Strona 5 z 34 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 15 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 336

Wątek: Niespodzianki PKP

  1. #41
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Wg właśnie wchodzącego w życie rozkładu jazdy PKP dojazd do Zagórza koleją będzie jeszcze większym wyzwaniem niż do tej pory (a dotychczas był do wyczyn niezły). Z tego co się orientuję zlikwidowano wszystkie pociągi dalekobieżne, które jeszcze w zeszłym roku docierały do Zagórza.

  2. #42
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Postów
    120

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Sprawdzałem i wydawało mi się to dziwne, że nie ma żadnych połączeń dalekobieżnych do Zagórza w sezonie letnim. Mam nadzieję, że to niedopatrzenie i zostaną naniesione korekty w rozkładzie.

    Natomiast informacją pewną jest, iż:

    "W sezonie zimowym z uwagi na niską frekwencję nie będą uruchamiane pociągi do Kudowy i Zagórza."

    http://www.rynek-kolejowy.pl/13718/O...e+20092010.htm

    Osobiście nie jest to dla mnie dobra informacja, ale bardziej chodzi mi o przemieszczanie się w kierunku północnym. Oczywiście milion nowych połączeń do Warszawy, Krakowa i Poznania dało się ustalić, a Podkarpacie z roku na rok jest traktowane coraz bardziej po macoszemu.
    Ostatnio edytowane przez kufel ; 18-12-2009 o 14:39

  3. #43
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    ..dziwisz się?.. historia, oj jak w tym demotywatorze... zostawia swój slad na długo
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  4. #44
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    wyjeżdzam z działdowa do sanoka już 25.12 i jedyne sensowne połaczenie zajmi mi 17 godzin.daje to srednią prędkośc 45 km na godzinę.wielkie brawa dla PKP

  5. #45
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    ...Pazura kiedyś reklamował nasze koleje w taki sposób:

    PKP... jeszcze nie widać
    ...a już jedzie

    smutne to to i wesołe zarazem.. łączna ilość spóżnień Japońskich pociągów to 7-9 sekund... a u n as?.. hehe...

  6. #46

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Systematycznie jeżdżę ze Szczecina do Sanoka i w druga...

    Kiedyś były kuszetki, dobra sprawa bo można się położyć i kimnąć a nie siedzieć 14 godz, dojeżdżając tylko do RZESZOWA/PRZEMYŚLA!!

    Ostatnio wycofano kuszzetki, zostały tyko 2 wagony sypialne, cena od 112zł (ze zniżką na bilet) do chyba 160, normalnie.
    Kupując miejsce w wagonie sypialnym (70zł) kupujemy dodatkowo bilet na wybraną trasę. Tak więc jedziemy za te 42zł a 70zł to cena samego noclegu. Co dostajemy w noclegu za 70zł? Łóżko wielkości niedopasowanej trumny w pokoju wielkości łazienki z 2 innymi osobami, no do latającego wacława! Za 70zł można wynająć naprawdę niezły pokój w Bieszczadach, może nawet nie 'niezły' a całkiem ########. W Czarnej, za 80zł w hotelu, dostajemy pokój z łazienką (PKP oferuje zaszczaną kabinkę o temp zbliżonej do tej na zewnątrz, że ciężko fiutka znaleźć jak chce się odlać!), śniadanie wliczone w tą cenę, ze szwedzkim stołem, plus baseny, jacuzzi, sporty i nie wiadomo co tam jeszcze. Tak więc ceny hotelowe PKP porównywalne są najlepszymi ośrodkami wypoczynkowymi, zaś standardy z hotelem 'kremenaros' - który nawet lubię, bo wybieram go na własne życzenie, a nie jestem zmuszony do wyboru PKP czy innego brata-pokraka; ICC...
    No dobra, wkur_iłem się bo jeszcze chcą, żeby te sypialne rezerwować do 3 tyg wcześniej!!! Tak więc pośpiesznie kupię bilet I klasy, dobrze, że jadę ze stacji początkowej to może znajdę miejsce, bo ostatnio polowa I kl jechała na stojąco poza przedziałami. Dwudziesty#####pierwszy wiek, normalnie!
    Ostatnio edytowane przez Recon ; 18-12-2009 o 23:40 Powód: Regulamin pkt. 6
    bieszczadzkagaleria:
    www.rudak-galeria.pl

  7. #47
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Postów
    120

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    ..dziwisz się?.. historia, oj jak w tym demotywatorze... zostawia swój slad na długo
    Dziwi mnie w tym tylko to, że jeszcze w wakacje 2007 roku kiedy wsiadałem w Krośnie do pociągu relacji Zagórz - Gdynia to ciężko było o miejsce stojące obok kibla, o komfortowym koczowniczym na korytarzu między przedziałami nie wspomnę (abstrakcją było zaglądanie do przedziałów w celu znalezienia miejsca ). Od wakacji 2008 tego problemu nie było, bo jeździ więcej wagonów, ale i tak nie wydaje mi się, żeby ruch na tej trasie był mały, a poza tym to najbardziej sensowne połączenie z północy na dzikie południe i spowrotem po drodze zbierające sporą liczbę osób. Kilka razy widziałem walkę dzikiego tłumu o miejsce w Krakowie Głównym chociażby, więc raczej nie o frekwencję tutaj chodzi... więc o co?

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    wyjeżdzam z działdowa do sanoka już 25.12 i jedyne sensowne połaczenie zajmi mi 17 godzin.daje to srednią prędkośc 45 km na godzinę.wielkie brawa dla PKP
    Pocieszę Cię tylko tym, że jak na święta to i tak szybko. Dla porównania podróż z Krosna do Ostródy [przez Działdowo] w wakacje zajmuje niewiele krócej.

  8. #48
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    ani chybi trzeba będzie drezynę zorganizować

  9. #49
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    wyjeżdzam z działdowa do sanoka już 25.12 i jedyne sensowne połaczenie zajmi mi 17 godzin.daje to srednią prędkośc 45 km na godzinę.wielkie brawa dla PKP
    Olej PKP;-)
    Jedź do Warszawy i potem Neobusem w 6h jedziesz do Sanoka-tylko bilet zarezerwuj. Ja już nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam w Bieszczadach pociągiem...chyba ze 3 lata temu? To jest horror jakiś!nie dość, że pociągów już wtedy nie było za wiele to jeszcze jadą właśnie z ww. prędkością!
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #50
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Postów
    120

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez rafal Zobacz posta
    ani chybi trzeba będzie drezynę zorganizować
    Dostać pozwolenie i robić regularne połączenia Sanok - Zagórz - Łupków, zmiana zawieszenia i dalej do Cisnej. Będziemy bogaci

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 4 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 4 gości)

Podobne wątki

  1. Ceny biletów PKP i PKS w Bieszczady
    Przez Trismela w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 17:56
  2. Ze Śląska(GOP) w Bieszczady - PKP, PKS
    Przez Bober w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 19:29
  3. PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 20:11
  4. Jestem załamany pierniczone pkp
    Przez dyfre w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2006, 20:49
  5. PKP PKS- jak to jest
    Przez Barnaba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2005, 09:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •