Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: BIESY w marcu?

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar TQT
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Krk
    Postów
    164

    Smile BIESY w marcu?

    Hej!
    Planuję wykorzystać zaległy urlop w marcu na Bieszczady.
    Wybrałem dla siebie trasę 5 dniową:
    1.Komańcza-Cisna (czerwony szlak ok 10/11h)
    2.Cisna-Okrąglik-Rabia Skała (ta wiata za Rabią działa?)
    3.Rabia Skała-Kremenaros-Ustrzyki Górne
    4.Wołosate-Rozsypaniec-Halicz-Tarnica-Ustrzyki Górne
    5.Ustrzyki Górne-dwie połoniny-Wetlina

    Czy ktoś z Was był w marcu na szlaku? Ja dotychczas byłem w lipcu 02, sylwek 04/05, maj 06..
    Jakie w marcu warunki mnie czekają? Mniej więcej jaka pogoda? oczywiście pytam o dane historyczne, bo nigdy nie wiadomo co BEDZIE w przyszłości.

    Czytałem w postach, że na Szlaku Granicznym w maju śnieg po pas można napotkać.. Na Okrągliku byłem w 02 ale to lato :P z kolei szedłem trasą z Komańczy an Chryszczatą w sylwka 04/05 i śnieg gdzieniegdzie był - po kolana lub więcej, ale raczej zmarznięty..

    Pozdr z Pozka

  2. #2

    Domyślnie Odp: BIESY w marcu?

    zwykle - śnieg twardy, dobry do chodzenia, przy wejściu na połoniny na południowych stokach może być ślisko, pogoda zmienna, ale w nocy może być minus 20, w dzień około zera lub nawet na plusie, czasem na zboczach jest bardzo ciepło, ludzi zero, uważaj na niedźwiedzie w marcu, nie podchodź jak zobaczysz ślady itd. powodzenia.
    niezrzeszony

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Floydd
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    97

    Domyślnie Odp: BIESY w marcu?

    Witam,

    szedłem w lecie szlakiem granicznym. Wiata jest na przełęczy między Riabą Skałą a Czołem ok. 30 m od szlaku na granicy lasu. W sierpniu była w bardzo dobrym stanie. Nie wiem jak tam jest z wodą, dziką zwierzyną i Strażą Graniczną. Ja tam nie nocowałem.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: BIESY w marcu?

    Wiata jak wiata- moment i może jej nie być, tak czy owak dobrze by było jak byś wziął jakies coś ciepłego do spania. I obudził się rychło co by z SG się nie użerać....
    Jedziesz PKP? czy automobilem?
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  5. #5
    Awatar Bartosz
    Na forum od
    09.2006
    Rodem z
    Żywiec
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: BIESY w marcu?

    Wiata stoi tak jakby u Słowaków.
    Okrąglik w zimie od północnej strony to średni pomysł. Z tego co piszesz będziesz miał spory garb - to spowoduje zapadanie się.
    Mnie ta górka pokonała zimą 2x - co prawda bez szlaku. 1x schodziłem z bratem potokiem po kostki w wodzie, bo topniejacy śnieg przy schodzeniu to makabra.
    I oczywiście nie zapomnij dużej piersiówki, a najlepiej 2.
    powodzenia

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: BIESY w marcu?

    Cytat Zamieszczone przez Bartosz Zobacz posta
    Wiata stoi tak jakby u Słowaków.
    I oczywiście nie zapomnij dużej piersiówki,
    powodzenia
    No podstawowe wyposażenie to już nie wspominam.... grzybki jakieś (jak zimą w lesie nie ma, to trzeba zanieść hihi)
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: BIESY w marcu?

    W marcu jak w garncu. Nie ugadniesz.
    Ze dwa lata temu podchodziliśmy po koniec marca na Caryńską od strony północnej tonąc miejscami w mokrym śniegu po pas. Po wyjściu na grań słoneczko tak cudnie dogrzewało że postanowiłem się poopalać. Rozłożyłem karimatę na trawie (tam nie było już śniegu) , rozebrałem się i zażywając złocistego napoju patrzyłem na świat z góry mając wszystko gdzieś.
    No więc jak jest w marcu - jak w garncu.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar TQT
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Krk
    Postów
    164

    Domyślnie Odp: BIESY w marcu?

    Cytat Zamieszczone przez Bartosz Zobacz posta
    Wiata stoi tak jakby u Słowaków.
    Okrąglik w zimie od północnej strony to średni pomysł. Z tego co piszesz będziesz miał spory garb - to spowoduje zapadanie się.
    Mnie ta górka pokonała zimą 2x - co prawda bez szlaku. 1x schodziłem z bratem potokiem po kostki w wodzie, bo topniejacy śnieg przy schodzeniu to makabra.
    I oczywiście nie zapomnij dużej piersiówki, a najlepiej 2.
    powodzenia
    hehe nie piję :P
    a wg mapki są jakieś 2 wiaty. jedna za Rabią Skałą na wschód (ponoć kiepska, parterowa, zaśmiecona przez "turystów" ) i druga na pd od Kremenarosa - u Słowaków - i ta ponoć ładna.

    RE Barnaba: jadę pkp, moje auto za dużo pali.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Floydd
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    97

    Domyślnie Odp: BIESY w marcu?

    Cytat Zamieszczone przez TQT Zobacz posta
    hehe nie piję :P
    a wg mapki są jakieś 2 wiaty. jedna za Rabią Skałą na wschód (ponoć kiepska, parterowa, zaśmiecona przez "turystów" ) i druga na pd od Kremenarosa - u Słowaków - i ta ponoć ładna.
    Rzeczywiście są dwie wiaty. Pierwsza ta na przełęczy za Rabią Skałą ( opisałem ją kilka postów wyżej i w sierpniu była w bardzo dobrym stanie) i druga na Przeł. Pod Czerteżem po stronie słowackiej, też w porządku, z małym pięterkiem do spania. O niej nie pisałem wcześniej gdyż jest za granicą, więc teoretycznie nie można do niej wejść (chyba że się udowodni, że się przeszło granicę w Roztokach i dalej szło wzdłuz granicy, ale szlakiem słowackim (czerwonym)

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar TQT
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Krk
    Postów
    164

    Domyślnie Odp: BIESY w marcu?

    Cytat Zamieszczone przez Floydd Zobacz posta
    Rzeczywiście są dwie wiaty. Pierwsza ta na przełęczy za Rabią Skałą ( opisałem ją kilka postów wyżej i w sierpniu była w bardzo dobrym stanie) i druga na Przeł. Pod Czerteżem po stronie słowackiej, też w porządku, z małym pięterkiem do spania. O niej nie pisałem wcześniej gdyż jest za granicą, więc teoretycznie nie można do niej wejść (chyba że się udowodni, że się przeszło granicę w Roztokach i dalej szło wzdłuz granicy, ale szlakiem słowackim (czerwonym)
    wlaśnie! a co jeśli im nie udowodnię któredy doszedłem? jeśli będą pewni, że zszedł z PL na nocleg tylko? to przecież nie daleko od granicy, no nie? jakie są konsekwencje?

    Pytam o to, bo myślałem także, by przejść z ziel szlaku UA przez Połoninę Bukowską na czerwony szlak z Wołosatego (piszę bez mapy, mam nadzieję, że dobrze). tu granice PL-UA przekraczałbym legalnie, ale spowrotem już nie. Domyślam,się ze UA->PL SG traktuje poważniej niż PL->Slov? (ale to już Maj, Lipiec/Sierpień lub Wrzesien - kolejne urlopy:P)
    Ostatnio edytowane przez TQT ; 10-01-2007 o 23:16

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. ukraina w marcu 2010
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-12-2009, 16:22
  2. Ustrzyki Gorne w marcu - oj oj!
    Przez kasiek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 23:24
  3. Biesy intymne...
    Przez Marcowy w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 21-10-2006, 21:04
  4. Szlaki i drogi w marcu
    Przez PanRadek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-03-2006, 09:33
  5. Wyjeżdżam w Biesy
    Przez bertrand236 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2004, 18:47

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •