Po przeczytaniu tego co napisaliście, pomyslalam sobie zobacze jak to jest z tymi pociagami w internetowym rozkładzie... i co zobaczyłam... Jestem w szoku... Z Lublina do Zagórza proponują jazdę w najszybszej opcji jedyne prawie 15 godzin, w dłuższej nieco ponad 21 godzin.... (i conajmniej 2 przesaidki...) Podobnie sprawa sie ma jakby chcieć jechać z Warszawy (tyle że Wawa jest nieco dalej od Zagórza... ale widać nie dla IC).
Na codzien kkorzystam z pociagow, jezdzac do rodzicow i niepodobało mi się to, że pokasowano mnóstwo pociągów... No ale cóż, oni wiedzą lepiej co się dzieje....
Zastanawia mnie jeszcze jedno, czemu jak wyszukuję pociagu (TLK) w necie to przy zapytaniu o cenę wyskakuje, że w cenę wliczona jest miejscówka, no i chciałam takową miejscówkę kupić, tylko panieneczka w kasie powiedziała, że na ten pociąg nie ma miejscówek... Hmmm.... A jeśli pan konduktor powie co innego?? I każe mi zapłacić karę...? Już raz tak miałam....
Zastanawia mnie też druga sprawa związane z IC - stwierdzili, że chcą zlikwidować pociagi pośpieszne, żeby ujednolicić nazwy pociągów (miały być tylko TLKi i IC)... Tylko jak zobaczyłam pierwszy rozkład na ich stornie, to nieco się zdziwiłam bo tylu rodzajów pociągów to ja jeszcze na oczy nie widziałam... I tak mamy (jednynie 9 rodzajów pociągów): pociąg EuroNight, pociąg EuroCity, pociąg InterCity, pociąg Express InterCity, pociąg ekspresowy, pociąg Tanie Linie Kolejowe, pociąg międzynarodowy - oznaczony w polu kategorii wyłącznie numerem, pociąg międzynarodowy niedostępny w komunikacji krajowej, IC Bus autobus Intercity. Nie wiem jakie to ujednolicenie.... Ale w sumie jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o pieniądze....