Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: Paralotnia w Bieszczadach

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    125

    Domyślnie Paralotnia w Bieszczadach

    Kiedys widzialem paralotniarzy na smereku.Piękny sport !!Chłopaki okropnie męczyli się aby wystartować z kamienistego szlaku bo podobno inaczej nie można.. Nic w tym mnie raczej nie ździwiło rózne rzeczy widzialem ,ale glowa mnie rozbolała jak zobaczyłem wycieczkę prowadzoną przez rasowego przewodnika , która postanowiła odpocząć niedaleko miejsca gdzie chłopaki się męczyli aby było zgodnie z jakimś tam prawem. ze 30 osób usiadło na trawie tuz obok szlaku i delektowło się podziwiając wzmagania biednych paralotniarzy . Pstrykali fotki kibicowali!!

    KU!!KU!!KURCZE..!!!!! ale o co chodzi.??? może ktos mądry wie?????????????

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Paralotnia w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez freebies Zobacz posta
    Kiedys widzialem paralotniarzy na smereku.Piękny sport !!Chłopaki okropnie męczyli się aby wystartować z kamienistego szlaku bo podobno inaczej nie można.. Nic w tym mnie raczej nie ździwiło rózne rzeczy widzialem ,ale glowa mnie rozbolała jak zobaczyłem wycieczkę prowadzoną przez rasowego przewodnika , która postanowiła odpocząć niedaleko miejsca gdzie chłopaki się męczyli aby było zgodnie z jakimś tam prawem. ze 30 osób usiadło na trawie tuz obok szlaku i delektowło się podziwiając wzmagania biednych paralotniarzy . Pstrykali fotki kibicowali!!

    KU!!KU!!KURCZE..!!!!! ale o co chodzi.??? może ktos mądry wie?????????????
    WESOłYCH I POGODNYCH ŚWIĄT

  3. #3
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Paralotnia w Bieszczadach

    Hmm prowadzicie krucjatę przeciw przewodnikom i grupom zorganizowanym. Tak się składa, że najczęściej z grupami po Smereku biegamy my Grupa Bieszczady. W związku z tym, że mamy w tym terenie dwie kobiety przewodniczki: Ala i ja więc dziwnie to zabrzmiało. Nie przypominam sobie abym widziała podobną sytuację więc padło na Alę
    Poważnie paralotniarstwo jest zabronione na terenie BdPN. Wędrowanie z grupami wskazane. Nie widzę związku przyczynowo-skutkowego w Twoim meilu. Z całym szacunkiem porównanie chybione.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Paralotnia w Bieszczadach

    To nie ja byłam, bo osobiście nie było mi dane widzieć paralotniarzy w BPN..a szkoda....w sumie co złego jest w patrzeniu jak zmagają się inni z wiatrem? Rozumiem aluzje z tym siadaniem na trawie....też mnie to wkurza, ale każdy odpowiada za swoją grupę. Pozdrówka :)
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  5. #5
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Paralotnia w Bieszczadach

    Poważnie rzecz biorąc należy powiedzieć, że obie strony zachowały się nie fear wobec przyrody. Paralotniarze nie mogą uprawiać swego ukochanego sportu w parkach narodowych. Zakaz ten chroni ptaki. Popieram go. Miałam conajmniej godzinny wykład na ten temat. Op... mnie poprzedni dyr parku narodowego i słusznie.
    Muszę przyzanć, że widziałam paralotniarzy jesienią. Pięknie to wyglądało. Prowadziłam autokarówkę, wyjeżdżałam z Przełęczy Wyżnej kiedy na tle Połoniny Wetlińskiej zobaczyłam paralotnię.
    Nic nie mam do sportów ekstremalnych o ile nie są one uprawiane na terenie chronionym. Wprost przeciwnie z miłą chęcią zajełabym się tymi dyscyplinami. Niestety, nie ta kondycja i nie ten organizm. Z szybowca mnie wyciągnęli i do łazienki. Uszkodziłam sobie bark przy zjeżdzie na linach. Jak mnie nakarmili dżownicami to wymiękłam. Nawet nie spróbowałam sałatki bo stwierdzili, że z zmiji.

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Paralotnia w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Hmm prowadzicie krucjatę przeciw przewodnikom i grupom zorganizowanym. Tak się składa, że najczęściej z grupami po Smereku biegamy my Grupa Bieszczady. W związku z tym, że mamy w tym terenie dwie kobiety przewodniczki: Ala i ja więc dziwnie to zabrzmiało. Nie przypominam sobie abym widziała podobną sytuację więc padło na Alę
    Poważnie paralotniarstwo jest zabronione na terenie BdPN. Wędrowanie z grupami wskazane. Nie widzę związku przyczynowo-skutkowego w Twoim meilu. Z całym szacunkiem porównanie chybione.
    No to może tak... ryzykują zdrowie aby nie urazic parkowców a tuz obok wszystko niby legalnie.. i nikomu nie przyjdzie do głowy o co chodzi..

    A temat z ptakami został racjonalnie wyjasniony i poparty pięknymi fotkami ptaków egzystujących z paralotniarzami.. Na forum światowym. Wyszło na to że totalna bzdura z tymi przepisami i ptakami i jeszcze wiele inych rzeczy.. mam nadzieję że te wypociny na 60 stron w internecie to nie Twoje... :(((( ojojojojoj

    Bez obrazy........ z powazaniem freebies

    ps.. to napewno była warszawka poza szlakiem bo byli wszyscy w trampkach..:::)))

  7. #7
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Paralotnia w Bieszczadach

    Nie czytałam. Podaj proszę link.
    Na dzień dzisiejszy prawo zabrania latania na paralotniach na terenach chronionych. Pod tym względem jestem uczulona. Nie chodzę poza szlakami chociaż mam ochotę. Nawet gdy miałm pozwolenie to nie zbaczałam w tereny chronione. Jeżeli ktoś wydał takie przepisy prawne to one mnie obowiązują. Nie jestem ornitologiem, nie badałam wpływu jaki wywiera na przyrodę paralotniarstwo.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 26-12-2006 o 00:29

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Paralotnia w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka20 Zobacz posta
    To nie ja byłam, bo osobiście nie było mi dane widzieć paralotniarzy w BPN..a szkoda....w sumie co złego jest w patrzeniu jak zmagają się inni z wiatrem? Rozumiem aluzje z tym siadaniem na trawie....też mnie to wkurza, ale każdy odpowiada za swoją grupę. Pozdrówka :)
    No i tu masz najlepszy dowód na to że paralotniarstwo jest proeko.. itd..

    Jestes przewodniczką duzo chodzisz po Bieszczadach i nie widziałaś paralotni..

    wszystko jest OK!! nie nerwowo..........

    poprostu paralotniarze którzy naprawde potrafią latać są do zobaczenia tylko przez pierwsze 2 min po starcie.albo wogóle ich nie widać...Widziałem jak goście startowali ze smereka i po chwili byli już w chmurze i tyle ich widzianio. Lądują daleko poza granicami BPN. Depczą szlaki w jedną stronę i to dlanich nie powinno być zakazów. Dlaczego???? Bo to poprostu ludzie ptaki a nie zadna turystyka.. oczywiście zdarzaja sie pojedyńcze przypadki że któryś gdzieś tam TAŁBNIE lub zatałabie :)) trawę , ale to kropla w ....lub zdzbło na połoninie....... Trzeba takich chronić a nie gonić.......a wszystko może być jak należy.

    trzymsię!!!!!!!

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2006
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    134

    Domyślnie Odp: Paralotnia w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Nie czytałam. Podaj proszę link.
    Na dzień dzisiejszy prawo zabrania latania na paralotniach na terenach chronionych. Pod tym względem jestem uczulona. Nie chodzę poza szlakami chociaż mam ochotę. Nawet gdy miałm pozwolenie to nie zbaczałam w tereny chronione. Jeżeli ktoś wydał takie przepisy prawne to one mnie obowiązują. Nie jestem ornitologiem, nie badałam wpływu jaki wywiera na przyrodę paralotniarstwo.
    chyba musze Cię zmartwić...

    Juz prawie od roku prawo lotnicze nie zabrania korzystania z przestrzeni powietrznej nad parkami , ale dotyczy to tylko urządzeń latających bezsilnikowych. Ktoś mądry zniósł bezsasadny przepis ustalony z powodu nieznajomości tematu. Przeszkodą tylko dla paralotniarzy jest w tej chwili brak odpowiedniego miejsca do startu których jest masa na połoninach. np.. taka wygnieciona łąka przez turystów.. i po sprawie.. w zasadzie nic nie trzeba robić wszystko jest gotowe.. w przeciwienstwie do innych dyscyplin które chcialo by sie uprawiać w parku..

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Paralotnia w Bieszczadach

    QSQS..ale kto sie denerwuje...ja przecież bardzo spokojny człowiek jestem. I tak się składa, ze jeśli chodzi o paralotniarstwo to akurat w tej kwestii jestem za
    Ostatnio edytowane przez Anyczka20 ; 26-12-2006 o 01:09
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •