Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: W Bieszczady ciekawą okolicą

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie W Bieszczady ciekawą okolicą

    :)
    Od dluższego już czasu nurtuje mnie ta ... . Jeżdżąc w te Nasze ulubione Bieszczady nie zawsze się przecież spieszymy (choć zwykle pędzi się by jak najszybciej już tam ... ). Bywa ze planując podróż , planujemy również trasę ciekawą okolicą , planujemy zwiedzanie ciekawych miejsc , budowli itp.
    Czy dalibyście się namówić na podzielenie się , przybliżenie tych ciekawych miejsc innym (np mnie :) )?
    Są na tym forum watki ciekawe , uczące , przybliżające i dające szczególową wiedzę o Bieszczadach. Czy możliwy bylby i taki , który przybliża i "pokazuje" inne okolice niejako po drodze w Bieszczady?
    Bywa że jadąc w .... lub wracając , sam zatrzymuję się wtakich miejscach wcześniej upatrzonych (zaplanowanych) , wybieram drogi ciekawe w widoki lub miejsca (miejscowości) itp.
    Ciekawi mnie czy ... ?


    Pozdrawiam PF

  2. #2
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: W Bieszczady ciekawą okolicą

    Witaj to moje ostatnio ulubione zajęcie. Co zobaczyć?
    Biecz jedno z najpiekniejszych polskich miasteczek,
    Odrzykoń ruiny zamu, scieżka spacerowa wokół zamczyska, a następnie druga wiodąca do rwzerwatu Prządki,
    Haczów kościół drewniany wpisany na listę dziedzictwa ludzkości UNESCO,
    Blizne to samo,
    Krasiczyn perła wśród polskich pałaców
    ścieżka dydaktyczna wiodąca na Ostrą,wejście obok leśniczówki Stasianie
    źródliska Jasiołki

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie Odp: W Bieszczady ciekawą okolicą

    Dla mnie każde miejsce,każda miejscowość którą mijam jadąc w moje ukochane góry są związane z jakimiś wspomnieniami,przeżyciami...taki juz los niepoprawnego romantyka.Jadąc w Bieszczad mijam piękne tereny(Beskid Makowski,Sądecki,Niski)Kilometrowo to ok.300km ale ja zazwyczaj jadę przez pół dnia...Kto zna tę trasę,wie o co mi chodzi.Nie będe pisał gdzie sie zatrzymuje,gdzie słucham śpiewu ptaków,gdzie kanapka smakuje najbardziej na świecie...Jestem egoistą...wybaczcie Przyjaciele...nie będe pisał !!!
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  4. #4
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: W Bieszczady ciekawą okolicą

    -> robines
    Zdaje się że od Gorlic jeździmy tą samą trasą("dolna droga").To genialna trasa,kapitalne widoki na Beskid Niski.A po drodze polecam gorąco cmentarze wojenne z czasów I WŚ,zazwyczaj są w takich miejscach z widokiem.Jeszcze niedoceniane,zniszczone ale zaczyna się to zmieniać.Po drodze też są fajne Kamienie Brodzińskiego i takiego samego charakteru super Skamieniałe Miasto koło Ciężkowic.Same Ciężkowice jak i Lipnica Murowana o klimacie Lanckorony-domy z podcieniami na ryneczku-miodzio.Niedaleko od trasy zamek-cudo w Wiśniczu,jak z bajki.Koło Iwli Dolina Śmierci.No i rajd przez polskie zagłębie naftowe,Bóbrka i muzeum Łukasiewicza,krajobraz z szybami naftowymi,dziesiątki kiwunów,to robi wrażenie.Dukla i Cergowa(jak nie z tego świata)Przede wszystkim jednak WIDOKI!!!
    Ale mimo wszystko, jak robines jestem egoistą i nie wspomnę tu o kilku milionach miejsc,które sobie trzeba znaleźć samemu ;-)
    Pozdrav

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie Odp: W Bieszczady ciekawą okolicą

    Czuję Browar że browarek z Tobą to kiedys muszę walnąć!!! Może gdzieś w jaśliskich krzaczorach będzie nam dane się spotkać ??? Pozdro serdeczne.
    P.S. Piszesz że jesteś egoista a zdradzasz tak cudne miejsca...popraw się łobuzie!
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

  6. #6

  7. #7
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: W Bieszczady ciekawą okolicą

    ->robines
    "Dolna droga" wprawdzie dla koneserów ale od czytania tego forum chyba nie przybędzie na niej ciężarówek,a ruch osobowy mało groźny.Poza tym miejsca przytoczone przeze mnie są raczej niedoceniane,im nie zaszkodzi(a nawet może pomóc) większy ruch indywidualnych i świadomych turystów.Natomiast krzaczory w ... to inna sprawa,tych nie ujawniam(publicznie).
    Pozdrav

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: W Bieszczady ciekawą okolicą

    :)
    W takim razie jeżdzimy tą samą trasa (Browar,robines) . Ja jeszcze czasem przez Rzepienniki (cztery) do Biecza . "Dolna Droga' bywa również nazywana Drogą Beskidzką. Polecę Gromnik (modlitwa na kościelnej tabliczce-jakże orginalna w swej ... ) z drewnianym kościólkiem .

    Pozdrawiam PF
    ps . poniższe fotki ze Skamienialego Miasta (tyle bo wiecej nie chce mi "przyjąć")
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2004
    Postów
    377

    Domyślnie Odp: W Bieszczady ciekawą okolicą

    Szymbark . Morskie Oko pod Jelenią Górą - bywa ,że tez czasem po drodze w ...

    Pozdrawiam PF

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: W Bieszczady ciekawą okolicą

    Droga wzdłuż Niskiego to bajka. Warto trochę uciec z niej na bok (niedaleko) żeby ujrzeć kolejne cuda - kościółek w Sękowej czy pałac w Siarach (trochę na lewo). Na rybkę do Folusza i Diablego Kamienia też dobra rzecz podskoczyć

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Nudna wycieczka nieciekawą okolicą w deszczu i błocie
    Przez bartolomeo w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 19:14
  2. Słowacja, Góry Bukowskie i pasmo Busowa wraz z okolicą
    Przez lucyna w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-12-2007, 11:11
  3. Zapraszam na ciekawą stronę o malarstwie.....
    Przez klosart w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2005, 14:17

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •