Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Zwierzęta i co po nich zostaje

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Zwierzęta i co po nich zostaje

    No własnie - a ja mam zagwozdkę, moze ktoś mi to wreszcie wyjaśni. Raz na jakiś czas, szczególnie wiosną, spotykam na swojej górskiej drodze, szczególnie w Beskidzie Niskim, owłosione kupy. Wyglądają jak psie, takie równe wałeczki, wielkości około 10 cm, ale bywają i większe. No i są porośnięte włosami, leżącymi gładko w jedną stronę (zgodnie z kierunkiem, hmm... ruchu) - zazwyczaj białymi lub siwymi. Zastanawiałam się, czy nie są to czasem kupy wilcze, drugim przypuszczeniem był lis.
    Może mnie ktoś objaśni, bo bardzo mnie to intryguje.

    Pozdrawek

    madzia
    Ostatnio edytowane przez dziabka1 ; 02-02-2007 o 15:24 Powód: literówki

  2. #22
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Zwierzęta i co po nich zostaje

    Hehe:) Robisz tak: moczysz kupę w detergentach, następnie suszysz to co się ostało w piekarniku (zaleca się żeby to nie był raczej piekarnik kuchenny, nie wiem czemu ) potem bierzesz lupę albo mikroskop i oglądasz zawartość używając klucza do oznaczania właściciela sierści...Wtedy możesz się dowiedzieć wiele o diecie kupotwórcy, o gatunku pokarmu itd... Proste:) Kupy lisa są mniejsze :))) i znajdują się w miejscach w których "zgarbiony" i bezbronny podczas owej czynności może obserwować otoczenie. Stąd często można zobaczyć kupki na słupkach geodezyjnych i kamieniach wszelakich...Są często fantazyjne zawinięte na końcu:) Z opisu wynika jednoznacznie: że to wilcy siakieś nasr..li:) pozdrawiam ze śnieżnych manowców:)
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar żubr
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    ustrzyki dolne
    Postów
    224

    Domyślnie Odp: Zwierzęta i co po nich zostaje

    bliższe spotkanie z owym zjawiskiem w postaci wonnej degustacji zapachu może być niebezpieczne dla degustatora...wprawdzie nie ma takiej wonności z którą można pomylić własciciela tego tajemniczego zjawiska, jednak nie należy przeprowadzać wonnej degustacji na baaaardzo świeżych obiekatach naszych zainteresowań...prawdę każecie Jabolu...wilcy jakieś nasr..li
    http://www.wrota-bieszczadow.pl/galeria/żubr - tam można powędrować...
    __________________________________________

  4. #24
    Awatar Bartosz
    Na forum od
    09.2006
    Rodem z
    Żywiec
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Zwierzęta i co po nich zostaje

    Po konsumpcji zwierzątka pozostawiają także fragmenty innych zwierzatek, które z ich punktu widzenia były niezjadliwe - osobliwie znalazłem kiedyś całkiem świeży psi (a przynajmniej tak mi się wydaje) ogon, pazurki jakichś myszek, piórka i różne flaczki.
    Myślę, że dla tego znajdujemy to rzadko, że te elementy też mają swoich amatorów.

  5. #25
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zwierzęta i co po nich zostaje

    A może to wypluwki np myszołowa lub puchacza a nie kupy??Dziabka1 jakieś fotki "tych rzeczy" poproszę
    Pozdrav

  6. #26
    Awatar Bartosz
    Na forum od
    09.2006
    Rodem z
    Żywiec
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Zwierzęta i co po nich zostaje

    Przykro mi, ale jak dotychczas się z nimi nie fotografowałem, ale to się zmieni!
    Słowo "wypluwki" odzwierciedla dokładnie to co podejrzewałem - pisząc "po konsumpcji" miałem na myśli to co pozostało na stole, nie zaś produkt "z drugiej strony".
    Mam marną fotkę (ciemno było) ze ścierwem rogacza, jakie znalazłem pod Okrąglikiem - to zwierzątko pozostawiło czachę z rogami, którą zawlokłem do swojej nory...

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar dziabka1
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    warszawa
    Postów
    879

    Domyślnie Odp: Zwierzęta i co po nich zostaje

    Niestety, foty brak. Raczej nie były to wypluwki, bo z tego co mi się wydaje, to uny powinny być pod drzewami. A te owłosione kupy leżały sobie np na środku drogi z Polan Surowicznych do Woli Niżnej, tudziez na asfalcie z Solinki do Roztok. Wygladały zupełnie jak psie, tylko były porośnięte uwłosieniem. Dlatego moge sobie sądzić, ze to wilcze, ale chciałabym mieć pewnośc.
    Browar, obiecuję, że jak wdepnę w następną, to jej zrobię podobiznę, a nawet zbliżenie :)
    Aha - tak BTW, dziabka1 dlatego, ze mój poprzedni login dziabka nie chce się za chińskiego boga zalogowac. Dlatego bez tej jedynki jeśli można

    Pozdrawiam

    madzia

  8. #28
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Zwierzęta i co po nich zostaje

    Polecam "przewodnik śladami zwierząt" Miroslav Bouchner
    wydawnictwo Multico
    Warszawa 1992, ISBN 83-7073-010-8
    cena 75 000 zł (tyle dałem za nową książkę)
    Długi

  9. #29
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Zwierzęta i co po nich zostaje

    tak! to są wypluwki:) tylko takie... z drugiego końca wilka... Pokażcie mi ptaszysko które sporządza 10 cm wypluwki:) musze zobaczyc to monstrum:)))
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar Polej
    Na forum od
    11.2004
    Rodem z
    Międzychód
    Postów
    1,152

    Domyślnie Odp: Zwierzęta i co po nich zostaje

    W niedzielę przed południem, w programie 2 TVP będzie emitowany program pt „100 tysięcy bocianów”. Prawdopodobnie odcinek będzie poświęcony bieszczadzkim zwierzętom, ich zwyczajom, zostawianym tropom itd.
    Pozdrawiam
    Przemek

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Duże zwierzę
    Przez sir Bazyl w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 17:30
  2. Tropami zwierząt
    Przez joorg w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2008, 18:56
  3. Fotki zwierząt i roslin bieszczadzkich
    Przez leszczu w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 08:28
  4. Zwierzęta
    Przez pgr w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-07-2006, 14:33
  5. Zwierzątko ;D
    Przez Stachu w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-11-2004, 20:33

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •