Strona 1 z 11 1 2 3 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 101

Wątek: Szlak wolnościowy-stare wraca?

  1. #1
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Szlak wolnościowy-stare wraca?

    nie
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 24-11-2006 o 18:56

  2. #2
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Szlak wolnościowy-stare wraca?

    po ostatnim pobycie w bieszczadach juz mnie nic nie zdziwi- tyle ile nowych szlakow narobili: sa juz piesze, konne, rowerowe, caly wysyp dydaktycznych, dla niepelnosprawnych.. naciapali ile sie dalo...wiec czy bedzie jeszcze osobny dla waltera czy innego kretyna to mnie nie dziwi- zawsze jest powod zeby jeszcze troche drzewa "upstrzyc" ...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #3
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Szlak wolnościowy-stare wraca?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Co sądzicie na ten temat?

    Ech...chyba to nieprawda? Mam taką nadzieję...:/ Kiedy wreszcie skończy się posypywanie złotym pyłem życiorysów bandyckich, szubrawczych, antypatriotycznych? Czy naprawdę nie wystarczy, że od lat ludzie próbują zapomnieć? Trzeba rozdrapywać wciąż sprawy trudne, mroczne, odrażające? Chyba pomysłodawcy należą do głównego nurtu cynicznej manipulacji, tak pięknie dopracowanej przez komunistów - wszak idą wybory samorządowe;>
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Szlak wolnościowy-stare wraca?

    Słyszałem o tym pomyśle i osobiscie nie mam nic przeciwko temu. O ile wiem nie chodzi tu o poprawianie życiorysu Świerczewskiego, ale wykorzystanie tego znanego miejsca do zatrzymania turystów mknących w kierunku bardziej znanej Cisnej. Sam zawsze pod pomnikiem Waltera robię sobie przystanek, miejsce jest piękne i nie zatłoczone. Jeśli dobrze słyszałem w TVP Rzeszów to szlak wcale nie ma nosić imienia Świerczewskiego, Świerczewski ma byc swoistym pretekstem do pokazania najbliższej okolicy. Moim zdaniem ma to sens. Jeśli od lat wykorzystuje sie np. ruiny kwatery Hitlera koło Kętrzyna, to dlaczego nie wykorzystać pomnika Świerczewskiego ?
    http://ww6.tvp.pl/400,410788,1.view

    PS. Mogli by zacząć od tych koszmarnych toalet.
    Ostatnio edytowane przez naive ; 24-10-2006 o 20:43
    Pozdrawiam
    naive

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Szlak wolnościowy-stare wraca?

    Czy to szubrawiec czy patriota nie jest ważne, Walter wpisał sie w naszą historję czy tego chcemy czy też nie.A jeżeli jest taka możliwość to szlak może zaistnieć,nie każdy turysta potrafi chodzić na dziko. .

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Szlak wolnościowy-stare wraca?

    historia jest ważna i nie nalezy zacierać jej śladów nawet jeśli wstydzimy się jej. Szlak to dobry pomysł (oczywiście jego popularność i walory zależą od podejścia do niego i pomysłu na niego) Historia nawet ta wstydliwa może wiele nauczyć kolejne pokolenia. Odrębnym tematem jest co ma ten szlak zawierać i jak przedstawiać fakty historyczne. Myslę że dobrym pomysłem byłoby połaczyć ten szlak z pamiatkami i elementami mówiącymi o UPA oraz WiN. Ludzi z mojego pokolenia uczono że to bandyci. Teraz uczą że bandytą był Świerczewski a UPA i WiN walczyły w dobrej sprawie, a przecież prawda tak naprawdę jest po srodku....

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Szlak wolnościowy-stare wraca?

    Z tą prawdą pośrodku to bym trochę uważał, bo zaraz się okaże że Dzierżyński czy Piotrowski (ten od Popiełuszki) itp. to w sumie wcale nie były takie złe chłopaki.
    J.P

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar naive
    Na forum od
    09.2004
    Rodem z
    Dolina Sanu
    Postów
    544

    Domyślnie Odp: Szlak wolnościowy-stare wraca?

    Każdy pretekst jest dobry by zainteresować ludzi przyrodą. A przy okazji dać zarobic miejscowym. Tylko oby to nie było pospolite ruszenie, ale działanie planowe. Jabłonki są w stosunkowo atrakcyjnym przyrodniczo miejscu, brak miejsc widokowych można wyeliminować stawiając w jakims miejscu wieżę widokową , jaką ostatnio widziałem na Radziejowej. Np. ta wieże mogła by byc celem wedrówki, a pomnik Karola by ich zatrzymywał. Tylko aby nie zaczęto o wprowadzenia opłat na parkingu, bo niestety tak zbyt często jest w Bieszczadach. Powinna byc sieć parkingów bezpłatnych, ale ze zdwojoną energią powinni lesnicy i policja scigać tych co łamali by przepisy. Niżej foto wieży na Radziejowej.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Pozdrawiam
    naive

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Szlak wolnościowy-stare wraca?

    W kwestii szlaku spacerowego, a raczej ścieżki przyrodniczej to moje zdanie est podobne. Powinna powstać w tym miejscu. Wprawdzie zostanie udoskonalona i wypromowana ściżka obok muzeum przyrodniczego w Nowosiółkach ale to zbyt mało. Mnie poruszyło wyciąganie'trupa z szafy'. Czytając wasze wypowiedzi widzę,że jest jakieś zainteresowanie tym tematem.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Szlak wolnościowy-stare wraca?

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Ponoć jest duże zainteresowanie wśród turystów generałem dawną ikoną PRL.
    Ale jak widać nie ma zainteresowania pomysłodawców tematem ścieżek wszelakich w Bieszczadach. Zakładam że gdyby było, daliby sobie siana i zajęli się czymś pożytecznym.

    Ścieżki przyrodnicze, historyczne, etc. - mają głębszy sens jedynie w najbardziej obleganych "kurortach" z duzym odsetkiem tzw. letników (turystów spędzających czas w jednym miejscu, na spacerkach, pogaduszkach i krótkich wycieczkach samochodowych z możliwością podjazdu pod cel na odległość nie większą niż zasięg wzroku bez okularów). Siłą rzeczy (np. z braku laku) troche ludzi na taką ścieżkę idzie.
    Ścieżki przyrodnicze, historyczne, etc. - ulokowane z dala od co bardziej zapchanych miejsc są nawet ciekawe, ale ich cechą charakterystyczną jest świecenie. Nie w nocy - pustkami. Takie ścieżki to np. ścieżka po Komańczy, ścieżka przyrodnicza Jodła k.Pszczelin, nieistniejąca już ścieżka do zespołu Hulskie-Młyn, ścieżka przyrodnicza Hulskie (przy Sękowcu), ścieżka na Otryt i inne podobne. Kilkanaście dni temu rzuciłem okiem na nową ściezkę wokół Lutowisk - kolejny pewniak do w/w grupy, a szkoda. Jeżeli powstanie ścieżka na Woronikówkę również trafi do tego koszyka. Na te ścieżki nie prowadzą turystów przewodnicy (+\- 1% błędu), plecakowcy chodzą sporadycznie a reszcie się nie chce. Więc po co to komu?
    Pomijam tu ścieżki prowadzące biegiem najpopularniejszych szlaków, gdyż dla powyższych dywagacji nie ma to znaczenia. Gdyby nie było na Tarnicę ścieżki "Orlik krzykliwy" wyszłoby na tę górę tyle samo turystów co przy jej istnieniu. Ale proszę mi powiedzieć ilu turystów (przy ogromie na tej trasie) idzie leżącą obok ścieżką "Salamandra" - UG-Wołosate w poczuciu i z nastawieniem na nią?

    Reasumując: ścieżka skazana na porażkę, generał nic tu nie pomoże chyba że na górze będą rozdawać darmową pizzę (koniecznie z gomółką). Główny obiekt (pomnik) znajduje się tuż przy drodze - wystarczy wysiąść z auta. Komu jeszcze będzie się chciało leźć na górę - wszak tam nadal istnieje szlak i chętnych brak, czy pare tabliczek (oby) będzie wystarczającym magnesem? Krótko mówiąc - szkoda kasy i zachodu.
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 25-10-2006 o 10:03
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Stare fotografie
    Przez mikigl w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-04-2023, 16:25
  2. Chreptiów wraca do Lutowisk
    Przez Henek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 01:02
  3. Stare mapy
    Przez Pełta w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 14:26
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 18:42
  5. Rumunia, Góry Rodniańskie ...niech żyje wolność
    Przez joorg w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 11:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •