Strona 16 z 34 PierwszyPierwszy ... 6 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 26 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 336

Wątek: Niespodzianki PKP

  1. #151
    Bieszczadnik Awatar mpap
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    33

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zwróć uwagę że to co jednemu się nie opłaca dla innych jest zyskownym działaniem. Co by daleko nie szukać popatrz na przykład kolejki bieszczadzkiej i zastanów się nad poparciem dla likwidacji linii.
    Specyfiką ogólnopolską PKP jest to, że im się nic nie opłaca. Dla mnie jest to organizacja pasożytnicza żerująca na naszych podatkach i jako taka powinna ulec likwidacji.
    Skoro dochody na tym odcinku są niższe niż nakłady to odcinek ulega likwidacji. Takie jest prawo rynku. Dlaczego prywatnym przewoźnikom opłaca się wozić ludzi z Polańczyka do Wołosatego za 15 zł? No właśnie. Bo wiedzą kiedy i jak mogą zarobić. Skoro PKP nie wie, to giną. Proste. Ja też bym chciał się przejechać kolejką, bo i widoki inne i luźniej, ale finansowanie czegoś na siłę nie ma zwyczajnie sensu. To szansa dla miejscowych - puścić na tej trasie bus-dwa dziennie i zarabiać. Natomiast co do PKP - są odcinki, na których nieźle zarabiają, między innymi na Gdańsk - Warszawa - Kraków i Warszawa - Poznań. To im się opłaca (jeszcze). Natomiast sezonowe trasy będą likwidowane, nie wytrzymają konkurencji.

  2. #152
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Masakra z tymi ciapongami!
    W większości krajów kolej jest dotowana, więc mi to akurat nie przeszkadzało by, żeby z naszych podatków szło na dobrą kolej.
    Proszę spojrzeć na Czechy-da się?DA SIĘ!
    Do każdej pipidówy dojedzie się i to wiele razy dziennie.
    Ale niech będzie jedno PKP, a nie milion spółek w tym się zawiera-tory posiada kto inny, druty z prądem inna spółka, jakie intercity, koleje regionalne itd itd. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...
    Szkoda...
    Niedawno krążył taki smutny obrazek po sieci przedstawiający 2 mapki Polski jakoś z 192któregoś i obecną pod kątem istniejących linii kolejowych i podpis: że to co się nie udało zaborcom udało się teraz-wyrównac Polskę A i Polskę B. I na tej pierwszej cała masa linii kolejowych w Polsce A, a na obecnej obie bardzo podobne-z kilkoma na krzyż.
    Smutne
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #153
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez mpap Zobacz posta
    "...Skoro dochody są niższe niż nakłady to odcinek ulega likwidacji. Takie jest prawo rynku..."
    Rozumiem że jesteś również za likwidacją np. takiej komunikacji miejskiej w Warszawie. Przecież na siebie nie zarabia :)

  4. #154
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Dziwne te nieopłacalne linie.Kilka lat temu pracowałem w Bydgoszczy,a kwaterę miałem w Maksymilianowie -małej wsi pod Bydgoszczą.PKP zlikwidowała tam większość połączeń z powodu niskiej rentowności.Wtedy weszła prywatna firma ARRIVA i pociągi prywatne jeżdżą po torach.Dziwne jest to że są opłacalne

  5. #155
    Bieszczadnik Awatar mpap
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    33

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Rozumiem że jesteś również za likwidacją np. takiej komunikacji miejskiej w Warszawie. Przecież na siebie nie zarabia :)
    W idealnym świecie komunikacja w Warszawie byłaby prywatna, a na razie jest to komunikacja miejska, jak zauważyłeś, idą na to moje podatki. Sporo tras jest nierentownych, zamykanych, wiele pomysłów jest tak z dupy wziętych, że głowa mała. Ot, choćby likwidacja jednej z linii z lotniska do Centrum (i dalej), bo trzeba jakoś zmusić mieszkańców do korzystania z kolejki SKM Centrum-Okęcie, bo wydało się na nią kilkadziesiąt milionów złotych. Nie powiesz mi, że to jest normalna sytuacja.

    W PKP jest masa spółek - to prowadzi do burdelu i chęci wyciśnięcia kasy ze wszystkiego co się da. A jak się nie da, to likwidujemy.

    Ja po prostu ufam prywaciarzom.
    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    Dziwne te nieopłacalne linie.Kilka lat temu pracowałem w Bydgoszczy,a kwaterę miałem w Maksymilianowie -małej wsi pod Bydgoszczą.PKP zlikwidowała tam większość połączeń z powodu niskiej rentowności.Wtedy weszła prywatna firma ARRIVA i pociągi prywatne jeżdżą po torach.Dziwne jest to że są opłacalne
    Właśnie na tym to polega - prywatna firma obsługuje mniejsze, krótsze trasy, nie muszą ponosić kosztów takich jak ten moloch-prawie trup PKP.
    Ostatnio edytowane przez mpap ; 11-04-2013 o 19:30

  6. #156
    Bieszczadnik Awatar qbek
    Na forum od
    06.2012
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    Dziwne te nieopłacalne linie.Kilka lat temu pracowałem w Bydgoszczy,a kwaterę miałem w Maksymilianowie -małej wsi pod Bydgoszczą.PKP zlikwidowała tam większość połączeń z powodu niskiej rentowności.Wtedy weszła prywatna firma ARRIVA i pociągi prywatne jeżdżą po torach.Dziwne jest to że są opłacalne
    Tak sobie ARRIVA chop siup nie weszła. Wygrała przetarg na obsługę przewozów, bo zaoferowała niższą stawkę dofinansowania za pociągokilometr.

  7. #157
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez qbek Zobacz posta
    Tak sobie ARRIVA chop siup nie weszła. Wygrała przetarg na obsługę przewozów, bo zaoferowała niższą stawkę dofinansowania za pociągokilometr.
    Nie wiem jak weszła.Wiem jedno -firmy prywatne nie utrzymują bandy nieproduktywnych urzędników,tysiąca kadrowych i księgowych.Tną koszty tam gdzie tylko się da utrzymując dość wysoki standard obsługi klienta.Ot i wszystko.Drugim takim przykładem jest firma Neobus wożąca ludzi z Sanoka do Warszawy.Obsługują tą trasę codziennie po bodajże trzy kursy w każdą stronę.Im się opłaca a PKS nie daje rady.A mają tabor nowszy niż PKS.Wierzę w to że firma prywatna będzie biła na głowę każdy moloch państwowy.Ot i wszystko

  8. #158
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Pewna duża firma budowlana w wojewódzkim mieście kilkanaście lat temu musiała splajtować. Na gruzach tej firmy powstało kilkadziesiąt spółek a każda ma prezesa, biuro, sekretarkę, sprzęt komputerowy, samochody służbowe itp.. Te nowe firmy, które tną koszty także te administracyjne, nie robią nawet połowy co tamta jedna za PRL-u. Pewne zakłady mięsne w wojewódzkim mieście musiały splajtowac a na gruzach powstało kilkanascie spółek, każda ma prezesa, sekretarkę itd. i itp. Te nowe spółki nie płacąc rolnikom "skupiły" dużą ilość świń, które przerobiły na kiełbasy. Zarobionej kasy starczyło dla prezesów, sekretarek, na utrzymanie biura, samochodów itp, itd, zabrakło jedynie na oddanie długu rolnikom. Po jakimś czasie prezesi zwrócili się do rolników "sprzedajcie" nam nową partię świń to je przerobimy na kiełbasy i oddamy wam pieniądze. Sprawa wlecze się lata. Czy PKP przypadkiem nie prywatyzowała się podobnie ?

  9. #159
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    "Dziel i rządź", partyzancie, w naszej ojczyźnianej rzeczywistości.
    Pozdrawiam

  10. #160
    Bieszczadnik Awatar qbek
    Na forum od
    06.2012
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    Nie wiem jak weszła.Wiem jedno -firmy prywatne nie utrzymują bandy nieproduktywnych urzędników,tysiąca kadrowych i księgowych.Tną koszty tam gdzie tylko się da utrzymując dość wysoki standard obsługi klienta.Ot i wszystko.Drugim takim przykładem jest firma Neobus wożąca ludzi z Sanoka do Warszawy.Obsługują tą trasę codziennie po bodajże trzy kursy w każdą stronę.Im się opłaca a PKS nie daje rady.A mają tabor nowszy niż PKS.Wierzę w to że firma prywatna będzie biła na głowę każdy moloch państwowy.Ot i wszystko
    To jak najbardziej fakt. Niestety państwowe, tudzież post państwowe firmy, samorządowe, itd nigdy nie nie dorównają produktywnłości tym prywatnym. Niestety jeżeli chodzi o kolej w Polsce, jedynie w województwie kujawsko-pomorskim zdecydowano się na taki krok - ogłoszenie przetargu, który uczciwie (miejmy nadzieję) wygrała Arriva w kooperacji z DB. Przykłady mazowsza, czy śląska powołujących swoje spółki (Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie) pokazuje tylko, że od PKP, czy Przewozów Regionalnych nie są lepsze, a są o wiele droższe (co w trudno uwierzyć by coś było droższe od PKP).

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ceny biletów PKP i PKS w Bieszczady
    Przez Trismela w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 17:56
  2. Ze Śląska(GOP) w Bieszczady - PKP, PKS
    Przez Bober w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 19:29
  3. PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 20:11
  4. Jestem załamany pierniczone pkp
    Przez dyfre w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2006, 20:49
  5. PKP PKS- jak to jest
    Przez Barnaba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2005, 09:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •