Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

  1. #21

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    To skąd na dotacje do kolei weźmie?:D A może ze wzrostu podatków lokalnych to połączenie przez UA będzie finansowane? To uciekną stamtąd już wszyscy, bo kto wytrzyma wzrost podatków w obecnej sytuacji ekonomicznej? Nie ma co - kolejami, jak wszystkim, rządzi pieniądz, a sentymenty, jakie i czyje by nie były, nie mają tu nic do rzeczy. Jeśli lokalne wladze zrobiły biznesplan na to połączenie i widzą szansę na zarobek gmin, to sprawa ruszy. Jeżeli się przeliczyli, to tylko zmarnują gminną kasę i bryndza... Ja nie umiem ocenić szans powodzenia tej inwestycji. Wiem tylko tyle, co wyżej napisałem:)
    A czy ktoś mówił o nałożeniu na mieszkańców tych obszarów jakiś specjalnych kontrybucji za to połączenie???We wszystkich cywilizowanych krajach kolej jest dotowana i nie jest to żaden anachronizm tylko mądra ekonomiczna polityka państw,które nie chcą by ich nowe wyremontowane drogi rozjeżdżały TIRY, o których minusach można by książkę napisać(trują powietrze,powodują wypadki,spowalniają ruch kołowy etc etc)i zgadzam się w 100% z BUBĄ -gdyby transport kolejowy przejął ładunki od granicy państwa to nie dyskutowałby nikt o konieczności budowy obwodnicy Rospudy...-TIRY NA TORY...Ale do tego potrzebne są pieniądze=DOTACJE
    Mam pytanie do Dertego powiedz mi dlaczego tylko kolej ma rządzić się prawami rynku??Dlaczego transport kołowy (czytaj TIRY)jest dotowany przez państwo-jak nazwać inaczej bezpłatny przejazd płatnymi autostradami???ALbo płacenie przez kolej podatku drogowego???(tak cena benzyny kupowana do pojazdów spalinowych zawiera taką opłatę) Dlaczego robi się wielkie halo gdy się chce remontować nieczynne linie kolejowe a gdy się remontuje szosy to jest wszystko w porządku???A w przypadku biednego rejonu wschodniej Polski potrzeba dobrze rozwiniętej komunikacji zbiorowej...

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Cytat Zamieszczone przez Sz_mon Zobacz posta
    Dlaczego transport kołowy (czytaj TIRY)jest dotowany przez państwo-jak nazwać inaczej bezpłatny przejazd płatnymi autostradami?
    Człowieku o czym Ty piszesz ?
    Opłaty dla TIR-ów (jak i dla autokarów) za autostrady zostały zniesione po interwencji UE, gdyż każdy taki kilkunastotonowy stwór przed ruszeniem w trasę musi wykupić winietę za poruszanie się po drogach Polski (w tym po autostradach). Na bramkach nie pobiera się opłaty, ale sprawdza się ważność zakupionej winiety.
    Gdzie są więc te wg Ciebie bezpłatne przejazdy TIR-ów ?

  3. #23

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Cytat Zamieszczone przez Gar Zobacz posta
    Człowieku o czym Ty piszesz ?
    Opłaty dla TIR-ów (jak i dla autokarów) za autostrady zostały zniesione po interwencji UE, gdyż każdy taki kilkunastotonowy stwór przed ruszeniem w trasę musi wykupić winietę za poruszanie się po drogach Polski (w tym po autostradach). Na bramkach nie pobiera się opłaty, ale sprawdza się ważność zakupionej winiety.
    Gdzie są więc te wg Ciebie bezpłatne przejazdy TIR-ów ?
    A odsyłam człowieka do artykułu GW:http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...5,2974498.html

    Bezpłatne może nie są...ale w pewien sposób można mówić o dofinansowaniu transportu tirów...bo jadąc własnym samochodem musisz płacić za przejazd autostradą a tez płacisz za korzystanie z dróg(podatek drogowy w benzynie)
    Ostatnio edytowane przez Sz_mon ; 21-02-2007 o 22:18

  4. #24
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Drogi miłśniku kolei odpowiedz mi proszę tylko na jedno pytanie. Ile poszczególne polskie rządy włożyły kasy w dofinansowanie kolei i czy widzisz jakąś poprawę w funkcjonowaniu PKP? Oczywiście, hasło tiry na lory jest chwytliwe, jest to transport ekologiczny ale czy jest w polskich realiach wykonalne? Sądzę, że gdyby urządzono konkurs na najgorzej zarządzana firmę poszczególne spólki kolejowe (nie wiem w jakiej formie ostatecznie funkcjonuje ten tyle razy restrukturowany moloch czy molochy) zajełyby pierwsze miejsca.
    Na terenie Bieszczadów mamy infrastrukturę kolejową tak zniszczoną, że pociąg może poruszać się z prędkością max aż 20 km. Dla przypomienia ciuchcia wąskotorowa może rozwinąć podobną prędkość. Mówimy o projekcie rewitalizacji trasy kolejowej Przemyśl-Ustrzyki Dol. Proszę podaj mi kwotę na jaką wyceniony jest kosztorys. Oczywiście w założeniach może pojawić się sugestia, że pieniądze pozyskamy z unii. Nawet gdyby było to realne i znaleziono wkład własny to jeszcze pozostaje problem czy klienci będą chcieli z tej linii skorzystać. Chyba, że planują następne przemytnicze przedsięwzięcie.
    Ostatnio edytowane przez lucyna ; 22-02-2007 o 07:18

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Dyskusja na temat polityki fiskalnej państwa tudzież promowania określonych rodzajów transportu nie ma się nijak do :
    bieszczadzkiego forum.
    Na pogaduchy jest miejsce w dziale oftopik.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    No właśnie wracająć do bieszczadzkiego tematu:nie wiem na ile jest wyceniany ten projekt ale uważam, że jest to koncepcja warta rozważenie i gdyby to mądrze(tak jak to nasi południowi sąsiedzi robią-Czesi)zrobili to jestem pewien, że na tej linii nie zabrakłoby pasażerów

    Teraz przedstawię jak ja czyli osoba,która niestety nie miała okazja jechać tą linią ,sobie wyobrażam jej rewitalizację<kto nie lubi górnolotnych pomysłów,marzeń niech nie czyta>

    Przywrócenie prędkości handlowej linii do 80km/h tak by pociąg pokonywał tę koło 50km trasę w niespełna godzinę.Pociąg obsługiwany przez autobus szynowy zatrzymywałby się tylko na przystankach Przemyśl,Chirow(Chyrów-różnie jest zapisywane),Ustrzyki Dolne. Teraz pozostaje kwestia maksymalnego skrócenia odprawy granicznej,przy zachowaniu tych wszystkich wysublimowanych norm bezpieczeństwa naszych granic,gospodarki(czyt. przemytników)Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby dokonywanie odprawy na stacjach przed odjazdem(coś na styl odpraw lotniczych,przejście do strefy odjazdów),dane osoby,która pomyślnie przeszła odprawę wklepywane byłyby do komputera i tylko przy wsiadaniu do szynobusika jeszcze raz by sprawdzano jej paszport.W pociągu mógłby jechać patrol straży granicznej i ich ukraińskiego odpowiednika.Wizję jakiegoś wielkiego przemytu uniknęłoby się przez fakt,że pociąg nie miałby dłuższego postoju na stacji ukraińskiej(w odróżnieniu od słynnego przemytniczego pociągu relacji Sanok-Chirow) Sposóbów może być wiele ważne by cel był jeden;-d Na koniec taka moja refleksja jeżeli jest możliwe wybudowanie stacji w W. dla expresów i intercity to dlaczego by nie udało się dogadac z Ukraińcami
    Ostatnio edytowane przez Sz_mon ; 22-02-2007 o 17:38

  7. #27
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    buuuuuu! i nie stawalalby w dobromilu i innych wiochach??? bez przemytnikow??? nie podoba mi sie!! :(
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar Henek
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    Rzeszow
    Postów
    1,003

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Sz_mon pisze
    Teraz przedstawię jak ja czyli osoba,która niestety nie miała okazja jechać tą linią ,sobie wyobrażam
    człowieku !!!
    Czy ty kiedykolwiek przekraczałeś wschodnią granicę ?
    Czy miałeś kiedykolwiek okazję przekraczać prawdziwą granicę ?
    Po piszesz tak jakbyś spadł z kosmosu .
    .
    ...jeśli nie przekraczałeś to będzie Ci wybaczone.

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Cytat Zamieszczone przez Sz_mon Zobacz posta
    Bezpłatne może nie są...ale w pewien sposób można mówić o dofinansowaniu transportu tirów...bo jadąc własnym samochodem musisz płacić za przejazd autostradą a tez płacisz za korzystanie z dróg(podatek drogowy w benzynie)
    Czyli twierdzisz że TIR-y kupując ropę w jej cenę nie mają wliczonego podatku drogowego

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Przemyśl - Ustrzyki Dolne reaktywacja

    Cytat Zamieszczone przez Sz_mon Zobacz posta
    Przywrócenie prędkości handlowej linii do 80km/h tak by pociąg pokonywał tę koło 50km trasę w niespełna godzinę.
    To dobre, niech taką prędkość przywrócą na trasach, które z górami nie mają nic wspólnego, a jeździ nimi dziesiątki razy więcej ludzi
    Cytat Zamieszczone przez Sz_mon Zobacz posta
    Na koniec taka moja refleksja jeżeli jest możliwe wybudowanie stacji w W. dla expresów i intercity to dlaczego by nie udało się dogadac z Ukraińcami
    Pogadaj z ukraińskimi urzędnikami - proponuję zacząć od pograniczników

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Ustrzyki Górne - Ustrzyki Dolne 05.09.09.
    Przez kowal6515 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2009, 16:27
  2. Przemyśl-Ustrzyki Górne -dojazd
    Przez żbiczek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 00:17
  3. Ustrzyki Dolne - jak tam jest???
    Przez Voluspa w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2006, 22:56
  4. PKS Sanok-Ustrzyki Dolne
    Przez Mazzi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2004, 00:57
  5. [Ustrzyki Dolne] Pole namiotowe
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-07-2001, 20:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •