Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78

Wątek: Przedmioty

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Przedmioty

    Ja zawsze targam ze sobą z uporem maniaka dość rozbudowana apteczke choć sam zwykle wyjadam z niej jedynie pyralgin (a i to zwykle nie w górach). Przedmiot cokolwiek spory i nieporęczny ale poratował już niejedna sierotę z odciskami lub nadkręconą kostką czołgającą sie po szlaku. Wiem wiem nie jedne powie "a ja już naście lat chodze po górach i nigdy nie potrzebowałem apteczki" Daj ci Boże nigdy jej nie potrzebować a ja i tak będę ja targał.

    Pozdrov
    Ostatnio edytowane przez KKKrzychoo ; 11-11-2006 o 22:48 Powód: literówki

  2. #12
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Przedmioty

    Cytat Zamieszczone przez wojtek legionowo Zobacz posta
    Harnasiowa dziwka obiekt podziwu,westchnień i chęci by ją posiąść.
    O taak! Barnaba wzdycha dzisiaj cały dzień do tej dziwki. Myślę, że prędzej, czy później posiądzie podobną dziwkę, ale to juz nie będzie to. Z tego co wiem Harnaś zawsze miał najlepsze dziwki.

    Pozdrawiam
    bertrand236

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Przedmioty

    Bo takiej dziwki nie ma nikt..tylko Harnaś...
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,634

    Domyślnie Odp: Przedmioty

    Iza! Dziwka to dziwka! Nie da rady inaczej powiedzieć na chwytak do kociołków, garów i innych. Termin znany mi jest już z wczesnych lat w ZHP. Czemu dziwka? Małe to i często ginie, więc jak ulał pasuje wołanie:
    - Gdzie ta dziwka?
    No więc jest dziwka. A Harnasiowa? Miodzio! Już nie będę tu opisywał i się rozpływał, bo moja i tak będzie najmojsza. A jak się spodoba, to będę dzwikarz chałupnik..... hehehehe
    Cytat Zamieszczone przez bertrand
    ...
    Bo Bertrand "wzdycha" do tej starej dziwki jeszcze, okazało się że nowej nie widział jeszcze! Haha Może i lepiej, będzie moją mniej krytykował....
    Co do Docza pomysłu na gry.... fakt, bierki są super. A po paru seriach ręka łagodnie wybiera widełki, harpuny, łopatki..... Tylko trzeba uważać co by ręce za szybko nie ociężały....

    LINK

    Aż strach pomyśleć co będzie jak zapomnę zabrać...
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Przedmioty

    Plecak był pierwszym sprzętem turystycznym zakupionym za własne pieniądze. W latach 80-tych turystyczna rewelacja na aluminiowym stelażu, obecnie mocno podniszczony, mający kilka łat nieraz wyśmiany przez nuworyszy.A ile on przeszedł:to na plecach,to leżąc w bagażniku, to służąc za siedzisko bądz za poduszkę. Drugim takim ulubieńcem jest niezbędnik- służyliśmy razem w "Ludowym Woisku Polskim" razem odaszliśmy do rezerwy i obecnie razem się szlajamy po górkach i dolinach. Bez tych przedmiotów nie wychodzę na żadną wyprawę. Cała reszta się zmienia a ci dwaj trwają.

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,634

    Domyślnie Odp: Przedmioty

    a mi kurde zginął, harcerski, aluminiowy, 4 zęby widelca wskazują 4 strony świata, łyżka też jakaś śmieszna była, a wszystko ładnie składane w jedną całość niczym scyzoryk..... radzę teraz sobie bez.... ale szkoda takiego egzemlarza.....
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar deszcz1
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    86

    Domyślnie Odp: Przedmioty

    Mam, ci ja nóż. W spadku go otrzymałem, po Dziadku. Nie nóż to właściwie , jeno scyzoryk ale i ostrze słusznej ma długości i szereg mniej lub bardziej przydatnych akcesoriów.
    Mnie jedna rzecz w nim ciekawi; po jakiego czorta obywatelom WNP, bo stamtąd pochodzi owo narzędzie( o czym świadczy dobitnie cena – 3 P 30 K ) korkociąg .Zwłaszcza teraz , gdy i gruzińskiego napitku sobie odmówili. I mnie rzadko przychodzi z niego korzystać, a może fajnie by było jakieś niezgorsze wino odkorkować pod połoniną.
    Służy mi ten nóż niezawodnie; i konserwę otwiera i w. w. kostur wystrugał, i pazurki właścicielowi wyczyścił, gdy przyszło się z cywilizacją zetknąć. Brzydki jak nieszczęście, ale po sowiecku niezawodny.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez deszcz1 ; 12-11-2006 o 15:13 Powód: dodałem urokliwe zdjecie owego narzędzia
    Pozdrawiam
    Слава Польщi та Українi!

  8. #18
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,825

    Domyślnie Odp: Przedmioty

    -> Iza
    A o tym
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Pozdrav

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Odp: Przedmioty

    Dziekuje za wyjaśnienia , teraz do patelni to dają -bardzo przydatne ,
    tymniemniej nazwe ma dziwną .

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Przedmioty

    Cytat Zamieszczone przez iza
    tymniemniej nazwe ma dziwną .
    Jak to dziwka ;-)
    http://www.doczu.pl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •