Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Osuwiska skalne w bieszczadzie

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Osuwiska skalne w bieszczadzie

    Heja juz teraz powaznie i na temat
    Laze po tych gorach i szukam osuwiska skalnych czyli glazow lezacy na ziemi badz takich dziwnych dolow podobnych do glebokich okopow badz lejach po bombach czasem trafia sie chodzac po lesie na takie cus od razu widac ze jest to dziwne i dosc podejrzane jakby ktos trafil na to niech wzuci tutaj lokalizacje w tym watku.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar fidelli
    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    Lublin/Świdnik
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Osuwiska skalne w bieszczadzie

    Niestety ale myśle że dla laika problemem będzie rozpoznanie takiegoż. Mam na myśli odróżnienie osuwiska skalnego od innych. Polecam mapy geomorfologiczne (przeglądowa jest na pewno, skala 1:100 000 dołączona do objaśnień do SMGP 1:50 000 ale arkusze w obrebie BPN nie są opracowane lub jeszcze nie wydrukowane tu znajdziesz info
    http://baza.pgi.gov.pl/website/cbdg/viewer.htm ,
    Poza tym warto poszukac opracowań szczegółowych w bibliografiach geologicznych (online na stronie PIG) , pomocna moze tez okazac się mogą mapy geologiczne (szczególnei 50 tki i 200tki ,info: www.pig.gov.pl), 500tka dostępna jest online http://www.pgi.gov.pl/mapy/mgp500/MGP500_main.html
    Poza tym powina byc jakas szczegółowa mapa geomorfologiczna opracowana przez BPN

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar fidelli
    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    Lublin/Świdnik
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Osuwiska skalne w bieszczadzie

    coś mi się przypomina nazwisko: Pękala i artykuł "Rzeźba Bieszczadzkiego Parku Narodowego", tylko nie wiem w czym to było; moze w Rocznikach Bieszczadzkich. Tam jakis szkic geologiczny przynajmniej powinien się znajdowac. Poza tym Kukulak chyba robił arkusz 50tki geologicznej Ustyrzki Górne, wiec wystarczy wpisac w bibliografii geologicznej i coś wyskoczy; jakies wstepne sprawozdanie chyba było opublikowane

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wyżyna....Lubelska
    Postów
    207

    Domyślnie Odp: Osuwiska skalne w bieszczadzie

    Cytat Zamieszczone przez fidelli Zobacz posta
    Poza tym powina byc jakas szczegółowa mapa geomorfologiczna opracowana przez BPN
    Powinna być ale....3 lata temu dostali NMT i sie okazalo że firma zrobiła to na podkladzie...50 topograficzne sprzed dobrych parudziesięciu lat bez uaktualnienia.... więc geomorfologicznie do d....
    Trzeba szukac w opracowaniach takich jak: szczególowy operat dla BPN (częśc geomorfologiczna) lub pojedyncze opracowania: prace magisterskie itp.....
    Ogólnie teren piękny ale letka czarna dziura naukowa.....

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Osuwiska skalne w bieszczadzie

    Witajcie

    Dziekuje za rady odnosnie map i litereatury jednak mapy geologiczne sa o kant dupy rozbic i sa olbrzymie rozniece tym co jest na mapie a to co w terenie , w tamtym roku robiono nowe mapy ale to Teren Parku mnie srednio interesuje ze wzgledu na obecna dyrekcje. Oczekiwalem raczej wiedzy terenowej a nie powszczechnej literatury.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar fidelli
    Na forum od
    07.2005
    Rodem z
    Lublin/Świdnik
    Postów
    42

    Domyślnie Odp: Osuwiska skalne w bieszczadzie

    Takimi metodami też coś może uda się znaleźć http://ikar.pgi.gov.pl/arcexplorer/l...131124548771_7 ; dane ogólnodostępne. Tutaj konkretnie osuwisko w rezerwacie Sine Wiry.
    Ostatnio edytowane przez fidelli ; 31-01-2009 o 13:00

  7. #7
    Awatar Gosiczek L-wo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    Legionowo
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Osuwiska skalne w bieszczadzie

    Klopsik miedzy Nasicznem a berechami jast polanka nad potokiem gdy znajdziesz przełom ,który może Ci sie skojarzyć z Sinymi Wirami idz stokówką do góry jakieś 50 m jest kilka świerów zwalonych i tam jest jakaś dziura ,nie sprawdzałam,co zawiera,boję się jam jaskiń itd

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Żaholecki las
    Postów
    454

    Domyślnie Odp: Osuwiska skalne w bieszczadzie

    dzieki jak bede w poblizu to poszukam, bo do tej paryjki nie zajrzalem jeszcze w tej okolicy

  9. #9
    srk
    Guest

    Domyślnie Odp: Osuwiska skalne w bieszczadzie

    Cytat Zamieszczone przez Gosiczek L-wo Zobacz posta
    Klopsik miedzy Nasicznem a berechami jast polanka nad potokiem gdy znajdziesz przełom ,który może Ci sie skojarzyć z Sinymi Wirami idz stokówką do góry jakieś 50 m jest kilka świerów zwalonych i tam jest jakaś dziura ,nie sprawdzałam,co zawiera,boję się jam jaskiń itd
    Dzięki, mnie to też bardzo zainteresowało.

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Osuwiska skalne w bieszczadzie

    w Wołkowyji na osuwisku ograniczenie 2,5 t

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Studnie, wino i skalne klasztory- czyli majówka w Mołdawii
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 12:12
  2. Mój Bieszczadzie!
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 14:56
  3. Ech,Bieszczadzie!
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 14:04
  4. Góry Stołowe, Skalne Grzyby
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 22:47
  5. 13 godzin w Bieszczadzie.
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-09-2005, 11:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •