Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92

Wątek: Aktualna POGODA w Bieszczadach

  1. #11

    Domyślnie Odp: Aktualna POGODA w Bieszczadach

    z prognoz wynika, ze chyba bardzie przydatne beda kalosze.
    Zagadka z tym sprzetem - moze zostawimy w samochodzie rakiety, a moze bedziemy dzwigali - bo gdzies w lesie moze byc ciezko, albo jeszcze gorzej na jagodziskach i innych krzakach pod sniegiem.
    Ze 3 lata temu na podejsciu przeklinalem ze niose rakiety na plecach, bo bylo troche przetarte i w miare twardo. A troche dalej bez rakiet zapadalem sie do plecaka i on mnie trzymal abym sie dalej nie zapadal.
    Ale w tym roku to raczej wielkiego sniegu nie bedzie raczej wielka woda.
    Bardziej od pogoady w gorach, boje sie pogaody na drodze i lodowiska, bo my jedziemy przez cala Polske z Gdyni.
    Pozdrawiam

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2005
    Rodem z
    Warszawa, Ustrzyki Górne, Wetlina
    Postów
    142

    Domyślnie Odp: Aktualna POGODA w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez marcin2000 Zobacz posta
    Bardziej od pogoady w gorach, boje sie pogaody na drodze i lodowiska, bo my jedziemy przez cala Polske z Gdyni.
    Pozdrawiam
    Wczoraj (poniedziałek) jechałem z Wetliny do W-wy. Wszędzie szosa czarna - od Bieszczadów do Rzeszowa trochę mokra, od Rzeszowa do Radomia sucha, od Radomia mokra.

    Z Wetliny wyjeżdżałem przy +8 C, a do końca tygodnia zapowiada się, że będzie ciepło i trochę słonecznie, więc na pewno masę śniegu wytopi.
    Nie wiem, co oznacza lakoniczna informacja usłyszana dzisiaj rano w tv, że pod koniec tygodnia nastąpi powrót zimy.

    Niezależnie od warunków, życzę powodzenia.
    Pozdrawiam

  3. #13
    lrob
    Guest

    Domyślnie Odp: Aktualna POGODA w Bieszczadach

    Witam

    Oto moja relacja:

    Rakiety bardzo mi sie przydaly, i w zadnym momencie wyjazdu nie zalowalem, ze mam je przy sobie. Na szlaku Dolzyca - Jaworzec, rzeczywiscie nie przetartym, nie byloby mozliwe przejscie nawet kilunastu metrow bez tego cudownego sprzetu (mokry snieg o pokrywie ~50cm). Na pozostalych bylo podobnie (z wylaczeniem szklaku na Mala Rawke, gdzie snieg byl zmarzniety i mozna bylo przemieszczac sie bez rakiet).

    A co do pogody w Bieszczadach... Doswiadczylem tego na wlasnej skorze, jak calkowicie jest nieprzewidywalna.
    Przykład: Po zapoznaniem sie z komunikatem GOPR-u dotyczacego pogody na Polonienie Carynskiej, postanowilem wykorzystac dobre warunki i przedostac sie do Berezek. Okazlo sie, ze mialem przyjemnosc spacerowania (a momentami podfruwania) na Poloninie Carynskiej przy wietrze 32 m/s!!! i silnym zamgleniu (komunikat GOPR-u mowil o slabym wietrze i o sredniej widocznosci). Z kolei dzien wczesniej piekna sloneczna pogoda, brak wiatru i swietna widocznosc, dzieki ktorej z Malej Rawki ujrzalem Tatry.

    Bylem pierwszy raz w Bieszczadach i na pewno tam powroce za rok, jednak juz z innym nastwieniem - nie bede mysal o tym wyjezdzie jak o wyprawie typu "chodzenie po pagorkach", lecz jak o wyprawie w bardzo trudne i niebezpieczne gory.

    Ach te Bieszczady... Maja swoj niepowtarzalny klimat. Poza tym ta atmosfera w schroniskach, ktorej nie spotkalem w zadnych innych polskich gorach; polecam Jaworzec, pod Mala Rawka i Kolibe.

    Pozdrawiam

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Aktualna POGODA w Bieszczadach

    Pogoda w Bieszczadach ?
    W północnej części (linia Lutowiska- Baligród i na północ) jest wiosna. Nie ma śniegu. Krowy się pasą na łąkach.
    W południowym obszarze leży niewielka warstwa twardego zbitego śniegu.
    Śnieg leży zarówno w lesie jak i na połoninach.
    Na butach chodzi się jak w lecie. Śnieg się nie zapada.
    Główne szlaki przetarte niczym autostrada.
    W Siekierezadzie brak wolnych miejsc. Trzy autokary na parkingu przywiozły turystów aby pokazać najciekawsze atrakcje tej krainy.

  5. #15
    gregor81
    Guest

    Domyślnie Odp: Aktualna POGODA w Bieszczadach

    Witam, czy wie ktos może jaka jest pogoda i warunki na przejściu Komańcza- Cisne i ewentualnie jeszcze dalej w okolicach Cisnej, Wetliny, Połoniny o Tarnice nie smiem pytać....

    Pozdrawiam,

  6. #16

    Domyślnie Odp: Aktualna POGODA w Bieszczadach

    Witajcie!

    Jakie warunki śniegowo-błotne zastanę w Bieszczadach w dniach 15-18 marca (czyli koniec bieżącego tygodnia). W kamerkach widać zielone łąki, ale co mogę zastać na połoninach?

    Pytam w kontekście koniecznego do zabrania sprzętu - rakiety? raki? kijki?

    Dzięki!

  7. #17
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Aktualna POGODA w Bieszczadach

    mniemam ze załapiesz sie jeszcze na wodę w proszku na połoninach...
    ad.pyt 2 kijki
    Ostatnio edytowane przez Jabol ; 13-03-2007 o 11:46
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  8. #18

    Domyślnie Odp: Aktualna POGODA w Bieszczadach

    Ale ile tego proszku? Bo jak mam się zapadać po dupę, to wolę piwo w Jaworzcu. :)

  9. #19
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: Aktualna POGODA w Bieszczadach

    hmm... żebyś mnie nie przeklinał wybierz lepiej piwko:)))
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  10. #20

    Domyślnie Odp: Aktualna POGODA w Bieszczadach

    Żarty żartami, a piwo piwem. Gdyby jednak ktoś z Was ostatnio tam wędrował, to chętnie poznam refleksje na temat warunków przejścia, np. z Jaworzca do Chatki P.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Aktualna prognoza, warunki na szlakach, ostrzeżenia BPN itp.
    Przez mpap w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-05-2017, 20:35
  2. Aktualna pogoda w Bieszczadach
    Przez bialek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 13:28
  3. Pogoda, pogoda i jeszcze raz pogoda:( + szlaki
    Przez aneta włodarczyk w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-08-2005, 08:46
  4. pogoda w bieszczadach
    Przez a_o_s w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-09-2004, 21:50

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •