Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Dojazd z Warszawy

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaro
    PKP jest chyba 37% znizki, a nie na kazdego pks'a jest, to zalezy od lini czy czegos tam.
    Czyli dla studentów i dzieci PKp jest tańsze. 25% znizki w pks dotyczy tego konkretnego kursu: Warszawa - Wetlina.
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    jak sie przed chwila dowiedizalem PKP na wakacje wprowadza kilka obnizek cen biletow, dotycza one dosc duzej grupy osob wiec kto sie wybiera w droge ciapągiem niech sie dowie czy sie na jakas zalapie :)
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  3. #23
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2004
    Postów
    654

    Domyślnie

    PKS - wyjazd z Warszawy o 8,45, a przyjazd o Leska (jedzie przez Ustrzyki Dolne) o 18,10. Najszybciej busikiem z Warszawy z Dworca Zach. ok 16-ej. Ale jeździ tylko do Rzeszowa - jedzie co prawda tylko 4 godziny, ale o 20-ej bedą klopoty z dalszą podróżą..

  4. #24

    Domyślnie Odp: Dojazd z Warszawy

    Cytat Zamieszczone przez Anonymous Zobacz posta
    Jak najlepiej dojechac z Warszawy w Bieszczady? Pociagiem? PKSem? Jestem niezmotoryzowany. Najlepiej byloby dojechac jeszcze w dzien zeby mozna dotrzec PKSem miejscowym do jakiejs miejscowosci i tam sie zamelinowac (agroturystyka ze wzgledu na koszty i w miare ok warunki). Co polecacie przy takiej konfiguracji (jakias ciekawa miejscowosc z w miare dobrym polaczeniem ze swiatem jako baza w pierwszym tygodniu maja)? Z gory dzieki za odpowiedz :)
    Silv.
    Pytanie stare, ale ciągle aktualne, a ten wątek dalej wyświetla się w czołówce wyników googla. Pozwolę zatem sobie opisać jak ja zorganizowałem ostatni wyjazd w Bieszczady. Uważam, że dla niezmotoryzowanych najlepsza opcja to Ustrzyki Górne. Zatem jak to wygląda na w 2017 roku?

    Warszawa - Ustrzyki Górne:
    1. NeoBus z Warszawy do Ustrzyk Dolnych rusza o 5 rano. Bardzo wygodnie się jedzie: nowy autokar (taki podwyższany z przestrzenią bagażową na dole), gniazdka elektryczne, WC, butelka małej wody w cenie biletu, miejsce na walizy/toboły w bagażniku, chyba WiFi też jest, ale nie sprawdzałem. W każdym razie informacja szybko odpisuje na maile. Można też zadzwonić i się dopytać.
    2. Następnie PKS (Arriva) tak zwany "szkolny" (tylko takie jeżdżą poza sezonem) rusza o 12:50 z Ustrzyk Dolnych do Ustrzyk Górnych. Jeśli się spóźnimy mamy jeszcze o 13:50 i ostatni o 16:10 jeśli ktoś chciałby sobie tu zrobić dłuższą przerwę.

    Ustrzyki Górne - Warszawa:
    1. 9:50 Arriva do Sanoka. Wysiadamy na przystanku przed dworcem by było szybciej niż lecieć potem z językiem na brodzie przez kładkę z bagażami. https://www.google.pl/maps/@49.55272...8i6656!6m1!1e1
    2. 12:25 NeoBus do Warszawy rusza spod kładki. https://www.google.pl/maps/@49.55320...aDHDOQBbDA!2e0
    Wszystko się dobrze zgrywa, bo o 10:00 kończy się zwykle "doba hotelowa" w domkach i niewiele traci się czasu na przesiadanie - mamy 20 minut. Minus taki, że jeśli Arriva się za bardzo spóźni (a kilka minut spóźnia się zawsze - chyba ciężko wykorzenić PKSowe przyzwyczajenia) to trzeba będzie czekać na następny NeoBus. Ja miałem już zarezerwowany i z 20 minut zrobiło się 10. Wystarcza spokojnie, ale jest trochę stresu póki się nie dojedzie i nie przesiądzie.

    Nocleg:
    Ja nocowałem tutaj: http://proszę.przeczytać.regulamin i mogę polecić.

    Ciekawostki:
    1. NeoBus, jak już ktoś pisał, ma bazę w Niebylcu i tam następuje przesiadka do identycznego autokaru.
    2. Kurs z Ustrzyk Górnych do Sanoka niby jest bezpośredni (wedle rozkładu), ale Arriva faktycznie jedzie do Ustrzyk Górnych i tam czeka się około 10 min. na przesiadkę do Sanoka.
    3. Sezon turystyczny w Bieszczadach to lipiec i sierpień. Wtedy autobusy kursują inaczej i jest ich więcej.
    4. Arriva to średni przewoźnik, ale jedyny oficjalnie kursujący i nie zdarzyło mi się żeby nie przyjechał. Są jakieś dzikie busy, ale jeżdżą jak chcą. Ja nie trafiłem na żadnego na trasie, ale widziałem, że czasem stali w Ustrzykach i czekali nie wiem na co.
    5. W knajpach i sklepach można płacić kartą, ale warto mieć gotówkę na bilety czy opłatę za pokój (najbliższy bankomat 25 km od Ustrzyk Górnych).
    6. Po godzinie 16 nie ma już autobusów i wracając ze szlaku pozostaje autostop albo piechtobus.
    7. Szlak z Halicza do Wołosatego to ponad 2h z buta po asfalcie przez las a później wieś. Poza "Suchym WC" nie ma tam atrakcji. Lepiej już wrócić pod Tarnicę i drugi raz widoki pooglądać, a następnie tam zejść na Wołosate.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 09-06-2017 o 12:55 Powód: Usunąłem link

  5. #25

    Domyślnie Odp: Dojazd z Warszawy

    Muszę napomknąć, że Arriva z dniem pierwszego lipca kończy działalność w Bieszczadach a nowym przewoźnikiem będzie PKS Jarosław. Więc może się coś zmienić.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wyjazd w Bieszczady we wrześniu pociągiem z Warszawy do Rzeszowa
    Przez neo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 22:08
  2. Dojazd
    Przez bartolomeo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 22:00
  3. Pieszo z Warszawy w Bieszczady
    Przez Zombie w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 06-12-2006, 13:36
  4. dojazd do Soliny
    Przez traktorzysta w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2003, 18:36
  5. dojazd
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2002, 16:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •