Strona 1 z 33 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 336

Wątek: Niespodzianki PKP

Mieszany widok

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Niespodzianki PKP

    O zwiększających sie trudnościach z dostaniem się w Bieszczady za pomocą kolei pisano już tutaj sporo. Ja chciałbym zwrócić uwagę na pewne ciekawostki obmyślone przez speców z PKP:
    1. na trasie Jasło - Zagórz NAJSZYBSZYM pociągiem przejeżdżającym daną trasę jest OSOBOWY z godziny 4.21. Przejechanie 69 km zajmuje mu 127 minut, podczas gdy 3 jeżdżące tutaj pospieszne osiągają odpowiednio czasy: 127, 140 i 159 minut
    2. Zagórz - Jasło - NAJSZYBSZY oczywiście OSOBOWY z 10.07 - czas przejazdu 128 minut, na drugim miejscu również osobowy z 15.11 - 131 minut, na trzecim O S O B O W Y z 6.32 - 133 minuty i na dodatek po ogłoszeniu może kursować o 18.25 naturalnie osobowy, któremu przejechanie tej trasy zabierze 131 minut, podczas gdy pospiesznym zabiera to: 149, 139 i 135 minut - to jest już chyba spory wyczyn fachowców od układania rozkładów.
    Z powyższego wynika nie mniej ni więcej niż to iż na powyższej trasie pociąg pospieszny nie jest droższy o kilkadziesiąt procent od osobowego z powodu krótszego czasu przejazdu, ale dlatego, iż oferuje on turystom (i nie tylko) unikalną możliwość wspaniałego kontaktu i komtemplacji przewijających się za oknami widoków
    Takich tras w Polsce jest więcej - gdyby ktoś chciał służę informacją
    J.P
    Ostatnio edytowane przez Gar ; 19-12-2006 o 02:09 Powód: błąd ortograficzny

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    hyhy no to będzie trzeba się przesiąść i paradować w "chinczykach" w sumie też fajna sprawa, ale jakąś grubszą ekipą, bo solo tyle czasu jechać...... fiu fiu
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytuję
    "Od pierwszego stycznia ulgi z nowymi legitymacjami

    Uczniom i nauczycielom przewoźnicy Grupy PKP przypominają o konieczności wymiany legitymacji.

    Stare wzory tych dokumentów, z zapisem o 50 % uldze, od 1 stycznia 2007 roku będą nieważne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby, które nie wymienią legitymacji, nie będą mogły korzystać z ulgowych przejazdów koleją.

    Prosimy o sprawdzenie, czy Państwa legitymacja jest zgodna ze wzorami umieszczonymi na tej stronie
    " Koniec tytatu
    Natasha, wybrałaś pikny moment na skończenie studiowywania!!! Krew mnie zalewa!!!
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    No Barnabo! Jeśli większość studenciaków popiera UW, czy inaczej zwanych Platformę czy coś, itp., a ci są za płaceniem za wszystko, czyli za kapitałem w czystej postaci, to może niech ci studenciakowie zrozumieją, ze w pełni płacić powinni za wszystkoooo, łącznie z przejazdami PKP czy innym czymś lokomocyjnymmm, nawet za akademiki, ksiązki, obiadki, i wsio w ogóle. Marzą się przywileje socjalne? Komu?

  5. #5
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    No Barnabo! Jeśli większość studenciaków popiera UW, czy inaczej zwanych Platformę czy coś, itp., a ci są za płaceniem za wszystko, czyli za kapitałem w czystej postaci, ...
    A ja myślałem, że przynajmniej to forum jest wolne od polityki. I co? i dupa...
    I w dodatku jeszcze Poznańczyk
    bertrand236

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    A ja myślałem, że przynajmniej to forum jest wolne od polityki. I co? i dupa...
    I w dodatku jeszcze Poznańczyk
    polityką jest wszystko!!! Ponoć. Natomiast pierwotne znaczenie słowa "idiota", to "człek nie interesujący się polityką".Sorry, ale to Grecja, kolebka demokracji.

  7. #7
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    polityką jest wszystko!!! Ponoć. Natomiast pierwotne znaczenie słowa "idiota", to "człek nie interesujący się polityką".Sorry, ale to Grecja, kolebka demokracji.
    Całkowicie się zgadzam. Co do joty. Natomiast za idiotyzm uważam przenoszenie polityki na to forum. I tyle. Wątek dotyczy PKP, więc o naszym: Twoim i moim zdrowiu psychicznym w tym wątku więcej się nie będę wypowiadał.
    Możesz założyć osobny wątek na Oftopik. Może Admin go do kosza nie wyrzuci. Na moje wypowiedzi w tym wątku nie licz...
    bertrand236

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    A ja myślałem, że przynajmniej to forum jest wolne od polityki. I co? i dupa...
    I w dodatku jeszcze Poznańczyk
    Bertrand nie przejmuj się , w każdym stadzie może się trafić "czarna owca";-) (rodzaju męskiego)
    Szczęśliwego Nowego Roku.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  9. #9
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Bertrand nie przejmuj się , w każdym stadzie może się trafić "czarna owca";-) (rodzaju męskiego)
    Szczęśliwego Nowego Roku.
    Dzięki i wzajemnie
    bertrand236

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Bertrand nie przejmuj się , w każdym stadzie może się trafić "czarna owca";-) (rodzaju męskiego)
    Szczęśliwego Nowego Roku.
    Najpierw musi być stado, potem szukamy tej nieszczęsnej owieczki, widać ją z dala... A jakie ma znaczenie, czy ona czarna w białym stadku czy biała w czarnymmm? no nie do końca bez znaczenia, bo owieczki białe zawsze jakoś leciutko obes.....e są, natomiast na tych czarnych jakoś takoś tego nie widaćć A roczek jaki będzie taki będzie, niezależnie od życzonekkk. Pozdrowionka noworoczne Bieszczadnikom (bieszczadnikom?)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ceny biletów PKP i PKS w Bieszczady
    Przez Trismela w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 17:56
  2. Ze Śląska(GOP) w Bieszczady - PKP, PKS
    Przez Bober w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 19:29
  3. PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 20:11
  4. Jestem załamany pierniczone pkp
    Przez dyfre w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2006, 20:49
  5. PKP PKS- jak to jest
    Przez Barnaba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2005, 09:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •