inni robili cały film (takie zasady były, że jeden film był do dyspozycji), a efekty mieli często gorsze.
    Reasumując; lepsze są efekty, gdy zrobi się mniej zdjęć, ale się lepiej przyłoży do zdjęć robienia, niż gdy zrobi się więcej lub bardzo dużo zdjęć i liczy się, że z takiej ilości coś wyjść musi.

  2. #422
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Co i jak widać na zdjęciu to rzecz względna, zależy kto co chce widzieć i jak widzi...naturalne obrazy , czy "podrasowane".Dla mnie zdjęcia są zapisem z rzeczywistości i dokumentem....do wspomnień w "zimowe dni".Ostatnio bardzo boleje ,że straciłem zapis zdjęć (tydzień) z jazdy po Bałkanach..ale zostały przynajmniej z 2 następnych tygodni.Ale o czym mówimy ..? kiedyś się robiło zdjęcia 6 na 9... kilka i było dobrze. :)
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  3. #423
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Dawno temu w latach 80-tych w książce "Fotografujemy" znalazłem takie motto:

    Jan Sunderland
    - "Fotografuj tylko to, co ci się podoba albo cię interesuje. Ale zważ, że Van Gogh potrafił wziąć za temat obrazu stare buciki i stworzyć arcydzieło"

    Inny cytat z Jana Sunderlanda
    "Nie jesteś zobowiązany wykorzystać całej powierzchni negatywu. Ilekroć wycinek wyda ci się bardziej ekspresyjny lub piękniejszy ... nie wahaj się ograniczyć obrazu do wycinka"
    Ostatnio edytowane przez tolek banan ; 20-10-2013 o 15:35

  4. #424
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Cytat Zamieszczone przez tolek banan Zobacz posta
    Inny cytat z Jana Sunderlanda
    "Nie jesteś zobowiązany wykorzystać całej powierzchni negatywu. Ilekroć wycinek wyda ci się bardziej ekspresyjny lub piękniejszy ... nie wahaj się ograniczyć obrazu do wycinka"
    Bardzo mądry i pouczający cytat. Tylko wprowadzić go w życie a fotki nabiorą wartości i przemówią swoim urokiem. W latach 80-tych to właśnie, tego typu książki i albumy fotografików takich jak Ludwik Hartwig, były źródłem wiedzy o kompozycji obrazu i sztuce fotografowania. Oj, dawno to było..:(.

  5. #425
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Cytat Zamieszczone przez Miejscowy Zobacz posta
    Ja bym proponował inny rodzaj selekcji; selekcję przed zrobieniem zdjęcia - to się sprawdza; nie dość, że ma się mniej zdjęć, to jeszcze więcej dobrych.
    Reasumując; lepsze są efekty, gdy zrobi się mniej zdjęć, ale się lepiej przyłoży do zdjęć robienia, niż gdy zrobi się więcej lub bardzo dużo zdjęć i liczy się, że z takiej ilości coś wyjść musi.
    Przepraszam za wycinkowy cytat, ale chciałem ograniczyć się tylko do dobrej rady.

    Rada, jak najbardziej uzasadniona, jednak w praktyce to różnie bywa. Współczesne kart pamięci, zdecydowanie nas rozpieściły i inaczej patrzymy na rzeczywistość aniżeli za czasów rolki filmowej. Będąc w terenie, nie jestem w stanie stwierdzić, czy zdjęcie zrobione 10 min wcześniej, będzie lepsze czy gorsze od tego które zrobię w danej chwili, gdyż oświetlenie i punkt widzenia uległy zmianie. Następnie 3-4 zdjęcia z których w efekcie końcowym będzie jedno, też nabijają kartę pamięci a ilość zrobionych zdjęć w zastraszającym tempie rośnie. I tak codziennie przez 2 tygodnie, a po powrocie, "przyjemny" problem z selekcją:).

    Z drugim zdaniem z cytatu, to jednak niezbyt się zgadzam, gdyż nie wychodzę z założenia "że z takiej ilości coś wyjść musi" , lecz wybiorę te, które w/g mnie nawet minimalnie, ale są lepsze. A tak na marginesie, to znam takich którzy przez tydzień pobytu w Bieszczadach zrobili 2-3 zdjęcia i też byli zadowoleni.
    Jednak myślę, że do rekordzistów pstrykania, to nie mogę się zaliczyć, są jeszcze dużo lepsi.

  6. #426

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Dobry wieczór.
    Hoho, ogień bieszczadzkiej jesieni przetopił charakter wątku z informacyjnego w filozoficzno-poradnikowy!
    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Przepraszam za wycinkowy cytat
    Ja też przepraszam za swój offtopowy wybryk w postaci cytatu z wiadomości otwierającej:
    Cytat Zamieszczone przez Rafal_waw Zobacz posta
    wlasnie się zastanawiam jak tam się mają liście na drzewach.
    Ano właśnie...był ktoś w górach by podziwiać obrazy jakie prezentuje bieszczadzka przyroda w ostatnich dniach?
    Cóż widać w części wysokiej, co w tej bardziej zalesionej...itp. itd.
    Chętnie się dowiem bo np. w górnośląskich parkach jest bardzo kolorowo, a do gór niestety wciąż mi nie po drodze...

    pozdrawiam,

  7. #427
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    u nas, nocą, liście spadały obficie.. razem z drzewami,
    popołudniu wiatr znów się wzmógł i odpuściłem sobie, planowane, lasy Bieszczadów, czy Beskidu Niskiego,
    ale! jak na pogórzu widziałem, to mimo silnego wiatru, wiele drzew, nie puszcza swych liści, na wiatr..
    cały czas jest jest jeszcze ładnie jesiennie

  8. #428
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Postów
    59

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Witam
    Właśnie wróciłem i muszę powiedzieć, że drzewa na górze całkiem gołe. Niżej trochę lepiej ale ostanie dni zdecydowanie przyspieszyły koniec tegorocznych "kolorków". Pogoda za to od wczoraj piękna.

  9. #429

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Wielkie dzięki za świeży raport o karpackiej jesieni!
    Cenne informacje.
    pozdrawiam,
    j

  10. #430

    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    kraków
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    nie wiem jak wsze wrażenia ale w tym roku przez przymrozki początkiem października nie było takiej intensywności i różnorodności. liście buka zbrązowiały i czerwieni nie było wiele, było parę enklaw ale generalnie brązowo 9-14 X. byłem też dzisiaj na jaworzynie krynickiej i już po liściach, na dole gdzieniegdzie jeszcze kolorowo ale.... do maja - po lewej lub prawej stronie osławy.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Takie tam wędrowanie
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 18-09-2017, 21:42
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 21:53
  3. Sandomierz [wydzielone z: Jak tam kolorki]
    Przez SzaryWilk w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 10:09
  4. Ustrzyki Dolne - jak tam jest???
    Przez Voluspa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2006, 22:56
  5. co tam budują?
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-04-2001, 16:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •