Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Ogrzewacze.

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Ogrzewacze.

    Jak działają ogrzewacze wielorazowego użytku? Do ilu razy może być używany taki ogrzewacz? Czy opłaca się taki kupić choćby do domu(wrzucić pod kołderkę:)jak ktoś ma wiecznie zimne palce?
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  2. #2
    Bieszczadnik Awatar TQT
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Krk
    Postów
    164

    Domyślnie Odp: Ogrzewacze.

    JA sobie niedawno kupiłem taki, by sprawdzić, czy się przyda w marcu. Jest ok. Tzn na zmarznięte dłonie, by jes rozgrzać jest ok. 20-30minut grzeje.
    Na produkcie napisane 30-60minut, 30-60'C.
    działa do 100 razy.
    ja kupiłem taki placek w kształcie jajka (elipsowaty?) ktory w dłoni się mieści.
    15.9zł w horyzoncie.
    www.e-horyzont.pl
    ale kupisz to wszedzie :D
    nie jest to wg mnie sprzet ratujacy zycie, ale jako dodatek jest ok. dłonie rozgrzeje.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Ogrzewacze.

    100 razy/ 15zł = 0,07gr To chyba się opłaca... czyba że coś źle liczę. Chciałam kupić do domu i do jazdy po stoku. Widziałam takie na allegro za 7zł ale wyglądały bardziej jak zabawki dla dzieci... Te jednorazowe są strasznie drogie(coś koło 9zł). W tym roku chyba się już nie przydadzą jeśli rtęc w termometrze nie pokarze poziomu poniżej 0. Jednak nie ma to jak ugrzać się przy ognisku:)
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  4. #4
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Ogrzewacze.

    Mam ogrzewacz katalityczny, na benzynę ekstrakcyjną. Działa kilka - klkanaście godzin. Potem trzeba uzupełnić zapas paliwa. I tak przez kilka lat. Włożony do śpiwora pozwala przetrwać w skrajnych warunkach. Włożony do butów podsusza i chroni przed zesztywnieniem z mrozu. dobrze mieć dwa. W czasie mroźnej wichury ratował mnie włożony po koszulę.
    Występują (występowały) 3 wersje: kampingowa, wielkości sporego garnka do ogrzania przyczepy, dużego namiotu, turystyczna, wielkości małej butelki do włożenia do śpiwora i mała, płaska do włożenia w rękawiczki.
    Pozdrawiam
    Długi

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar TQT
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Krk
    Postów
    164

    Domyślnie Odp: Ogrzewacze.

    re:"długi":podaj link z takim ogrzewaczem. zobacze sobie jak tyo wyglada. są jeszcze takie w sklepach?
    wie ktoś coś o węglowych?

    a propos tego, co ja sobie kupiłem - chemiczny - ŻELOWY.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Ogrzewacze.

    To ja poproszę o zdjęcie i adres gdzie można(czy można) taki kupić. I pytanko: Ile waży poszczególny ogrzewacz i ile tej benzyny zużywa?
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  7. #7
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Ogrzewacze.

    http://www.e-horyzont.pl/site/?p=produkty&prodid=2066
    te większe kupione były w sklepie dla ohotnikow i rybołowow, w Kaliningradzie, kilkanaście rubli w latach 70.
    Nigdy potem ich nie widziałem, raz może na allegro taki kampingowy był, jeszcze po NRD. Te małe "rękawiczkowe" też się sprawdzają. Powieszony w woreczku pod koszulą grzeje fest. Dwa podsuszą przez noc buty. Na kilkudniowej wędrówce zimą w kopnym śniegu i zamieci zużyłem ok 200 ml benzyny, w tym część na rozpałkę ogniska.
    Węglowych nie testowałem. Ostatnio mniej eksperymentuję zimą. Urlop na to nie pozwala.
    Długi

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Ogrzewacze.

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    http://www.e-horyzont.pl/site/?p=produkty&prodid=2066
    te większe kupione były w sklepie dla ohotnikow i rybołowow, w Kaliningradzie, kilkanaście rubli w latach 70.
    Nigdy potem ich nie widziałem, raz może na allegro taki kampingowy był, jeszcze po NRD. Te małe "rękawiczkowe" też się sprawdzają. Powieszony w woreczku pod koszulą grzeje fest.
    Link chyba nie dotyczy tych co opisujesz (na benzynę) tylko właśnie tych na wkład węglowych. Nie można ich wkładać do namiotu,śpiworu,pod kołdrę zatem odpadają. Mnie interesują właśnie te, które Ty posiadasz bądź posiadałeś:)
    Na allegro widziałam żelowe w kształcie serduszek i takich innych. Mniejsza o kształt, ważne by grzały.Zastanawiam się teraz czy kupić czy nie. Tych na benzyne obawiam się, że już nigdzie nie dostanę...
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  9. #9
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Ogrzewacze.

    Hej Trauma:) Uzyj googli i poszperaj: "grzałka katalityczna" ... Ale musze Cię zmartwić: te grzałki które są obecnie w handlu nie dorównują tym starym sowieckim:/ Jeden z moich kamratów nabył drogą kupna taką grzałkę z "gwiazdką" i miałem okazje porównać ze swoją. Grzałka oryginalna po wyjęciu z woreczka parzyła w dłonie a tamta była ledwie letnia:/ Grzałki węglowej raczej nie brałbym pod uwage, chyba że na któryms z bieszczadzkich wypałów opanowano technologię prasowania wkładów :) O kamrata się nie boję bo z tego co wiem jest w trakcie konstruowania własnej mocno ulepszonej, -a jest to człowiek, który potrafi konstruować chwytaki tzw"dziwki" do kociołków z wbudowaną zapalniczka benzynową :D
    "o tukej, na tym monitorku se looknij" grzałka obecnie dostepna w handlu : http://www.specshop.pl/product_info....roducts_id=481
    i momentami zabawna rozmowa o użytkowaniu takowej:
    http://recon.net.pl/forum/viewtopic.php?p=29857
    Ja swojej grzałki z Zaporoża uzywam od lat i jestem bardzo zadowolony. Butelka benzyny ekstrakcyjnej kosztuje ok 3 złociszy i starcza prawie na całą zimę. Podkarpacką zimę:)))
    tutaj masz linka do najlepszej stronki z testami sprzętu turystycznego, poszperaj sobie:) :
    http://ngt.pl/forum/?p=readTopic&nr=717
    Ostatnio edytowane przez Jabol ; 07-02-2007 o 08:23 Powód: myślotok:)))
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Ogrzewacze.

    To ja jeszcze wrzuce taki link, bardziej dla porównania, bo drogie dziadostwo i nieekonomiczne moim zdaniem http://www.allegro.pl/item161116533_...wyprzedaz.html
    Najlepsza jest, tak jak wyżej napisane grzałka benzynowa, ale ta orginalna, zza wschodniej granicy...niestety takiej u nas w Polsce nie widziałam, żeby ktoś hurtowo sprzedawał.
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •