Strona 18 z 54 PierwszyPierwszy ... 8 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 28 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 533

Wątek: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

  1. #171

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Link dostałem od założyciela wątku...
    Po kilku stronach czytania można się zrzygać...

    Zakapior idolem ? No każdy ma jakiś swoich idolów...

    Przyjmijmy roboczą wersję że Zakapiorzy to Ci których opisał A.P. w swojej książce. Części z nich już nie ma wśród nas, a pozostałych można podzielić na dwie grupy: tych co robią coś oprócz grzania wódy i tych co tylko grzeją... wśród tych co robią coś więcej nie da się ukryć jest kilka ciekawych postaci... może wśród nich ktoś sobie znajdzie idola... gorzej będzie jak idolem staną się osoby z tej drugiej grupy...

    Jeżeli komuś ie podoba się cała ta szopka z Zakapiorami to po prostu powinien to olać... Nie rozumiem też za bardzo szumu w sprawie legend bieszczadzkich autorstwa A.P. Przecież podobne pozycje książkowe można zakupić w całej Polsce... jasna sprawa że jest to ściema, ale tak to jest z legendami... a czy się przy tym dobrze kupkę robi to nie wnikam... tym bardziej że często robię to na tzw. "małysza" więc nie miałem okazji sprawdzać... ot życie na wschodzie

    Natomiast nie podoba mi się pomysł przenoszenia zwłok i robienia "parku zakapiorów"... Ale czy taki pomysł powstał ? Bo oprócz tego wątku nie znalazłem potwierdzenia tej informacji...

    I jeszcze jedna rzecz, Ci ludzie nie są żadnym folklorem Bieszczadów... no chyba że folklorem dla Polski jest muzyka spod znaku Disco Polo...

    Idę na Ligę Mistrzów tam też kilku zakapiorów gra...

  2. #172
    Bieszczadnik Awatar St_Thomas
    Na forum od
    12.2007
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?


  3. #173

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Idol

  4. #174

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    CZEŚĆ KRZYSIEK KOPE LAT CIE NIE WIDZIAŁEM. TEKST KIERUJE DO LUDZI PODAJĄCYCH SIĘ ZA BIESZCZADNIKÓW A NIE BĘDĄCYCH NIMI.
    Siema popodpisywani bieszczadnicy kiedyś na to aby tak o sobie mówić trzeba było zapracować. Na mojego ojca i ludzi wśród których się wychowywałem tak mówili. Ja się w Bieszczadach urodziłem spędziłem w tych lasach hektar czasu i nie śmiem tak się określać a o zakapiorach słyszę od niedawna w sumie. Na niektórych tak poprostu zaczeli mówić. Ktoś tam skrobnoł książkę robią jakąś imprezkę żeby starzy wyjadacze mogli pogadać ze dwa razy w roku to jest złe? Hiba nieee.W Sumie dla bieszczadników ciekawsze jest rykowisko jak tam jagoda albo sezon rogowy mówię o prawdziwych bieszczadnikach. A od komerchy to można wyzwać wszystko co tylko jest gdzieś w jakiś sposób lansowane. A dla niektórych pustelnik idolem dla innych artysta, żul, fighter, ulicznik, biznesman i co z tego. Tera będzie pojechane. To wy katujecie kuca wkoło tego tematu przyprawiając o wymioty. Niektórzy życie zmarnowali przy alkoholu ale co wy o tym wiecie. Wypijcie strzała Brendy Otryckiej z filcora to pogadamy nie jarzycie pewnie nie. Od dinksu kupe narodu padło a przed śmiercią wielu żyło siumnie, szerooko, zazdrościcie, nie? Bo ja wcale ale chociaż nie potępiam. Staszek Nabrudno pokój tobie. Wiecie co wiele z tych legęd którymi się tak podniecacie ma duuuuuże ziarno prawdy w bieszczadzie odchodziły takie akcje że się w pale nie mieści bardzo wiele z nich na alkoholu. Wiele osób na tym forum jedzie z osobami które są obecnie wrakami 20 lat temu zjedli by was na zkąskę nie tylko fizycznie ale i harakternie.Nowe pokolenie prawdziwych istnieje w różnych rejonach bieszczadów i szanuje starszych. A wy przybywajcie w bieszczady swoimi furami jesteście dla nas finansową szansą ale odwalta się od tubylców. W Bieszczadach panuje prawo pięści i siekiery takie realia na koniec troche poezji bieszczadzkiej ze starych czasów różnego autorstwa... Czysta wegetacja mówi ktoś z przekąsem a tu szron na jajach i sople pod wąsem...Na bieszczady na Bieszczady na Bieszczady nie ma rady chciało by się zakowboić a tu trzeba byki doić.... znacie pewnie nie a powinniście bieszczadnicy.

  5. #175
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Cytat Zamieszczone przez czternastak Zobacz posta
    CZEŚĆ KRZYSIEK KOPE LAT CIE NIE WIDZIAŁEM. TEKST KIERUJE DO LUDZI PODAJĄCYCH SIĘ ZA BIESZCZADNIKÓW A NIE BĘDĄCYCH NIMI.
    Zapewne tego nie wiesz, ale napis "bieszczadnik" pod nickiem użytkownika forum pojawia się automatycznie po przekroczeniu liczby bodajże 20 wysłanych na to forum postów.

    Tak ze nikt sobie tego miana nie "przywłaszcza" a nadaje je z z automatu program obsługujący forum.

    Osobiście w ogóle nie uważam się za "bieszczadnika".

    Pozdrowienia

    Basia

  6. #176
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Cytat Zamieszczone przez czternastak Zobacz posta
    wiele z tych legęd którymi się tak podniecacie .
    Nie sądziłem, że się ktoś podnieca tym, że ktoś się zachlał na śmierć, czy sens życia choćby w napieprzaniu dykty jakiejś znalazł.

    Jakoś nawet na forum tego nie zauważyłem.


    To, że ktoś zaraz założy temat o stringach, nie znaczy, że żyć bez nich się nie da

  7. #177
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Jako człowiek wychowany na Warszawskiej Pradze kumam o co biega czternastakowi. Ci ludzie mają swój świat, jest im w tym dobrze, starają się nie przeszkadzać innym, uciekli od czegoś co dla nich (!!!) złe, niezrozumiałe, obce, nienaturalne. Ja sam uciekam w Bieszczzady by uciec od zgiełku, od wyścigu szczurów, odprawiam swoistą mantrę wędrując i czasami sam im tej nieobecności w szerokim świecie zazdroszczę. Zazdroszczę odwagi, że podjęli, często podjęli to z rozwagą , "ucieczkę". Podoba mi się to ich Hipokratesa podejście... przede wszystkim nie szkodzić! Myślę, że nie szkodzą. Nie znam ich, czasami z jakimś zagadałem, czasami minąłem powiedziawszy cześć czy dzień dobry. To są Ludzie (!), a że trochę inni od nas... podejrzewam, że od wielu z nich można się więcej życia nauczyć niż od autorytetów. Dla mnie osobiście to sól tej ziemi, nie cała bo są też inni ludzie warci też tego określenia w Bieszczadach, ale jakaś część.
    Swoje powiedziałem :)
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  8. #178

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Vm ciąg z tego forum bo życia nie znasz i ludzkiego charaktru

  9. #179
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Cytat Zamieszczone przez czternastak Zobacz posta
    Vm ciąg z tego forum bo życia nie znasz i ludzkiego charaktru

    Czternastak, a Ciebie kto upoważnił do wyganiania kogoś z forum?
    bertrand236

  10. #180
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Postów
    301

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Ktoś powiedział kiedyś,może ja,że tylko mali ludzie gardzą innymi ludźmi. Szkoda,że zdarza się to na tym forum.Pozdrawiam tych.którzy nie gardzą i nie plotą głupstw.
    "Można objechać cały świat i nie widzieć niczego"

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?
    Przez pawlem w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 20:29
  2. [Wetlina] Baza namiotowa w Wetlinie "za torami" - czy działa?
    Przez Czeczotka w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 15:53
  3. "Buku bieszczadzki"
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 10:00
  4. "Bieszczadzki wieczór"
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2006, 13:02
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-08-2005, 16:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •