Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Wątek: Bieszczady zimą

  1. #1

    Domyślnie Bieszczady zimą

    W dniach 29.12-1.1 chcielibyśmy pochodzic po Bieszczadach w 2 osoby.
    Chciałbym się dowiedzieć czegoś o panujących tam wtedy warunkach (o te porzez nigdy tam nie byłem).

    Myśleliśmy o zabraniu namiotu (śpiwory puchowe do -15), ale
    1. czy to legalne?
    2. czy bezpieczne?

    Ewentualnie jak wygląda wtedy sytuacja ze schroniskami - chodzi o dostępność miejsc i ceny (czy nie są wyższe z powodu zimowego sezonu).

    Kwatery odpadają ze względów finansowych.

    pozdroooofka

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczady zimą

    Nigdy nie spałam poza budynkiem w zimie. temperatura może spaść poniżej -35 stopni. Schroniska zimą są raczej puste, podobnie gospodarstwa agroturystyczne. Z tego co wiem ceny schroniskowe i z gospodarstw są podobne.

  3. #3
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Bieszczady zimą

    Poszperaj na forum w archiwach. Było paru zapaleńców do wędrówki zimą z namiotem. Jeżeli planujesz pierwszy raz taką eskapadę, radzę spać w schroniskach i gospodarstwach. Możesz wtedy eksperymentalnie rozbić namiot przy schronisku i sprawdzic sprzęt i siebie. Warunki wędrowania bywają od dobrych do skrajnie trudnych. Kopny śnieg po pas to tylko jedno z utrudnień jakie możesz spotkać.
    Długi

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie Odp: Bieszczady zimą

    Sądząc po Twoim nicku...dasz radę!!!
    Witaj na forum.
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  5. #5
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Bieszczady zimą

    ja bym rowniez na twoim miejscu rozbijala sie po raz pierwszy gdzies kolo schroniska, w razie czego jak juz bedziecie zamarzac jest gdzie uciekac zeby sie zagrzac :) (mnie sie zdarzalo uciekac zimowa noca z szalasow do pobliskich schronisk- cos zupelnie przeciwko moim idealom ale zimno potrafi zrobic swoje i nie obliczaj czasow przejscia patrzac na letnie zaznaczone np. na mapach- w sniegu po szyje idzie sie duuuuuuuuuuuuzo wolniej i koniecznie zabierz termos i butle z palnikiem, moze znacznie umilic zimowa wedrowke.
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #6

    Na forum od
    09.2006
    Rodem z
    LBL
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Bieszczady zimą

    Ja kiedys spalem na slowacji przy -29 C i musze powidziec ze mimo iz spiwor mam do ok. -20 C to spalem jeszcze w kurtce i polarze ale twarz i tak bardzo mi marzla,aha i jedszcze jedna warzna rzecz - buty jak nie masz skorup to sobie lepiej odpusc bo jak je do spania zdejmiesz to rano ich nie wsadzisz na noge bo beda sztywne mi jak tak zadrzylo podczas pierwszego zimowego wyjazdu i musialem sie sporo nad palnikiem bawic rzeby sie je dalo wlozyc.A jezeli chodzi o czasy to na te z tabliczek nie patrz bo wszystko zalezy od warunkow.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Bieszczady zimą

    No to się domyślam, że temperatury mogą spaść nisko, ale póki co prognozy na zimę są cieplejsze niż rok temu.

    Oczywiście biorę pod uwagę nocleg w schroniskach, dlatego pytałem też o zaludnienie schronisk (zwłaszcza chodzi mi o sylwestrową noc, bo wtedy mozliwe, że dużo ludzi się zwali)

    właśnie wpadłem na pomysł, że może zadzwonie do schronisk z pytaniem o doswiadczenia z rroku zeszlego.

    nie wiecie może, czy te telefony:

    http://www.bieszczady.pik-net.pl/baz...isko.php?all=1

    są aktualne??

    skorup nie mam, ale zawssze można włożyć buty do śpiwora, a kuchenka, termos stuptuty i raki (co by się nie ślizgać) są
    a fakt faktem, że yeti dużo może ))))
    Ostatnio edytowane przez yeti ; 21-11-2006 o 19:57

  8. #8
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Bieszczady zimą

    a fakt faktem, że yeti dużo może ))))
    Może i może ale czasem przyjdzie taki rok, że termometr zamarza,słupek chowa się jak ślimak i następuje coś w rodzaju "białej ciszy": -40 albo i mniej.Pamiętam taki nocleg w starym schronie w UG w 1982(?) - tamtejszy termometr "stracił" odczyt(był do -40) a w Lutowiskach odnotowano tego dnia chyba -41,8.Nawet wewnątrz schronu było bardzo rześko
    Pozdrav

  9. #9

    Na forum od
    09.2006
    Rodem z
    LBL
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Bieszczady zimą

    raki ci sa zbedne i zawsze to troche mniej noszenia,a z wkladaniem butow do spiwora to jest jakis pomysl,pytanie tylko na ile skuteczny nikt nie lubi wkladac rano mokrach butow a bardzo mozliwe ze takie wlasnie beda

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar JarekBartek
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    99

    Domyślnie Odp: Bieszczady zimą

    Yeti odnośnie raków to (jak napisał Olowek) możesz dać sobie spokój. Jeśli już to raczej rakiety śnieżne bo śnieg bywa czasami baaardzo głęboki – ale to wszystko zależy od pogody.
    Jeśli nocowałeś już w zimie w namiocie, to następna uwaga jest zbędna i do pominięcia - jeśli jednak nie, to spróbuj najpierw rozbić namiot na mrozie gdzieś przy domu. Część rurek z włókien pęka jak zapałki także warto to sprawdzić przed planowanym biwakiem – polecane namioty ze stelażem aluminiowym.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady Zimą
    Przez jacusj17 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 22:48
  2. Bieszczady wschodnie zimą
    Przez cuecumber w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 18:34
  3. W Bieszczady zimą ...
    Przez Pawciosnk w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 22:16
  4. Bieszczady zimą...
    Przez davson w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2006, 14:06
  5. Bieszczady zimą
    Przez monali2 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-12-2005, 19:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •