Strona 8 z 16 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 153

Wątek: Przewodnik Bieszczadników

  1. #71
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Przewodnik Bieszczadników

    Z trochę innej beczki ale związane z tematem. Sposób prezentacji terenów cennych przyrodniczo, czyli takich w jakich teoretycznie człowiek nie powinnien pojawić się. W każdym bądź razie tak twierdzi część adwersarzy. Dostałam dziś bardzo ładne informatory wydane nakładem PTTK i Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych, wczoraj zaś przepiękne widokówki prezentujące rezerwaty znajdujące się na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Co Wy na to? Czy powinne być promowane, czy powinne być w pewnej mierze udostępniane turystom?

  2. #72
    klopsikxx
    Guest

    Domyślnie Odp: Przewodnik Bieszczadników

    Oczywiscie ze nie NIE Gmian dukla wpadla na poroniony pomysl Projektu "Wioska Flinstonow", tylko przez to ze jest pare jaskin na jej terenie. Chlopaki z biura nie bora pod uwage typu co to jest na ile to jest bezpieczne nie wazne, wazne ze jest i trzeba pokazac by ludzi sciagnac. Lucyno wiesz co sie stalo z skalkami na czarnym dziale w pogorzu dynowskim jak PTTKa rzeszow przeprowadzilo tamtedy szlak ? Jezeli wiesz to bys nie zadawala takich dzieciecych pytan.
    . Znowu tym pytaniem zawadzasz o tematyke turystyki zrownowazonej a o takowej nic nie wiesz ?Bo nikt na podkrapaciu nie umie tego i nie robi łacznie z urzedem wojewodzkim ktory co pare lat drukuje liste zyczen a nie spojny program rozwoju regionalnego.

  3. #73
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Przewodnik Bieszczadników

    Rezerwat to powinna być świętość. Żadnych samozwańczo uznających się za nieomylnych łazików, ale udostepniac moim zdaniem można. Aby jednak uniknąć dewastacji to powinno się wyznaczać ścieżki tak aby jak najmniej ingerować w otoczenie, nie zakłcać życia zwierzętom i TYLKO ze ścisłą kontrolą ilości wejść. Najlepiej pod opieką uprawnionego pracownika.

    Wiem wiem będzie krzyk że to nie dla coponiektórych, że wolą sami, że są tak dobrzy że oni moga, ale NIE. Rezrewat to rezerwat. Chroni go prawo i powninien dodatkowo zdrowy rozsądek pracowników.

  4. #74
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Przewodnik Bieszczadników

    Cytat Zamieszczone przez klopsikxx Zobacz posta
    Oczywiscie ze nie NIE Gmian dukla wpadla na poroniony pomysl Projektu "Wioska Flinstonow", tylko przez to ze jest pare jaskin na jej terenie. Chlopaki z biura nie bora pod uwage typu co to jest na ile to jest bezpieczne nie wazne, wazne ze jest i trzeba pokazac by ludzi sciagnac. Lucyno wiesz co sie stalo z skalkami na czarnym dziale w pogorzu dynowskim jak PTTKa rzeszow przeprowadzilo tamtedy szlak ? Jezeli wiesz to bys nie zadawala takich dzieciecych pytan.
    . Znowu tym pytaniem zawadzasz o tematyke turystyki zrownowazonej a o takowej nic nie wiesz ?Bo nikt na podkrapaciu nie umie tego i nie robi łacznie z urzedem wojewodzkim ktory co pare lat drukuje liste zyczen a nie spojny program rozwoju regionalnego.
    Witaj w wydaniu XX. Nie znam projektu Wioska Flinstonów. Sądzę, że to żart. Nie specjalizuję się w jaskiniach ale zaglądałam do niektórych w okolicy Dukli. Nie, nigdy nie zdecydowałabym się na ich udostępnienie. Nie chodzi nawet o niebezpieczeństwa związane z eksploatacją tych dziur ale o naruszenie równowagi panyjącej w ich wnetrzu.
    Klopsik nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Jesteś przewodnikiem więc musisz mieć zdanie na temat natężenia ruchu turystycznego. Nie obraź się ale zamiast bluzgać powiedz o co Ci chodzi. Nie wymagaj też ode mnie i innych aby znali się na wszystkim.

  5. #75
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Przewodnik Bieszczadników

    Cytat Zamieszczone przez KKKrzychoo Zobacz posta
    Rezerwat to powinna być świętość. Żadnych samozwańczo uznających się za nieomylnych łazików, ale udostepniac moim zdaniem można. Aby jednak uniknąć dewastacji to powinno się wyznaczać ścieżki tak aby jak najmniej ingerować w otoczenie, nie zakłcać życia zwierzętom i TYLKO ze ścisłą kontrolą ilości wejść. Najlepiej pod opieką uprawnionego pracownika.

    Wiem wiem będzie krzyk że to nie dla coponiektórych, że wolą sami, że są tak dobrzy że oni moga, ale NIE. Rezrewat to rezerwat. Chroni go prawo i powninien dodatkowo zdrowy rozsądek pracowników.
    Dzięki Bogu zaczynamy rozmawiać. wiem, że dużo osób zadeklarowało współprace przy pisaniu przewodnika na priv. Jeżeli pozwolisz to wyślę Ci te informatory, bardzo ciekawe dotyczące parków krajobrazowych.

  6. #76
    klopsikxx
    Guest

    Domyślnie Odp: Przewodnik Bieszczadników

    "Wioska Flinstonow" jest rzeczywistm projektem, chca wyznaczyc sciezke i udostepnic 2 jaskinie lacznie z oswietleniem. Dalej i co z tego ze jestem przewodnikiem ?? Studiowalem swego czasu turystyke, wiecej mi to dalo wiedzy z zakresu tur. , niz bycie przewodnikiem. Krzycha podejscie jest mocno naiwne i ideowe wiec nie cytuj potrafie czytac . Lepiej sie dowiedz co sie stalo z skala na czarnym dziale.Zadaj sobie trud czasem poplaca.

  7. #77
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Przewodnik Bieszczadników

    No i co stało się z tą skałą? Zdradź tajemnicę, nie mam czasu na dokopywanie się do informacji. Wiesz, cieszę się, że pojawiłeś się na forum. z dwóch powodów. Po 1 nie jestem już najbardziej kontrowersyjną tu osobą, a po wtóre wnosisz dużo świeżego powietrza. Co do braku wiedzy na temat turystyki zrównoważonej to przyjmijmy to za pewnik. Lucyna nie ma zielonego pojecia na temat turystyki, nie ma nawet tego mgr przed nazwiskiem. To już ustaliliśmy więc łatwiej bedzie nawiązać dialog. hough.

  8. #78
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Przewodnik Bieszczadników

    Cytat Zamieszczone przez klopsikxx Zobacz posta
    " Krzycha podejscie jest mocno naiwne i ideowe wiec nie cytuj potrafie czytac .
    Nie ideowe ale zasadnicze. Jestem prawnikiem i to karnistą. Ideowo można przywalić klika mandatów po 200-500 a jak mało to grzwien przez Sąd Grodzki po 1000 zł plus obowiązek naprwawienia szkody. Do naiwnych nie należę i wiem że można. Potrzeba tylko dobrych strażników lub policji, najlepiej złożonych z "idowców". Osobiście obiecuję że jak trafię na sprawę z tego zakresu to nie będzie litości

  9. #79
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Przewodnik Bieszczadników

    Prawnikiem karnistą? Zaskoczyłeś mnie, sądziłam, że wykonujesz wolny zawód. W takim wypadku sądzę, że projekt powiedzie się. Coraz bardziej podoba mi się. Rozmawiałm na o2 z kilkoma osobami, są zainteresowani. Cieszę się, to dobra inicjatywa i wszystko wskazuje na to, że projekt zostanie zrealizowany.

  10. #80
    Bieszczadnik Awatar KKKrzychoo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Przewodnik Bieszczadników

    Nie wykonuję wolnego zawodu i tym bardziej nie jestem zainteresowany jakkolwiek materialnie w tym. Naprawde bieszczady to dla mnie pasja i oddskocznia od stresów dnia codziennego. Wiedzę mam napewno mikrą w porówanaiu do niejednego z uczestników tego forum ale swoja cegielkę w to włożę. Wiem że projekt jest troche fantastyczny, wiem że wymaga czasu i pracy, ale jest mozliwy do realizacji.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pytanie do Bieszczadników o cenę noclegu
    Przez skyrafal w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 22:48
  2. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 14-01-2007, 17:53
  3. Skypecast Bieszczadników dzisiaj o godz. 21.00
    Przez andrzej627 w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-08-2006, 23:30
  4. Bieszczadników porady praktyczne
    Przez neoslav w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2003, 17:39
  5. Warszawskie Spotkania Bieszczadników
    Przez Anonymous w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2002, 13:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •