Strona 19 z 34 PierwszyPierwszy ... 9 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 29 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 336

Wątek: Niespodzianki PKP

  1. #181

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Może kogoś zainteresuje. O tym co było, minęło, czy wróci?


  2. #182
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    W przyszłym roku może będzie okazja przejazdu pociągiem zabytkowym z Chabówki do Zagórza. W tym roku grupa miłośników kolei chciała zorganizować taką imprezę, niestety nie udało zebrać się wystarczającej ilości chętnych by z biletów pokryć koszty wynajęcia pociągu. Prowadzenie normalnej komunikacji (nie jakieś dwa pociągi na dzień) czy sezonowej na Słowację obecnie "nie da się" jak to było powiedziane w filmiku.

  3. #183
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    W przyszłym roku może będzie okazja przejazdu pociągiem zabytkowym z Chabówki do Zagórza.
    6 lat temu jechałam takim pociągiem na trasie Nowy Sącz - Chabówka.
    Bilety kosztowały wtedy 40 zł, a na całej trasie towarzyszyły nam występu aktorów, zaś na stacjach tez były różne atrakcje - np. w Tymbarku występy dzieci z miejscowego przedszkola, w Kasinie - kiełbaski z grilla i zespół góralski itd.
    W tą imprezę zaangażowane były miejscowe samorządy, które się w ten sposób promowały - i to jest chyba jedyny dobry pomysł, aby dało się taką imprezę sfinansować.
    O tyle to było łatwiejsze, że dotyczyło jednego województwa.

    Tu mam zdjęcia z tej imprezy:

    https://picasaweb.google.com/1037922...GDoPrzyjemnoCi

  4. #184
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Z Chabówki do Nowego Sącza chyba co jakiś czas organizowano takie imprezy, sam widziałem kiedyś pociąg retro w Rabce. Do Zagórza miał to być pierwszy taki przejazd, na początku października. Cena nieporównywalnie większa - 250zł, w tym przejazd autobusem z powrotem do Chabówki.

  5. #185
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Z Chabówki do Nowego Sącza chyba co jakiś czas organizowano takie imprezy, sam widziałem kiedyś pociąg retro w Rabce. Do Zagórza miał to być pierwszy taki przejazd, na początku października. Cena nieporównywalnie większa - 250zł, w tym przejazd autobusem z powrotem do Chabówki.

    Pociągi "retro" dość regularnie jeżdżą z Chabówki do Mszany Dolnej. Ale dalej to już rzadko, maksimum 2-3 razy w roku.
    I nie wiem jaki tam w tej chwili jest stan torów na Śnieżnicy.

  6. #186
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Odnośnie wcześniej wspomnianego pociągu Gdynia -Zagórz, ja bym się tak zbytnio na to nie nastawiała. Niebawem wybory, coś trzeba ludziom obiecać w końcu.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #187
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    No i stało się - kolej w Zagórzu i Sanoku znów powróciła! Nie wierzyłam w to ale mamy obiecywane połączenie z Zagórza do Gdańska (Intercity). Sprawdziłam jak wygląda dojazd pociągiem z Rzeszowa do Zagórza i odwrotnie i nie jestem zbyt zadowolona. Są dwie opcje:

    1) Bezpośrednia czyli TLK Intercity. Kursuje codziennie. Godziny odjazdu i przyjazdu dość dobre:

    Rzeszów - Zagórz: 07:57 - 11:13
    Zagórz - Rzeszów: 17:50 - 21:07.

    Jedzie jednak godzinę dłużej niż bezpośredni autobus a kosztuje 3 razy tyle ;/ Autobus z Rzeszowa do Zagórza kosztuje 15 zł a powyższy pociąg 36 zł. Kupiony w dniu odjazdu 40 zł. Zakupiony tydzień wcześniej 32 zł. A odpowiednio dużo wcześniej 28 zł. Ale kto kupuje bilety 3 tygodnie przed. Ale z drugiej strony na to patrząc -to nie jest pociąg dla Rzeszowiaków, którzy mają swoje połączenia autobusowe, więc na dłuższym odcinku zapewne się opłaca.

    2) Z Przesiadką w Jaślę - osobówka:

    Jeździ niestety tylko w dni robocze:

    Rzeszów - Zagórz: 05:16 - 08:44
    Rzeszów - Zagórz: 13:30 - 16:44
    Zagórz - Rzeszów: 05:13 - 08:23
    Zagórz - Rzeszów: 13:16 - 16:34

    Cena 23,50 zł
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  8. #188
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Ceny nie znalazłem ale jak widzę jest bezpośrednie połączenie z Gdyni do Zagórza wyjazd z Gdyni Głównej 19,30 w Zagórzu 11,13. Przewidywany czas kursowania pociągu od 14.12.2014 do 13.03.2015 . Ciekawe czy wiąze się to ze zmianą rozkładu czy też jest to okres próbny dla sprawdzenia trasy.

  9. #189
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Pociąg TLK jest dla mieszkańców północnej Polski, bo ze względu na czas przejazdu i cenę nikt z Warszawy, Krakowa a tym bardziej z Rzeszowa nim pojedzie. Są tańsze i szybsze autobusy. Pociągi regio do Zagórza pojeżdżą tylko kilkanaście dni. Od stycznia na Podkarpaciu ostre cięcia, rach, ciach! http://www.przewozyregionalne.pl/node/17793

  10. #190
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Oj faktycznie!! Pierwsze co to pomyślałam, żeby szybko skorzystać z osobówki do Zagórza póki jest ale w zasadzie nie mam kiedy bo w grę wchodziłoby tylko za tydzień a za tydzień właśnie są jedyne dni w miesiącu kiedy nie mogę sobie pozwolić na wolne. A za 2 tyg święta. Ostatnia szansa na ten pociąg.. może.. sylwester? W zasadzie to nie głupi pomysł, bo i tak nie mam planów a można połączyć dwie przyjemności - ostatnia szansa (w bliżej określonym czasie) na przejażdżkę pociągiem do Zagórza i szampan o północy na Tarnicy -na pewno będzie tam nocować trochę ludzi. Jak ktoś zainteresowany jest przyłączeniem się do mnie do tego bardzo wstępnego i mglistego planu proszę o info drogą prywatną np przez forum i inne -byłoby miło.

    I jeszcze Stalowa Wola - Rzeszów mi ucinają ;<
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 14-12-2014 o 18:07
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Ceny biletów PKP i PKS w Bieszczady
    Przez Trismela w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 16:56
  2. Ze Śląska(GOP) w Bieszczady - PKP, PKS
    Przez Bober w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 18:29
  3. PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 19:11
  4. Jestem załamany pierniczone pkp
    Przez dyfre w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2006, 19:49
  5. PKP PKS- jak to jest
    Przez Barnaba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2005, 08:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •