Strona 5 z 54 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 15 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 533

Wątek: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

  1. #41
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Też się nauczyłem, że do Andrzeja można wpaść, wypić, pogadać. Broń Boże coś zjeść..... Coś w tym musi być.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  2. #42
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,664

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Zgadzam się z przedmówcą :) Osobiście przekonałem się, że nazwa sztandarowej potrawy w barze rzeźbiarza, "Czarcie żarcie", wcale nie jest metaforyczna.

    A co do meritum wątku - mam mocno sceptyczne podejście do legendy bieszczadzkich zakapiorów. I do tych artystycznych, i do menelowatych. Ci pierwsi po prostu mają lepszy PR Jak dla mnie, za dużo jest w ich historiach konfabulacji i chęci bycia oryginalnym za wszelką cenę.
    Ale może po prostu nie miałem szczęścia poznać tych prawdziwych. No i w końcu stanowią jakiś stały element bieszczadzkiego krajobrazu, więc daj im Panie Boże.

  3. #43
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Cytat Zamieszczone przez DUCHPRZESZŁOŚCI Zobacz posta
    Lucyno przepraszam Cię jeśli poczułaś się urażona. Tego to po Andrzeju bym się nie spodziewał, może dlatego że nie jestem przewodnikiem i zazwyczaj jestem sam i po sezonie. Bardzo mnie tym zaskoczyłaś jestem zniesmaczony jego postępowaniem.
    Ależ nie, nie poczułam się urażona. Wprost przeciwnie cieszę się że nawiązujesz dyskusję. Tego mi brakuje. Każdy z nas ma inne poglądy, wymieniamy je i dla mnie prawdziwą przyjemnością jest je poznać. Nie lubie tylko akaków na konkretną osobę, personalnych. Cieszę się bo dzieki temu dużo się dowiaduję o Bieszczadach. Ciągle się sprzeczam z Bubą, Piotrem i in ale tak naprawdę tylko marzę aby z Wami połazić i pochaszczować.

  4. #44
    Jędrzej
    Guest

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Ja wymyśliłem te Bieszczady z ich zakapiorami, dusiołkami, madonnami i legendami, z leską galerią "Synagoga" i Bieszczadzką Grupą Twórców. Kiedy przyjechałem tu w 1973 r. w powszechnej świadomości funkcjonowały "Łuny w Bieszczadach" i "Pionierzy - pamiętniki osadników bieszczadzkich." Od 1989 r. zrealizowałem dla TVP ponad 200 felietonów, reportaży i filmów dokumentalnych dotyczących Bieszczadów i ludzi tam mieszkających. O Klichu i Pękalskim pisałem już w miesięczniku "Profile" w 1978 r. Potem o Jędrku Wasielewskim, Ryśku Szocińkim, Piotrze Francuzie, Zofii Rosiowej, Leonie Chrapko. Nie jakiś tam Kitek Gajewski, który wtedy nawet nie miał pojęcia, że tacy ludzie istnieją. Od 1976 r. jako dyrektor Bieszczadzkiego Domu Kultury integrowałem m.in. środowisko bieszczadzkich artystów.
    Jeżeli jakaś Pańcia bylwersuje się tym co zrobiłem i ma się za pijarowca, to niechże zamiast biadolić, tworzy inny, nowy, jej zdaniem bardziej rzeczywisty lepszy wizerunek Bieszczadów. Może nawet wznowić "Pionierów..." czyli opowieści pracowitych chłopów.
    A co do zakapiorów, to ich należy traktować jako zjawisko socjologiczno-kulturowe, a nie kandydatów na idoli.
    Andrzej Potocki

  5. #45
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Trudno mi dyskutować. Zasługi zasługami nikt ich nie neguje. Tworzy swoje co do tego może mieć Pan wątpliwości. Tylko dlaczego "Pionierów"? Z całym szacunkiem ale na to nie mam ochoty. Jako przewodnik i osoba tak zasłużona dla regionu doskonale Pan wie ile Bieszczady mogą zaoferować. Poprostu idea ekshumacji mi nie odpowiada. Idea budowy pomnika na grobie pana Majstra Biedy tak. Z wyrazami szacunku Pańcia

  6. #46
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Witam Jędrzeju na forum. Cieszę się, że tu zaglądasz.
    Pozdrawiam
    bertrand236

  7. #47
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Mam prośbę nie mogę znależć. Kto to jest Kitek Gajewski?

  8. #48
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    wklajam : redaktor rzeszowskich „Nowin” Kitek Gajewski, który też niedawno odszedł do wieczności.

  9. #49
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Dzięki Iza. Zrobiło się tak jakoś zakapiorsko. W tym momencie czuję zwykły niesmak. Chłopski, nie chłopski ale rzeczywisty.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 21-11-2006 o 15:14 Powód: j.w.

  10. #50
    Bieszczadnik Awatar MF
    Na forum od
    11.2004
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Czy "zakapior" Bieszczadzki to idol?

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    A co do meritum wątku - mam mocno sceptyczne podejście do legendy bieszczadzkich zakapiorów. I do tych artystycznych, i do menelowatych.
    Zdecydowanie wolę menelowatych. W ogóle jakoś lubię gadać z menelami, nie tylko bieszczadzkimi. Mają jakiś taki luz i dystans do świata, którego większości ludzi, w tym mnie brakuje. Oczywiście dyskusja z menelami ma sens póki jeszcze są na tylko lekkim rauszu

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [Dwernik] "U Lestka" - czy warto tam wracac?
    Przez pawlem w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 20:29
  2. [Wetlina] Baza namiotowa w Wetlinie "za torami" - czy działa?
    Przez Czeczotka w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 15:53
  3. "Buku bieszczadzki"
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 10:00
  4. "Bieszczadzki wieczór"
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-10-2006, 13:02
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-08-2005, 16:35

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •