Strona 1 z 34 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 336

Wątek: Niespodzianki PKP

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Niespodzianki PKP

    O zwiększających sie trudnościach z dostaniem się w Bieszczady za pomocą kolei pisano już tutaj sporo. Ja chciałbym zwrócić uwagę na pewne ciekawostki obmyślone przez speców z PKP:
    1. na trasie Jasło - Zagórz NAJSZYBSZYM pociągiem przejeżdżającym daną trasę jest OSOBOWY z godziny 4.21. Przejechanie 69 km zajmuje mu 127 minut, podczas gdy 3 jeżdżące tutaj pospieszne osiągają odpowiednio czasy: 127, 140 i 159 minut
    2. Zagórz - Jasło - NAJSZYBSZY oczywiście OSOBOWY z 10.07 - czas przejazdu 128 minut, na drugim miejscu również osobowy z 15.11 - 131 minut, na trzecim O S O B O W Y z 6.32 - 133 minuty i na dodatek po ogłoszeniu może kursować o 18.25 naturalnie osobowy, któremu przejechanie tej trasy zabierze 131 minut, podczas gdy pospiesznym zabiera to: 149, 139 i 135 minut - to jest już chyba spory wyczyn fachowców od układania rozkładów.
    Z powyższego wynika nie mniej ni więcej niż to iż na powyższej trasie pociąg pospieszny nie jest droższy o kilkadziesiąt procent od osobowego z powodu krótszego czasu przejazdu, ale dlatego, iż oferuje on turystom (i nie tylko) unikalną możliwość wspaniałego kontaktu i komtemplacji przewijających się za oknami widoków
    Takich tras w Polsce jest więcej - gdyby ktoś chciał służę informacją
    J.P
    Ostatnio edytowane przez Gar ; 19-12-2006 o 02:09 Powód: błąd ortograficzny

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    hyhy no to będzie trzeba się przesiąść i paradować w "chinczykach" w sumie też fajna sprawa, ale jakąś grubszą ekipą, bo solo tyle czasu jechać...... fiu fiu
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytuję
    "Od pierwszego stycznia ulgi z nowymi legitymacjami

    Uczniom i nauczycielom przewoźnicy Grupy PKP przypominają o konieczności wymiany legitymacji.

    Stare wzory tych dokumentów, z zapisem o 50 % uldze, od 1 stycznia 2007 roku będą nieważne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby, które nie wymienią legitymacji, nie będą mogły korzystać z ulgowych przejazdów koleją.

    Prosimy o sprawdzenie, czy Państwa legitymacja jest zgodna ze wzorami umieszczonymi na tej stronie
    " Koniec tytatu
    Natasha, wybrałaś pikny moment na skończenie studiowywania!!! Krew mnie zalewa!!!
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    No Barnabo! Jeśli większość studenciaków popiera UW, czy inaczej zwanych Platformę czy coś, itp., a ci są za płaceniem za wszystko, czyli za kapitałem w czystej postaci, to może niech ci studenciakowie zrozumieją, ze w pełni płacić powinni za wszystkoooo, łącznie z przejazdami PKP czy innym czymś lokomocyjnymmm, nawet za akademiki, ksiązki, obiadki, i wsio w ogóle. Marzą się przywileje socjalne? Komu?

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Eee...studentów to nie dotyczy, przynajmniej do końca 2007
    http://www.pr.pkp.pl/code/glowna.php...&ID=C00&TID=85
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  6. #6
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez chris Zobacz posta
    No Barnabo! Jeśli większość studenciaków popiera UW, czy inaczej zwanych Platformę czy coś, itp., a ci są za płaceniem za wszystko, czyli za kapitałem w czystej postaci, ...
    A ja myślałem, że przynajmniej to forum jest wolne od polityki. I co? i dupa...
    I w dodatku jeszcze Poznańczyk
    bertrand236

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    No sorry studentem tu i tam byłem dość dawno, ale pamiętam ludzi ze studiów w latach 80-ych, jakoś takoś podobał im się kapitalizm, choć kapitału nie mieli , jednak socjal broniony był do ostatniego i aż po do wywalenie ze studiów.... Albo to, albo to ... Pozdrawiam. A dziś zapieprzają na łapkach dla kapitału i te socjale jakoś poszły w zapomnienie - nie ten już klimat

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    Cytat Zamieszczone przez bertrand236 Zobacz posta
    A ja myślałem, że przynajmniej to forum jest wolne od polityki. I co? i dupa...
    I w dodatku jeszcze Poznańczyk
    polityką jest wszystko!!! Ponoć. Natomiast pierwotne znaczenie słowa "idiota", to "człek nie interesujący się polityką".Sorry, ale to Grecja, kolebka demokracji.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    [QUOTE=Gar;37052]O zwiększających sie trudnościach z dostaniem się w Bieszczady za pomocą kolei pisano już tutaj sporo.
    A nie łaska per pedes, jak tak je kochamy? Z Wawki ktoś szedł pieszo

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Niespodzianki PKP

    hahaha, a czy ja coś o polityce? A niechaj i będzie 100% jeśli będzie się śmigać w godnych warunkach. Osobiście uważam stawkę zniżki za temat na wielotomową książkę.....
    Ja tu tylko, że rozdają legitki z napisem 50%, 2x do roku urzędnik państwowy przywala pieczęć z naszym narodowym Godłem.... i co? Otóż nasz narodowy symbol stał się (nie po raz pierwszy) ikoną łgarstwa.... ale kto do tego nie przywyknął.(?).... chodzi mi jednak o to, że bez sensu podbijanie legitek bez końca.... potem będzie jak z PITami (??!!!) kolejki, nerwy....wszystko na ostatnią chwilę, tym razem nie z lenistwa st(r)udentów tylko urzędniczej machiny administracyjnej. Osobiście mnie to zbulwersowało, gdyż we wrześniu wyrabiałem sobie nową legitkę, jak można się domyślić .... z 50% zniżki. Ktoś mógłby pomyśleć, i wyrabiać już nowe wzory... wiem, sprawdziłem, bieżące pirszaki też mają stare legitki. Legitka kosztuje 12zł. Nowa pewnie nie będzie tańsza..... W błoto poszło 1/3 mojej kasy na PKP relacji Pń- Zagórz, tylko w imię czyjejś głupoty. Inni pewnie inaczej przeliczyliby straty.... ciekaw jestem kto na tym zyskał....
    Chris.... Jak wyobrażasz sobie wyjazd w Biesy w piątek wieczorem, i powrót na poniedziałek na ranny wykład, całość strasy pokonując piechotą?

    (ziemia do Chrisa, prosimy o zejście na ziemię) hihihihi..... ( la la la)

    Wiem, dla wytrawnego turysty trasa jest celem samym w sobie, i zgadzam się z tym, jednak średnia przyjemność tak leźć przez ten kraj, wystarczy mi 17h PKP :) dość się naoglądam... Lepiej jest zajechać na miejsce, i tam się gapić.... choćby w kiosk ruchu, ale jaki krajobraz do okoła :)
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Ceny biletów PKP i PKS w Bieszczady
    Przez Trismela w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2008, 17:56
  2. Ze Śląska(GOP) w Bieszczady - PKP, PKS
    Przez Bober w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-08-2008, 19:29
  3. PKP nie ułatwia dojazdów w Bieszczady :-(
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 20:11
  4. Jestem załamany pierniczone pkp
    Przez dyfre w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2006, 20:49
  5. PKP PKS- jak to jest
    Przez Barnaba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2005, 09:38

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •