Strona 1 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84

Wątek: Krwawy sport w Bieszczadach

  1. #1

    Domyślnie Krwawy sport w Bieszczadach

    cześć!
    ciekaw jestem co myślicie o działalności, na terenie Bieszczadów kół łowieckich i panów myśliwych. czy strzelanie do zwierzyny jest uzasadnione, podczas gdy każdą ilość mięsa można dostać w sklepie? czy siedzenie w ambonie i czekanie aż zwierz podejdzie zwabiony przynętą to wogóle polowanie? czy tłumaczenie, że to odstrzał selektywny, podczas gdy nad kominkami panów myśliwych wiszą najpiękniejsze poroża ma sens? czy można zabijać dla zabawy, dla sportu, dla popijawy po polowaniu? czy tradycyjne polowanie w XXI wieku jest czymkolwiek uzasadnione - czy to tylko krwawy sport?!?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Krwawy sport w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Konio Zobacz posta
    cześć!
    ciekaw jestem co myślicie o działalności, na terenie Bieszczadów kół łowieckich i panów myśliwych. czy strzelanie do zwierzyny jest uzasadnione, podczas gdy każdą ilość mięsa można dostać w sklepie? czy siedzenie w ambonie i czekanie aż zwierz podejdzie zwabiony przynętą to wogóle polowanie? czy tłumaczenie, że to odstrzał selektywny, podczas gdy nad kominkami panów myśliwych wiszą najpiękniejsze poroża ma sens? czy można zabijać dla zabawy, dla sportu, dla popijawy po polowaniu? czy tradycyjne polowanie w XXI wieku jest czymkolwiek uzasadnione - czy to tylko krwawy sport?!?
    Witaj, polecam znakomitą, erudycyjną pracę Heriberta Kalchreutera pt. "Rzecz o myślistwie - za i przeciw", wydaną w Polsce w roku chyba 1983 przez PWRiL w Wawie. Myślę że znajdziesz tam sporo, jeśli nie wszystko, co do tematu nurtującego Ciebie. Chyba najlepsza rozprawa na ten temat, jaką czytałem, podparta fachową wiedzą, wyjaśniająca wiele mitów. Pozdrawiam.

  3. #3
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Krwawy sport w Bieszczadach

    Dla mnie sprawa jest jasna - w lasach występują dwa gatunki szkodników i drapieżców których nie powinno się tam wpuszczać:leśnicy i myśliwi.
    Pozdrav

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Krwawy sport w Bieszczadach

    Niestety, mój genialny pomysł aby wprowadzić selekcyjny odstrzał mysliwych nie zyskał uznania. Pozdrawiam wszystkich "zwierzolubów'.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar chris
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Kristiansand i ... ;)
    Postów
    870

    Domyślnie Odp: Krwawy sport w Bieszczadach

    [QUOTE=Browar;37187]leśnicy i myśliwi.

    Ciekawe... wyeliminujmy ich, pozostaną TYLKO kłusownicy, bez żadnej kontroli i strachu, a tych pełno, wypychaczy futrzaków, jaszczurek, domorosłych łapaczy motyli, orlików i wszelkich gatunków, mających na czarnym rynku wartość... Nie wspomnę o zwykłym kłusownictwie dla mięsa i skór...

  6. #6
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Krwawy sport w Bieszczadach

    Zawsze mi się wydawało (pracowałem w lesie) że kłusowników ściga straż leśna a nie myśliwi(którzy też lubią zakłusować).Wystarczy więc doinwestować ową straż i już.
    Pozdrav

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Postów
    575

    Domyślnie Odp: Krwawy sport w Bieszczadach

    Myślistwo towarzyszyło już człowiekowi prehistorycznemu i ... w tamtych czasach powinno pozostać!

    Browar, ale Derty i Bison chyba zostaną...

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar agape
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Bieszczady
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Krwawy sport w Bieszczadach

    zgadzam się z przedmówcą:)
    Ostatnio edytowane przez agape ; 20-12-2006 o 20:05

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Krwawy sport w Bieszczadach

    Mam większy szacunek do kłusownika, jeśli zabija bo musi wykarmić rodzinę. Niż do myśliwego zabijającego dla rozrywki, ani dla kłusownika który zniszczył by wszystko dla zysku. Tych dwu ostatnich skoro chcą polować uzbroił bym w noże i puścił na niedżwiedzia. Najlepiej wiosną jak głodny z gawry wychodzi. Ubije taki zwierzaka - Bohater. Nie - Trup.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  10. #10

    Domyślnie Odp: Krwawy sport w Bieszczadach

    o to mi właśnie chodziło. duchprzeszłości trafił w sedno!
    w żaden sposób nie pochwalam metod kłusowników, ale pytanie kto jest bliżej pierwotnej idei polowania kłusownik zabijający dla mięsa i skór, czy myśliwy polujący dla zabawy?
    Ostatnio edytowane przez Konio ; 20-12-2006 o 20:19

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Sport W Bieszczadach
    Przez QSQS w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 06:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •