Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92

Wątek: Górskie kibelki

Widok wątkowy

  1. #1
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Górskie kibelki

    podejrzewam ze czesci ludziow ten temat moze sie wydac niesmaczny czy nieciekawy..duzo ludzi podchodzi do kibelkow "po macoszemu"

    ale gdzie w gorach napotkaliscie najbardziej klimatyczny kibelek lub "miejsce kibelkowe" ? moze ktores z nich bylo na tyle inne od wszystkich ze gleboko zapadlo w pamiec??

    ja najmilej wspominam "poloninny wychodek ze swidowca" -kiedys, gdzies pomiedzy perelisokiem a bliznica , zaczelam pilnie rozgladac sie za miejscem kibelkowym.. a tu totalna beznadzieja, ani pol krzaczka, ani skalki, ani wyzszej kepy traw.... nic tylko jednolita polonina.. tragedia.. i widac mnie z okolicznych kilkudziesieciu kilometrow (przynajmniej tak sie wydawalo) i do tego taki potworny wiatr.. az tu nagle wylonilo sie cos niesamowitego- malutki placyk na ktorym staly ruiny slawojki takiej bez dachu, z trzema scianami- chyba dawno nieuzywanej bo tak milo pachniala drewnem i tylko drewnem mozna bylo siedziec w niej bezpiecznie, a wzrok ginal gdzies daleko na rumunskiech szczytach. Chyba kiedys w tym miejscu byla bacowka, ale przestala calkowicie istniec, moze lawina ja zmyla jak wiele bacowek na swidowcu? zostal tylko samotny kibelek wsrod polonin! niestety zdjecie brak...

    bardzo lubie tez rozniste kibelki kolo chatek studenckich,maja czesto przefajne nazwy. Moj ulubiony jest chyba na polanach surowicznych. Zwany jeszcze od dawnych lat "kreml" i ma trzy scianki, usytuowany jest bokiem do sciezki i na tej bocznej sciance ma tabliczke, ktore sie obraca. Jak zajety to "posiedzenie plenarne trwa" a jak wolne to "mownica wolna". I latem mieszkaja tam w nim dziwne owady, zwa je "czarownice" sa duze, jakies takie rozkrzaczaste na boki- ktos moze widzial je w polanach i wie co to za gatunek??

    kibelek kolo chatki w nieznajowej



    kibelek kolo chatki w polanach





    gdzies w bieszczadach- przy drodze z przel. zebrak w strone woli michowej



    chatka na lasku- kibelek zwany "pepsi"







    kolo chatki skalanka

    Ostatnio edytowane przez buba ; 15-11-2006 o 13:25
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. górskie ubezpieczenia
    Przez diabel-1410 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 184
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 23:05
  2. Sokoliki Górskie cerkiew
    Przez wtak w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 07:22
  3. IX Górskie Zawody Balonowe
    Przez joorg w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 10:57
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-09-2007, 12:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •