Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Trasa Ustrzyki Górne - Cisna

  1. #1
    monk
    Guest

    Domyślnie Trasa Ustrzyki Górne - Cisna

    Wybieram się na tygodniową przejażdżkę rowerową po Bieszczadach, a nie znam zupełnie tutejszych szlaków. Mam pytanie dotyczące rzeczonej trasy - z mapy wynika, że na tym odcinku szlak "Zielony rower" biegnie Wielką Obwodnicą. Czy to znaczy, że jedzie się cały czas asfaltem i w towarzystwie szamochodów, czy też może wzdłuż obwodnicy jest jakiś wydzielony szlak dla rowerzystów (w co, szczerze mówiąc, wątpię)? Dzięki za pomoc.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Trasa Ustrzyki Górne - Cisna

    Cytat Zamieszczone przez monk
    Czy to znaczy, że jedzie się cały czas asfaltem i w towarzystwie szamochodów
    Tak. Jesli jakos bardzo nie chcesz cały czas jechac asfaltem to możesz go ominać od Smereka (miejscowości) - najładniejsze zjazdy i podjazdy będziesz miał juz wtedy za sobą (przełęcze Wyżniańska i Wyżna).
    W Smereku skręcasz w lewo (południe) koło sklepu na szlak czerwony (to jest juz poza BdPN więc możesz jechać rowerem). Jedziesz nim aż do osiągnięcia prostopadłej szutrówki. Szlak skręci w lewo - Ty w prawo. Nią dojedziesz do Cisnej, reszte masz na mapie, przy czym trasa nie jest widokowa (zalesiona).
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  3. #3
    monk
    Guest

    Domyślnie Odp: Trasa Ustrzyki Górne - Cisna

    To trochę kiepsko, bo nie lubię "szamochodów" za plecami - no ale trudno. Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Mogę sie zrewanżować w przyszłości informacjami na temat szlaków w Sudetach (moja mała ojczyzna to zachodnia ściana - Przedgórze i Góry Izerskie). Pozdrawiam!

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Trasa Ustrzyki Górne - Cisna

    Trudno cokolwiek radzić jak się nie wie na jakim rowerze jeździsz.

  5. #5
    monk
    Guest

    Domyślnie Odp: Trasa Ustrzyki Górne - Cisna

    Jeżdżę góralem i najbardziej lubię typowo górskie szlaki, ale jak się nie ma, co się lubi...Asfalt mi nie straszny, chociaż, jak się rzekło, nie przepadam za towarzystwem samochodów, szczególnie jeśli prowadzą je polscy kierowcy - trochę jeździłem po Europie i kultura jazdy prawie wszędzie jest nieporównywalnie wyższa niż w Polsce (ale to tak nawiasem). A chodziło mi konkretnie o tę trasę z Ustrzyk do Cisnej, bo inną drogą raczej nie można się tam dostać - stąd moje pytanie. Pozdrawiam.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar WALDI
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    z pięknej krainy
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Trasa Ustrzyki Górne - Cisna

    Podaję jedną z tras i mapkę prześledź dokładnie zanim na trasę wyruszysz. Jak ją już zakończysz i z roweru na podjazdach nie zejdziesz to chętnie poczytam jak Ci się trasa podobała.Troszkę po asfalcie ale większość po szutrze.

    Cisna- Majdan-(miejsce katastrofy śmigłowca)równolegle do Małego Jasła oraz Jasła-Smerek-Wetlina-Brzegi Górne-Nasiczne-Dwernik-Dwerniczek-Chmiel-Zatwarnica(koło kościoła)-Hulskie-przeł. Szczycisko-Zawój-Sine Wiry-Buk-Dołżyca-Cisna.
    http://www.twojebieszczady.pl/mapa-on/biesz1.php

    Znam troszkę drogi w Alpach i zachowanie kierowców na drodze.To fakt długo nam czekać aby to u nas zaobserwować.

  7. #7
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Trasa Ustrzyki Górne - Cisna

    Cytat Zamieszczone przez Piotr
    Tak. Jesli jakos bardzo nie chcesz cały czas jechac asfaltem to możesz go ominać od Smereka (miejscowości) - najładniejsze zjazdy i podjazdy będziesz miał juz wtedy za sobą (przełęcze Wyżniańska i Wyżna).
    W Smereku skręcasz w lewo (południe) koło sklepu na szlak czerwony (to jest juz poza BdPN więc możesz jechać rowerem). Jedziesz nim aż do osiągnięcia prostopadłej szutrówki. Szlak skręci w lewo - Ty w prawo. Nią dojedziesz do Cisnej, reszte masz na mapie, przy czym trasa nie jest widokowa (zalesiona).
    Piotrze czy to jest w parku czy poza parkiem to szlak czerwony jest szlakiem pieszym. Proszę, nie propaguj jazdy rowerem po szlakach pieszych.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: Trasa Ustrzyki Górne - Cisna

    Cytat Zamieszczone przez lucyna
    czy to jest w parku czy poza parkiem to szlak czerwony jest szlakiem pieszym. Proszę, nie propaguj jazdy rowerem po szlakach pieszych.
    Niestety nie widzę powodu do spełnienia Twojej prośby. Po wszystkich szlakach pieszych poza parkiem można LEGALNIE poruszać się rowerem i dopóki nie zostanie to zabronione musisz się jakos z tym pogodzić, zwłaszcza że jak zapewne dobrze wiesz ruch rowerowy na tych szlakach (pieszych) jest i tak bardzo mały. To tak jak z psami - z parku won, to zostaje teren poza parkiem. Ponadto chciałem Ci przypomnieć, że nawet odcinki "Zielonego roweru" prowadzą czasem szlakami pieszymi - np. Przysłup Caryński - Bereżki (szlak żółty).
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  9. #9
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Trasa Ustrzyki Górne - Cisna

    Fakt. Z tym nie dyskutuję. To prośba. Rowerzyści stanowią zagrożenie na szlaku. Kilkakrotnie wjechali w moją grupę. Sama jestem rowerzystą ale nie akceptuje takich zachowań. Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo pieszych.

  10. #10
    monk
    Guest

    Domyślnie Odp: Trasa Ustrzyki Górne - Cisna

    Witam. Chciałbym tylko dodać, że są rowerzyści i rowerzyści, tak jak są piesi i piesi - nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka i generalizować, bo to prosta droga do upowszechniania rozmaitych negatywnych stereotypów. Ja np. jeżdżę po różnych szlakach i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby w kogoś wjechać (niechcący, lub, Boże uchowaj, umyślnie, bo po prostu uważam na innych), natomiast pieszym w mieście zdarzało się spotkać z moją kierownicą, i to bynajmniej nie na przejściach dla pieszych - po prostu wchodzili na jezdnię nie patrząc na nic. W ogóle jest to kwestia kultury osobistej i podejścia do ludzi i świata, a żadna grupa nie ma może uzurpować sobie prawa do bycia tą jedyną "przyzwoitą" i bez grzechu - można oceniać tylko jednostki, i to w konkretnych przypadkach. Pozdrawiam!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Transport cisna-ustrzyki górne
    Przez amelka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 20:51
  2. Kursowanie busów - Ustrzyki Górne, Wetlina, Brzegi Górne, Smerek
    Przez looky w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 18:38
  3. cisna-wetlina-ustrzyki górne-polańczyk
    Przez samotny wilk w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 10:01
  4. Trasa Komańcza-Cisna
    Przez Carlito w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-08-2005, 17:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •