Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Wątek: PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(

  1. #31
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(

    Tak masz rację, zadołować, doprowadzić do obumarcia i sprzedać za psi grosz, żywiąc się, jako decydent, podczas procesu sprzedaży.

  2. #32
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,824

    Domyślnie Odp: PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    Tak masz rację, zadołować, doprowadzić do obumarcia i sprzedać za psi grosz, żywiąc się, jako decydent, podczas procesu sprzedaży.
    Nie jestem zainteresowany zadołowaniem ani obumarciem tylko dobrym działaniem kolei, nawet za cenę sprzedaży za psi grosz.Zresztą koszt restrukturyzacji tego kolosa na glinianych nogach jest tak duży że powodzenia życzę każdemu nabywcy, nawet jeśli kupi darmo.
    Nie jestem decydentem więc się nie pożywię.
    Pozdrav

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,631

    Domyślnie Odp: PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(

    hyhy no faktycznie nie kumam, co złego byłoby w prywatyzowaniu? Z innej strony, nie widzę nic, zupełnie żadnego działania kolei, które by miało przyciągnąć turystę. A wręcz odwrotnie, obcinanie składu z kolejnych wagonów, likwidowanie całych składów.. wiele ludzi śmiga PKP, bo nie ma wyboru, rośnie zatem zagęszczenie pasażerów. To chyba jakaś propaganda kolejowa, że niby mimo osiągnięcia już dna, pociągami jedzie masa ludzi... Tak to już jest, ze jak coś kona i się męczy- to trzeba dobić.
    Wiem, że u mnie prowadzone są badania, w tramwajach i autopkach, kto gdzie i kiedy jeździ. Na podstawie tego zmienia się co roku rozkład odjazdów na przystankach, a co parę lat, modyfikowane są trasy wagonów. Dzięki temu, moje mpk działa ogólnie na dość dobrym poziomie. Ciekawe czy robi się takie badania z PKP, no i co się z tym dzieje. Pewnie ląduje w szufladzie jakiegoś biedaka, który od dawna wie, że nie warto robić nic, ponad to co skrajnie konieczne. Dlatego jest jak jest
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    hyhy no faktycznie nie kumam, co złego byłoby w prywatyzowaniu?
    Załóżmy Barnabo, że masz domek w górach i jest on Twą własnością. Potrzebujesz kaski na inne cele.Sprzedajesz domek (wraz z działeczką) w stanie skrajnej dewastacji, czy może próbujesz jakoś go wyrychtować? Jesteś wszak specjalista od wszystkiego, jak nasi politycy...Może poprawić komin, odmalować z grubsza wewnątrz i zewnątrz, nieco posprzątać na działeczce wokół, zagrabić choćby liście, wskazać,że Twa chatynka leży pośrodku czegoś, np. Europy i że transakcja ma jakąś przyszłość...dla potencjalnego inwestora. Czy lepiej sprzedać wartościowy i zadbany towar czy towar ten sam, ale zaniedbany, zakurzony. Co powiesz o sytuacji, gdy widzisz chatynkę w pięknym miejscu, ale nie Twą. Jest zajefajna, ma metraż, położenie, i jest własnością państwa jakiegoś, np RP. Ty nie chcesz dać wiele, bo nie masz albo nie lubisz dawać wiele, nikt nie lubi. Chatynka ma zarządcę, ministra jakowegoś. Ten minister to golec, ale ma chatynkę w swej pieczy. Coby się wsio kupy 3mało - rząd zapuszcza do reszty chatynkę, coby spadła jej cena, jakoś Ciebie akurat lubią i za 10% wartości sprzedają ją Tobie. Odwdzięczasz pewnie się jakoś,boś zrobił boski deal. Jesteś z "festung Posen" (brr) zatem pewnie czaisz ten klimat. Prywatyzacja oki, ale na normalnych i zdrowych warunkach. I nie pozdrawiam za ten..... Festung Posen

  5. #35
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    ... Czy lepiej sprzedać wartościowy i zadbany towar czy towar ten sam, ale zaniedbany, zakurzony. ...
    Chris...potencjalni inwestorzy bez zbytniego nakładu czasu i kosztów określają stan tego molocha. Po prostu śledzą z roku na rok rozkłady jazdy. Mają zapewne jakiś przelicznik, przy jakiej liczbie połączeń można się ładować z inwestycjami . Tak czy owak, są odważni aż do bólu, że zechcieli zwrócić uwagę na ten kolejowy misz masz i w niego zainwestować - nawet 10% wartości rynkowej(czas dokonany tu chyba przedwczesny mimo wszystko?). Lepiej tyle niż żebym ja ze swoich podatków musiał dopłacać do tego bajzlu. Czy uważasz za rzecz korzystną i porządaną dopłacanie z budżetu, czyli z naszej kasy(!) do tego burdelu na kółkach? A może uważasz, że gdyby go sprywatyzowano w taki sposób, jak kiedyś utworzono NFI, to Polakom żyłoby się lepiej, a pociągów było by dostatniej? Nic z tych rzeczy - wolę, tak jak Barnaba, aby to całe dziadostwo sprzedać komuś, kto wie, jak to rozruszać. Nawet wrogiemu kapitałowi mniemieckiemu można to shandlować. Mniemce to przynajmniej szybko ład wprowadzą i przywrócą połączenia. Ah...jakiż to był przemiły widok dworców mniemieckich - jak choćby w Gisen, zatłoczonych, z odjeżdżającymi co i rusz pkpami, z ceną biletu jak w PRL...tfu RP. Marzę o takiej kolei i mam gdzieś, kto sobie to kupi. Tym bardziej, że wpierw kupił system bankowy tego kraju;>
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(

    Tak, ale ja słyszałem, że przed 1989 Polacy mieli pomysł na wszystko, a potem mieli już możliwość realizacji tych pomysłów . Jakoś jedyny główny to : sprzedać. Najlepiej kapitałowi zachodniemu.

  7. #37
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    Tak, ale ja słyszałem, że przed 1989 Polacy mieli pomysł na wszystko, a potem mieli już możliwość realizacji tych pomysłów . Jakoś jedyny główny to : sprzedać. Najlepiej kapitałowi zachodniemu.
    Ehhh...wiadomo, jak jest, ale ja dlatego wolę w góry pędzić choć jak i nie patrzeć na poczynania politykierów. Kiedyś zapłacimy za takie podejście systemowe, ale czy to będzie bez czy ze sprzedażą pykapy, to już nie ma znaczenia. Co najgorszego się miało stać, już się stało, a dalej, to wg mnie rozpacz nad rozlanym mlekiem:) Myślę, że jesteśmy już mocno OT więc ja przestaję :D
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  8. #38

    Angry Odp: PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(

    Kurcze, rzuciłem okiem na nowy rozkład PKP i oczywiście porażka... Do tej pory mieliśmy bezpośrednie połączenie z Włocławka do Sanoka, tam w ulubionej knajpce małe conieco i sruuu do UG. Teraz nie ma już bezpośredniego pociągu, tylko jakieś przesiadki, np. 3 godziny w Warszawie od 22 do 01... ewentualnie częśc trasy w InterCity... i tez z przesiadką... źle się dzieje...:(

  9. #39
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    Burzyn
    Postów
    91

    Domyślnie Odp: PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(

    Cytat Zamieszczone przez e-bieszczady.pl Zobacz posta
    dawniej pamiętam że jeździliśmy do gliwic z sosnowca żeby miejsca jak najlepsze zająć w pociągu. Potem w Zagórzu przesiadka na Ustrzyki i prawie w domu:) Niestety ostatnie kilka lat, autem jeżdżę i walczę z korkami między Krakowem a Pilznem
    To po kiego grzyba remontowaną A4 jeździć, skoro można koło Wieliczki odbić na Gdów i dalej na Tymową, Gromnik, Jasło, Sanok. Albo z Krakowa zakopianką na Mszanę Dolną (czasem korki z powodu budowy II pasa) i piekną trasą 98 prosto na Sanok. Albo z N. Sącza na Gorlice, Nowy Żmigród, Duklę i na Komańczę - trasa marzenie. Czasowo wyjdzie pewno mniej więcej tyle samo co stanie w korkach na nieciekawym widokowo terenie.

  10. #40
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    Burzyn
    Postów
    91

    Domyślnie Odp: PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(

    Cytat Zamieszczone przez Jaro Zobacz posta
    Jedyny sposob to sprywatyzowanie tego molocha, ale to i tak o kilka lat za pozno.
    Podziekujmy za to co się z PKP porobiło związkom zawodowym.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Niespodzianki PKP
    Przez Gar w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 338
    Ostatni post / autor: 13-05-2024, 21:29
  2. Łódź-Bieszczady, jak dojechać PKP/PKS
    Przez senseios w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 22:22
  3. Rozkład Jazdy PKP PKS Bus w bieszczadach i nie tylko , - cała Polska
    Przez digital w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 14:25
  4. Ceny biletów PKP i PKS w Bieszczady
    Przez Trismela w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 16:56
  5. Ze Śląska(GOP) w Bieszczady - PKP, PKS
    Przez Bober w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 18:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •