Strona 1 z 8 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB

    A teraz poważnie.

    Na Naszym Forum jest zarejestrowanych 2464 użytkowników. Z tej liczby ok. 50% w ogóle nie wie dokładnie, gdzie leży Sękowiec, a ponad 80% nigdy w nim nie było. Tym bardziej, że Sękowiec nie ma już statusu odrębnej miejscowości (wsi), jest to po prostu osada - przysiółek.

    Co innego Ustrzyki Grn. - o nich słyszeli wszyscy, co choć troszkę interesują się Bieszczadami (skoro trafili na Nasze Forum). I zapewne tam też byli, chociażby przejazdem, podczas wycieczki po obwodnicy.

    A zagłosować wirtualnie każdy sobie może . I nawet przez chwilę nie pomyśli, aby przyjechać na KIMB. Bo dni 18-20 maja to ani wakacje, ani sezon urlopowy, ani długi weekend nawet.
    Ale pobawić się i kliknąć myszką, czemu nie ?

    A ja po staropolsku uważam, że nic o nas bez nas.
    I proponuję, aby:

    a) II tura głosowania bezwzględnie odbyła się, tj. miała miejsce także w przypadku, gdy jedna z miejscowości uzyska pow. 50% głosów już w I turze tego - moim zdaniem - dotychczas niereprezentatywnego głosowania,

    b) wybory w II turze były jawne i przeprowadzone wg zasady: 1 głosujący członek forum = 1 głos (bez znaczenia, ile osób, i na jak długo, ze sobą przywiezie),

    c) głosowali tylko ci, którzy sami sobie przyrzekną, że na KIMB przyjadą - bo mają taki szczery zamiar, realne możliwości (czasowe, rodzinne, finansowe, etc.) i, jak na razie, nie znajdują (w chwili głosowania) żadnych poważniejszych przeciwskazań.

    Jak zauważyliście, nie proponuję powtórki sondażu (co już ktoś zasugerował w wątku obok), lecz tylko jego kontynuację wg nieco zmodyfikowanej reguły.
    Gwoli jasności: sugerowanego sposobu głosowania proszę nie traktować jako listy obecności na KIMB. Bo każdy (no, prawie każdy) przyjeżdża na KIMB zawsze z kimś "niezrzeszonym", a poza tym mogą przecież przybyć ci członkowie Forum, którzy z jakichś tam przyczyn nie wzięli udziału w głosowaniu.
    Poza tym prawdopodobnie zostanie jeszcze przeprowadzony (jakieś 2, 3 tygodnie przed terminem KIMB) kolejny, ostatni sondaż - mający na celu uściślić oszacowanie liczby uczestników i gości.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 31-01-2007 o 09:20
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Odp: Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    A teraz poważnie.

    Na Naszym Forum jest zarejestrowanych 2464 użytkowników. Z tej liczby ok. 50% w ogóle nie wie dokładnie, gdzie leży Sękowiec, a ponad 80% nigdy w nim nie było. Tym bardziej, że Sękowiec nie ma już statusu odrębnej miejscowości (wsi), jest to po prostu osada - przysiółek..
    No , no glosowało 51 osób co daje 2,02% użytkowników forum i być może nie mieszczą się on w Twoich 50% ? A może te 50% które nie wie wcale nie chce wiedzieć gdzie ten Sękowiec leży ?
    A powiedz mi cóz takiego jest w Sękowcu że wszyscy winni wiedzieć gdzie on leży ?
    Moim zdaniem nie ma tam nic szczególnego Doliny Krywego czy Tworylne można odwiedzić mieszkając np. w Terce czy Rajskim .na Otryt można wejść z Dwernika .
    Kto nie wie jak chce to się dowie w końcu mapę chyba każdy z nas posiada .

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    A teraz poważnie.
    Co innego Ustrzyki Grn. - o nich słyszeli wszyscy, co choć troszkę interesują się Bieszczadami (skoro trafili na Nasze Forum). I zapewne tam też byli, chociażby przejazdem, podczas wycieczki po obwodnicy.
    No właśnie i być może właśnie dlatego Ustrzyki mają prawie 50% głosów .


    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    A teraz poważnie.
    A zagłosować wirtualnie każdy sobie może . I nawet przez chwilę nie pomyśli, aby przyjechać na KIMB. Bo dni 18-20 maja to ani wakacje, ani sezon urlopowy, ani długi weekend nawet.
    Ale pobawić się i kliknąć myszką, czemu nie ?.
    A pewnie że może i może też sobie pomyśleć albo i nie i nie ma na to rady .
    Ciekawe dlaczego przed każdym KIMB-em najwięcej mają do powiedzenia Ci co nie przyjeżdrzają . A kto ma przyjechać – przyjedzie – patrz KIMB III czy nawet IV .


    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    A teraz poważnie.
    A ja po staropolsku uważam, że nic o nas bez nas.
    I proponuję, aby:

    a) II tura głosowania bezwzględnie odbyła się, tj. miała miejsce także w przypadku, gdy jedna z miejscowości uzyska pow. 50% głosów już w I turze tego - moim zdaniem - dotychczas niereprezentatywnego głosowania,

    b) wybory w II turze były jawne i przeprowadzone wg zasady: 1 głosujący członek forum = 1 głos (bez znaczenia, ile osób, i na jak długo, ze sobą przywiezie),

    c) głosowali tylko ci, którzy sami sobie przyrzekną, że na KIMB przyjadą - bo mają taki szczery zamiar, realne możliwości (czasowe, rodzinne, finansowe, etc.) i, jak na razie, nie znajdują (w chwili głosowania) żadnych poważniejszych przeciwskazań.
    Szkoda że szybciej nie obmyśliłeś tego wszystkiego .
    Odnośnie a ) – od kiedy reguły zmienia się podczas gry ?
    Podczas „ tworzenia” ankiety nikt nie podał takich propozycji .
    Podane propozycję zostały zaakceptowane – brak sprzeciwu to akceptacja .
    Odnośnie b) zaraz rejestruje mojego męża bo choć nie jest członkiem forum
    ( nie ma takiej potrzeby ) jednak był już na paru KIMB-ach choć wcale go ze sobą nie zabierałam , ot przyjechaliśmy razem . Myślę że jednak ma prawo zdecydować gdzie chciałby jechać
    Odnośnie c) Na dziś to ja mam realne możliwości i chęci w 100% a co będzie za trzy miesiące to wie tylko Pan Bóg

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    A teraz poważnie.

    Jak zauważyliście, nie proponuję powtórki sondażu (co już ktoś zasugerował w wątku obok), lecz tylko jego kontynuację wg nieco zmodyfikowanej reguły.
    No fakt nie proponujesz powtórki bo to by już jawne nadużycie było . Zamiennie proponujesz wywrócenie sondy do góry nogami . Ciekawe dlaczego ?- Nasuwa mi się tylko jedna myśl – Sękowiec przegrywa . S.B masz samochód w końcu do Ustrzyk nie tak daleko .

    Nie podoba mi się Twoja propozycja jest tendencyjna Jeśli napisałeś to wszystko mając czyste intencje to wybacz za moje insynuacje .
    Ustanowionych regał nie zmienia się podczas gry tak samo jak prawo nie działa wstecz .
    Wszystko o czym piszesz powinno zostać omówione podczas KIMB-u i być może Twoje propozycje zostaną wprowadzone w życie w przyszłości .
    Póki co jest jak jest i moim zdaniem powinno tak zostać .
    2,02% głosujących w stosunku do 100% użytkowników nie świadczy chyba o fałszowaniu ankiety ?

    p.s

    Ustanowienie żelaznych zasad powinno być pierwszym punktem tegorocznego KIMB

    p.s 2

    W międzyczasie – podczas trwania ankiety pojawiła się propozycja organizacji KIMB
    w Latarni Wagabundy . Bardzo mi się ten pomysł spodobał – pełne zaplecze gastronomiczne , sanitarne , mieszkaniowe , możliwość zorganizowania biesiady z kapelą i pieczonym prosiakiem , kupa atrakcji dodatkowych , możliwość organizacji czasu podczas niepogody ,
    umiarkowane ceny . Proponuje więc idąc tokiem postępowania S.B anulować obecną sonde i dać nową z uwzględnieniem Woli

    p.s 3
    Do S.B

    "Sekowiec przegrywa - a Ty jezdzisz tylko do Sekowca"


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Piotr ; 31-01-2007 o 11:41 Powód: Cytaty

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB

    Ojojoj to się narobiło. Stały Bywalcze czy tego chcesz czy też nie z kobietami nie wygrasz. Wedle zasady "gdzie diabeł nie może, tam babę pośle".;-)
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  4. #4
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB

    Oczywiście gdzie didko nie może tam babę wyśle. Podpisuje się pod słowami Izy. Nie zmienia się reguł w czasie trwania gry. Poza tym zaczyna mnie denerwować ciągłe powoływanie się na brak wiedzy u forumowiczów. Trochę pokory.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB

    Hej:)
    A mnie się wszystko podoba:D KIMB się odbędzie najwyraźniej w UG i to jest jeden z największych sukcesów Forum, że wreszcie wyprowadzi się tę pożyteczną imprezę z niskobeskidzkich krzaków. Wreszcie KIMB wraca w Bieszczady:D Żal mi, że nie do Sękowca, ale cóż. Może innym razem:)

    Zgadzam się z SB, że jak na ilczbę użytkowników Forum, procent oddających głos jest niski. To jest znak, że impreza nie nabrała odpowiedniej rangi, a może znaczy to, że znakomita większość czytaczy Forum wcale nie szuka kontaktu z innymi bieszczadnikami... Jest temat do obgadania:)
    Wierzę, że się spotkamy TAM, wzniesiemy toasty, zagramy Hejnały, pokażemy nową skuteczną broń na wilki i będziemy się dobrze bawili, a przy okazji ustalimy sprawy organizacji kolejnych edycji Kongresu.

    Kierując się tym ostatnim podsuwam myśl, aby rozpatrzyć następujące 3 pkty:

    1. można w drodze głosowania powszechnego , już po sKIMBieniu się tegorocznym, ustalić listę miejsc na następne kongresy. W ramach tego zgłaszano by propozycje, a następnie odbyłoby się nad nimi głosowanie. KIMB-y odbywałyby się we wszystkich głosowanych miejscowościach w kolejności określonej miejscem uzyskanym w głosowaniu;

    2. można w drodze głosowania powszechnego na Forum ustalić, że KIMB odbywa się każdego roku w stałym miejscu i o stałej porze. Wyboru miejsca dokonalibyśmy drogą losowania z kapelusza karteczki z nazwą:D W losowaniu, jako kandydatury, dopuszczalne byłyby miejscowości oferujące nie tylko prysznice i pieczyste, ale przede wszystkim stosunkowo łatwy dostęp do połoninnych Bieszczad wszystkim niezmotoryzowanym. Linia Wysokiego Działu na zachodzie i linia szosy Czarna-Bukowiec, dalej do Górzanki, Baligrodu i piku Chryszczatej na północy, stanowiłyby w miarę naturalne granice regionu, który przypomina Bieszczady:D

    3. wolne wnioski, myśli, spostrzeżenia, opinie, wspomnienia, chwalby, pastisze, itd.


    Pozdrawiam Zabieszczadzonych
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  6. #6

    Domyślnie Odp: Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB

    Cytat Zamieszczone przez DUCHPRZESZŁOŚCI Zobacz posta
    Ojojoj to się narobiło. Stały Bywalcze czy tego chcesz czy też nie z kobietami nie wygrasz. Wedle zasady "gdzie diabeł nie może, tam babę pośle".;-)
    Wypowiedź Izy nie ma nic wspólnego z tym czy jest kobietą czy nie. Czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat? Co sądzisz o tym, co ona napisała? Ja się zgadzam z Izą. A Ty?

  7. #7

    Domyślnie Odp: Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    Nie zmienia się reguł w czasie trwania gry.
    Zgadzam się też z Lucyną.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB

    Cytat Zamieszczone przez iza Zobacz posta
    Szkoda że szybciej nie obmyśliłeś tego wszystkiego .
    Mam wrażenie, ze Stały Bywalec zbyt późno się zorientował, że uczestnicy forum chcą w tym roku wcześniej podjąć decyzję co do miejsca KIMBu.

  9. #9
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Talking Odp: Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB

    Cytat Zamieszczone przez andrzej627 Zobacz posta
    Wypowiedź Izy nie ma nic wspólnego z tym czy jest kobietą czy nie. [...] Ja się zgadzam z Izą. [...]
    Diabeł się odezwał

    A ja się z Izą nie zgadzam w 100%. Napisać o Dolinie Sanu pod Otrytem, że to nic takiego... oj Iza. Oczom własnym nie wierzę...

    Co do zmiany reguł gry - tu akurat się zgadzam. Niech już będzie jak ma być.

    Do Matyldy - w górach wszędzie są myszy:P Uważaj;P


    Pozdrawiam:D

    PS: Jednak dobrze, że są te UG:D Wczłapiemy się na Tarnicę, może gdzie dalej?:) Wyleczymy obolałe głowice w podmuchach wiatru na Carynie... dajmy pokój zwadom. Za rok Sękowiec:D:D
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Odp: Do Joorga i nie tylko. II tura wyborów miejsca VI KIMB

    Ach Derciku ja wiem że dla Ciebie ta Dolina Sanu ............ , no dla mnie nie jest to aż tak szczególne miejsce ( mam na myśli San w Sękowcu )

    Tak więc sprostowanie :
    Przepraszam że nie wspomniałam iż jedyną atrakcją Sękowca jest płynący San ( bo sama Dolina Sanu wydaje mi się iż to nie tylko tam - ale się nie znam to pewnie plote )

    p.s - a ja nie chce na Tarnice to było trzy lata temu , wleżmy na Rawki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 01:37
  2. II tura wyborów miejsca VIII KIMB - głosowanie do dn. 1 marca do godz. 20:00
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 350
    Ostatni post / autor: 23-05-2009, 13:28
  3. KIMB 2008 - kryteria wyboru miejsca
    Przez andrzej627 w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-10-2007, 17:50
  4. KIMB 2007 - III tura
    Przez andrzej627 w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 22:15
  5. Gdzie ?? KIMB VI 2007-- głosowanie tura I
    Przez joorg w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 17-02-2007, 09:46

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •