Strona 21 z 60 PierwszyPierwszy ... 11 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 591

Wątek: Jak tam kolorki

  1. #201
    Bieszczadnik Awatar Wędrowiec
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    Ciałem Lublin, sercem Bieszczady
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Cytat Zamieszczone przez chylonides Zobacz posta
    jakie czynniki wpływają na to, czy paleta kolorów jest bogatsza lub skromniejsza (nie wiem może np. gatunek drzewa, wilgotność, temperatura).

    trzeci rok podziwiałem jesień w Bieszczadach i muszę powiedzieć, że jest ona dla mnie niezłą zagadką. Mam jednak kilka spostrzeżeń związanych z kolorkami Pierwszym, najważniejszym czynnikiem jest pogoda - jeśli temperatura nie obniża się zbyt gwałtownie i oscyluje w granicach kilku stopni powyżej 0, to buki pięknie się przebarwiają. Nie następuje to jednak tak szybko jak w przypadku np jaworów i nagły, nieco mocniejszy przymrozek może spowodować zbrązowienie i opadnięcie liści. Drugą rzeczą, która ma wpływ na intensywność i różnorodność barw jest miejsce w którym rosną drzewa. Z tego co zauważyłem, najszybciej i najładniej przebarwiają się te, które znajdują się 'nisko' i w łagodniejszym mikroklimacie - mam na myśli doliny rzek. Poniżej kilka zdjęć z piątku 9.09. Pierwsze 3 to San i (prawie) pasmo Otrytu, kolejne 3 to Solinka. Zdjęcia wykonane tego samego dnia, ustawienia balansu bieli bez zmian.
    Aaa i na koniec - żadnym specem nie jestem i mogę nie mieć racji, dzielę się tylko luźnymi spostrzeżeniami
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    www.michalskalba.art.pl
    Homo sapiens carpathiensis

  2. #202

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Wędrowcu z tą wysokościa przebarwiania to fakt - pieknie w czwartek wyglądała droga Bereżki - UG , natomiast polanki tuż przed połoniną Szerokiego Wierchu nie były tak kolorowe i tu nie wszystkie liście były przeslicznie złote .Czemu tak jest - też nie mam pojęcia - przecież logika podpowidałaby odwrotnie .Może ktoś nam wyjasni .
    http://picasaweb.google.pl/malineczka74/Bieszczady2009#

    Jesli mam być w raju to niech wygląda jak połoniny ,jesli w piekle to niech wygląda jak "Piekiełko" w Dwerniku .

  3. #203
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2008
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Przy takiej pogodzie jest szansa, ze liści nie zmrozi i nie oblecą do końca tygodnia?

  4. #204
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Dzisiaj sypnęło śniegiem
    Pozdrawiam
    Przemek

  5. #205

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    W Biesach około 20 cm sniegu - wczoraj na regionalnej tv pokazali Wetlińską to istna zimka .Cóż wg mnie liście nawet jak nie spadna to stracą kolor i po złotej polskiej .A póki co cała gmina lutowiska bez prądu .
    http://picasaweb.google.pl/malineczka74/Bieszczady2009#

    Jesli mam być w raju to niech wygląda jak połoniny ,jesli w piekle to niech wygląda jak "Piekiełko" w Dwerniku .

  6. #206
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2007
    Rodem z
    Puławy (te lubelskie)
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    A tak piknie było w sobotę.
    W deszczową niedzielę zresztą też.Jeno odrobinę inaczej

  7. #207

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    No i po kolorkach:)
    Ale w przyszłym tygodniu ma powrócić jesień - jeśli wierzyć w prognozy pogody.
    Tak czy inaczej, w przyszłym tygodniu wybieram się do Tarnawy Niżnej. To już ostatni dzwonek - hotelik będzie czynny tylko do końca października...

  8. #208
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    No i po kolorkach:)...
    Myślę że nie ,buki są ciągle zielone. Mrozu nie ma , choć wiatry trochę liści strąciły.Modrzewie jeszcze będą żółcią zachwycać.Będzie jeszcze ciepło i słonecznie i kolorowooooooooo.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #209
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Tak o... zima zaskoczyła... kolorki, ale najpierw...
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  10. #210
    Awatar kratom
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Kraków- NH
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Jak tam kolorki

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    No i po kolorkach:)

    Tak czy inaczej, w przyszłym tygodniu wybieram się do Tarnawy Niżnej. To już ostatni dzwonek - hotelik będzie czynny tylko do końca października...
    Hej. Pozdrów Tarnawę i ode mnie. Wczoraj uciekałem stamtąd w ostatniej chwili, przerywając urlop:) Ledwo się wydostałem. Co do kolorków, jak sie ogarne wrzuce pare fotek, ale musze przyznać , że takiego wybuchu kolorów to jeszcze nie widziałem, a jeżdże w Bieszczady juz parę lat. Kolory pojawiły sie praktycznie w ciągu jednej doby. Niesamowite wrażenie. Tak czy inaczej w ciągu 6 dni mojego pobytu przeżyłem 4 pory roku:)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Takie tam wędrowanie
    Przez Henek w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 260
    Ostatni post / autor: 18-09-2017, 20:42
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 20:53
  3. Sandomierz [wydzielone z: Jak tam kolorki]
    Przez SzaryWilk w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 09:09
  4. Ustrzyki Dolne - jak tam jest???
    Przez Voluspa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2006, 21:56
  5. co tam budują?
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-04-2001, 15:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •