Strona 35 z 35 PierwszyPierwszy ... 25 28 29 30 31 32 33 34 35
Pokaż wyniki od 341 do 346 z 346

Wątek: Niespodzianki PKP

  1. #341
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,274

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Sam sobie odpowiadam, ale temat mnie interesuje więc szukam informacji. Jeszcze w tym roku ma być uruchomione połączenie międzynarodowe Sanok - Chyrów. Nie będzie tego połączenia obsługiwać PKP, ale nowego wątku nie będę zakładał Więcej na portalu Rynek kolejowy.

    Od grudnia 2024 r. do Krościenka, a także dalej – do ukraińskiego Chyrowa – docierać mają natomiast pociągi prywatnego przewoźnika SKPL Cargo. Firma z siedzibą w Zbiersku zapowiedziała, że na własne ryzyko biznesowe będzie realizować przewozy codziennie lub w dni robocze (ostateczna decyzja w tym zakresie jeszcze nie zapadła). Będą to pierwsze regularne połączenia pasażerskie na przejściu Krościenko – Chyrów od 2010 r.
    Czterech panów B.

  2. #342
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    263

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Ciekawy jestem tego eksprymentu. Dawnym przemytniczkiem zdarzyło mi się podróżować. Pytanie czy będzie to wyglądało to podobnie.

  3. #343
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,132

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    No cóż, PKP to taki twór co potrafi utopić każde pieniądze bez względu na to czy to działanie będzie kiedykolwiek i komukolwiek służyło czy nie.
    Co do połączenia przez Krościenko to wg mnie też na razie nie ma szans. Myślę, że ponowne uruchomienie tego przejścia również wymaga jakiś uzgodnień pomiędzy państwami a na pewno obsadzenia go strażą graniczną oraz służbą celną i wyposażenie tychże w odpowiedni, nowoczesny sprzęt. To wymaga odpowiedniej logistyki i nakładów. Sam fakt, że prywatny przewoźnik podejmie ryzyko biznesowe raczej nie wystarczy.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #344
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,274

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Kolejowe przejście graniczne w Krościenku jest formalnie cały czas czynne. Więcej szczegółów tutaj (ponownie portal Rynek kolejowy). Stronniczy cytat poniżej:

    [...] likwidacja połączeń nie jest równoznaczna z zawieszeniem funkcjonowania samego przejścia. Tym niemniej nie przyjmuje ono podróżnych, a MSWiA przyznaje, że przed reaktywacją konieczne będzie przeprowadzenie pewnych prac. Nie będą one jednak duże. Co do zasady placówka Straży Granicznej w Krościenku jest bowiem gotowa do realizacji kontroli, według MSWiA przed uruchomieniem połączeń nie są też niezbędne dodatkowe nakłady środków finansowych.
    W dalszej części tekstu jednak pojawia się konieczność pewnych wydatków, na szczęście niewielkich.
    Czterech panów B.

  5. #345
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    263

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Jak bardzo da się rozkręcic składy SKPL ? Przekonamy się gdy połączenie ruszy (o ile w ogóle ruszy). A znając życie i realia na rzeczonej granicy ostawiam, że po kilku miesiącach SKPL samo straci zainteresowanie takim biznesem.

  6. #346
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,274

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Nie chcę być rzecznikiem SKPL, chciałbym aby to połączenie ruszyło więc szukam argumentów "za" SKPL już jeżdzi na Ukrainę w innym miejscu (Warszawa-Rawa Ruska), wiedzą więc jakie są realia na tej granicy. Tam kursują w pewnym sensie pod skrzydłami kolei ukraińskich, które skomunikowaym pociągiem wiozą dalej pasażerów do Lwowa - tutaj będą musieli działać samodzielnie. Zobaczymy co z tego wyniknie.
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ceny biletów PKP i PKS w Bieszczady
    Przez Trismela w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 16:56
  2. Ze Śląska(GOP) w Bieszczady - PKP, PKS
    Przez Bober w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 18:29
  3. PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 19:11
  4. Jestem załamany pierniczone pkp
    Przez dyfre w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2006, 19:49
  5. PKP PKS- jak to jest
    Przez Barnaba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2005, 08:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •